Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, bugmenot napisał:

Jeśli operatorzy IPTV wydadzą na infrastrukturę sieciową chociaż połowę tego co na transpondery na satelicie to o buforowanie się nie martw ;).

Co widać po Netflixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ostatnio BBC iplayer live tv i żadnych problemów.Kwestia sprzętu i nakładów,podobnie  z Bloombergiem..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ramirez napisał:

A player+ ?? Podobno też to średnio działa a za tym stoi już duża firma.

 

Player+ to technologicznie jakieś 4 lata wstecz, bo wtedy ta usługa była we Francji i dawno tam została "zezłomowana". Przez ten czas wiele się pozmieniało w technologiach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za 20 lat to uwierzę, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z moim 10 megowym internetem to widzę jak używam takiej telewizji. I nie widzę perspektywy aby to się zmieniło. Streaming telewizji to usługa dla mieszkańców dużych miast, mieszkańców blokowisk gdzie jest doprowadzony szybki internet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem czy tak będzie. Podobne teksty czytałem o 4G czyli LTE które teraz leży i kwiczy z powodu obciążenia zbyt dużą ilością użytkowników. U mnie taki play ma LTE po 0,5 mega, plus po 5. Tylko orange i tmobile dają rade gdzie jest z 40-50. Jak zobaczę to uwierzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja np. w samochodzie używam LTE Playa do słuchania radia i zarówno w mieście jak i na jakiś głównych trasach nie mam właściwie problemów typu przycinanie itd. A na pewno nie są one większe niż w przypadku standardowego FM (a o ile oferta szersza).

Wiadomo, to zupełnie inny kaliber bitrate, bo np. 256 Kbps kontra np. 2,5 Mbps na telewizje, ale być może kolejna technologia sieci zapewni już dobrą stabilność i przy przepustowościach odpowiednich dla tv ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawy artykuł podlinkowany w wątku o Vectrze:

https://cyfrowa.rp.pl/telekomunikacja/30108-czwarty-abonent-platformy-satelitarnej-kablowki-mysli-o-rezygnacji

 



O rezygnacji z usług telewizji kablowej myślało 26 proc., a platform satelitarnych – 23 proc. abonentów. Do takich rozważań najczęściej skłania konsumentów wysokość abonamentu oraz przekonanie, że oferta programowa jej nie uzasadnia.

Według Wavemker, największą skłonność do rezygnacji z usług płatnej telewizji przejawiają klienci uiszczający więcej niż 100 zł miesięcznie. W tej grupie o rezygnacji z abonamentu myślało 30 proc. badanych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Netflix to za mało.Mnie zastanawia ze Discovery trzyma ludzi przy płatnej tv..no to mnie wręcz szokuje biorąc podsuwane papkę przez nich serwowaną.

 

Na chwile obecna mamy okres przejściowy między tradycyjnie płatną tv a serwisami streamingowymi.I tu bądźmy szczerzy jeśli ktoś lubi codziennie film to w Polsce Netflix może nie istnieć a C+ i HBO są miejscem,w które się należy udać.

 

Samo przejście na stream to zmiana tez jakby sposobu życia dla wielu ..i tu w Polsce może tym problem:)

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To nie dziwi.Patrząc na ramówki kanałów,które ja oglądałem będąc nastolatkiem wcale się nie dziwię że ich nie chcą oglądać..

 

Tak jak z HBO,gdy startował Netflix to szefowie stacji telewizyjnych popijali koniak,bawili się świetnie wypłacając sobie ogromne diwidendy serwując nam w telewizorach papkę.

Zastanawiam się czy w końcu coś z tym zrobią czy prędzej czy później oddadzą wszystko komuś innemu.

 

Z drugiej strony zaś Discovery zanotowało najlepszy kwartał w historii i aż się boję pomyśleć kto to ogląda..

 

Pytanie ..ile Netflix wytrzyma bez reklam..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Discovery..jak można było tak zepsuć kanał?

Ile razy włączę NG to katastrofy w przestworzach do wyrz. gania.

MTV kultowy kanał ze swietną niegdyś muzyką a teraz w moim odczuciu śmietnik.

Pełno kanałów, klonów tych kanałów- tu króluje polsatowska sztuka klonowania,  na których obecnie "upolować" do obejrzenia to coraz trudniejsz sztuka.

Moje dzieci coraz bardziej odzwyczajają się od tradycyjnej telewizji.Smart tv, wybierają kreskówki czy filmy dla dzieci bez reklam, w ładnych kolorach, pełen bukiet do wyboru.Skoro już teraz telewizja linearna idzie w odstawkę,  to za kilka lat , może dla nich już nie istnieć.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 12:31, umek napisał:

Patrząc na ramówki kanałów,które ja oglądałem będąc nastolatkiem wcale się nie dziwię że ich nie chcą oglądać..

Czasy gdy MTV to była telewizja naprawdę muzyczna.

 

W dniu 3.05.2019 o 15:40, lukimann napisał:

Discovery..jak można było tak zepsuć kanał?

Ile razy włączę NG to katastrofy w przestworzach do wyrz. gania.

Niestety, może to efekt tego że się starzejemy i jesteśmy bardziej sentymentalni, ale kiedyś wydaje mi się,że te kanały tematyczne reprezentowały zdecydowanie lepszą jakość programową. Może i było to w analogu czy SD,ale było naprawdę ciekawe. Dzisiaj mamy tony kanałów powtórkowych w HD i UHD na których nie ma co oglądać.

 

W dniu 3.05.2019 o 15:40, lukimann napisał:

Moje dzieci coraz bardziej odzwyczajają się od tradycyjnej telewizji.Smart tv, wybierają kreskówki czy filmy dla dzieci bez reklam, w ładnych kolorach, pełen bukiet do wyboru.Skoro już teraz telewizja linearna idzie w odstawkę,  to za kilka lat , może dla nich już nie istnieć.

Ja widzę to też w pokoleniu 20-30 latków. TV nawet jeśli mają to z naziemnej albo darmowy pakiet dorzucany do internetu. TV linearna umiera powoli, jedynym ratunkiem jest streaming i funkcje w chmurze.

 

W dniu 3.05.2019 o 22:47, Pawop napisał:

CP odnotował wzrost rok do roku (nie licząc multiroomu)

CP jest akurat jedną z tych sieci co dają pakiet za pół darmo byle by mieli klienta do statystyk. Zresztą nie bez powodu CP wchodzi z usługą IPTV, bo czuje powolny upadek satelitki tam, gdzie łącze internetowe daje radę.

 

W dniu 4.05.2019 o 12:50, Pawop napisał:

Sztuka dla sztuki emoji6.png

 

W dniu 4.05.2019 o 14:16, bugmenot napisał:

Raczej zapowiedź nieodleglej przyszlości.

Dokładnie, przyszłością jest streaming i nikt ani nic tego nie zatrzyma. Albo sieci się dostosują,albo padną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...