Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś uważa, że taki jeden Netflix zastąpi tradycyjną w przeciągu kilku najbliższych lat (np. do 2025 r.), to jest bardzo naiwny. Bardzo. Telewizja linearna, a przede wszystkim satelitarna, będzie powolutku traciła, ale nie będzie to ogromny przeskok w tak krótkim czasie. A oczywistą oczywistością jest też to, że pomimo różnić w zasięgu, łącze satelitarne jest lepsze od internetowego.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taka TV online powinna być przede wszystkim bardziej praktyczna, łatwiej dostępna. Sam mam dostęp do Ipla, HBO Go oraz do Sky Go UK. Chodzi mi dokładnie o bezpośredni dostęp uruchomienia przełączenia np. z jednego kanału na inny. A nie tak, że aby chcąc coś obejrzeć sobie z TV online to trzeba w menu telewizora Smart TV, czy innych urządzeń, przystawek itp. naklikać się kilkanaście razy. Człowiek może częściej by z tego korzystał, ale czasem to nie chce mi się uruchamiać takiego urządzenia ze względu na to, ile czasu to zajmuje. A tak przykładowo np. dekoder odpalam jednym kliknięciem na pilocie i wszystko już jest na ekranie TV: lista kanałów, EPG itp. Prosty i łatwy dostęp. Że już nie wspomnę o starszych osobach, które miały by korzystać z TV online, na przykład będących w wieku 60-80 lat.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie odejść nie odejdą, nawet w miastach mają wiele miejsc gdzie IPTV nie ma szans na działanie.

Max 10 itp...

 

Przynajmniej nie w ciągu kilku lat. Osobiście nadal uważam że satelita powoli umiera, jednak ten proces jeszcze trochę potrwa. Po prostu będzie to jeszcze trochę trwało. DSL też oficjalnie jeszcze działa, ale często bardziej z musu niż z technologicznego rozwoju. G.fast to ostateczność tam gdzie światłowód nie będzie można bezpośrednio wprowadzić do mieszkania. Masowo to nie przejdzie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 01:32, djadijos napisał:

Tak naprawdę do HD wystarczy 10Mbps.

To nie jest jakoś bardzo dużo.

 

Pod warunkiem, że korzystasz w domu tylko Ty. Niech inni dowownicy włączą xboxa z usługą gold albo inny serwis streamingowy na kolejnym urządzeniu to wtedy koniec HD. Wiem bo sam to przerabiam.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tu o HD pod jeden odbiornik. Wiadomo, że konsola itp. też będzie swoje zabierać, dlatego trzeba mieć zapas, ale w teorii 10 Mbps wystarczy.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu takich miejscach Orange nie inwestuje gdyż konkurencja jest zbyt duża. Często jest tak że jest tam UPC, Multimedia, Vectra, lokalny ISP z Jamboxem, Netia czy jeszcze jakaś lokalna kablówka. Koszty są a o zysk tam trudno.

Oczywiście niestety są też miejsca, głównie domki gdzie jedynie Orange ADSL. I w takie miejsca został stworzony program POPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat na czasie. Coś w tym jest. Ja już widzę po sobie, że nie dość, że prawie nic nie oglądam to jeszcze gdy widzę te wszystkie reklamy to od razu wyłączam TV. Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam. U mnie ten ponad 10-letni okres fascynacji TV SAT powoli mija. W przyszłości pozostawię sobie jedynie Skylink ze względu na Travel XP, tivusat, bo darmo i może pakiet Darmowy z CP. Ewentualnie wziąłbym sam Canal+, tak jak to było kiedyś możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniają się czasy, zmieniają się ludzie. Albo platformy zaadaptują się do obecnych czasów albo jak nc+ będzie powoli padać na [beep].

Jedyne, co mnie trzymało przy nich to był sport, ale i to przestało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mógłbym się "podpisać" pod postem @markar. Mam nadzieję, że autor się nie obrazi, ale bardzo podobne mam podejście to tematu.

Aplikacje na Smart TV, sport "na żywo" i PVR w dekoderze i tak mogę oglądać programy. To, na co mam ochotę, w dobrej jakości (Netflix jest najlepszym przykładem), bez  reklam.

Z nc+ zrezygnowałem 2 lata temu.

Jedynie, co jeszcze przyciąga uwagę to C+ 4K... Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To nieuniknione.Bo raz transmisja w UHD kosztuje na satelicie fortunę a dwa w necie zmieniając ofertę dają nie tylko sobie oszczędności ale i dopasują lepiej ofertę dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszył, ale co z tego. Już widzę te narzekania na buforowanie telewizji. Ja przerabiałem TNTV i szybko nie dam się namówić na telewizję z internetu. Mam jeszcze iplę i też to różnie działa. Serwery nie wytrzymają, internet z plusa tak samo. Obciążą jeszcze swój internet telewizją i dopiero będzie LTE  po 1,2 mega.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...