Skocz do zawartości
  • 0
sat user

Trzaski i zacinanie w odtwarzaniu nagrań z kanału Hayat Folk na GM 990 SPARK

Pytanie

Witam, dość dziwna sytuacja, pozycja 16,0E kanał Hayat Folk, posiadam tuner GM 990 Spark 7111 z oryginalnym systemem Spark, dysk twardy 2tb NTFS, próbowałem na pendrive 36 GB i to samo, przy każdej próbie odtwarzania nagranego materiału z tego kanału występują trzaski i zacinanie obrazu i dźwięku, sprawdziłem nagrania na komputerze i tu żadnych zacięć, tylko na tunerze, i zawsze w tych samych miejscach w nagraniach, i teraz pytanie, co to może być ? Jeszcze rok lub 2 nie było tego problemu, czyżby kanał Hayat Folk stosował jakieś kodowanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Wrzuć jakieś krótkie nagranie z tym efektem, może odbiornik coś psuje w trakcie zapisu - zerknę do pliku. Na Hayat Music (ten sam tp.) masz to samo?

Jakiegoś zabezpieczenia nie widzę w strumieniu, poza katastrofalnym bitrate :P Tylko 0,74 Mbit/s dla obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

Sprawdziłem wszystkie kanały fta na tym transponderze, nagrałem każdy kanał po 2 minuty i wszystkie te nagrania odtwarzają się poprawnie, tylko z kanałami Hayat Folk i Hayat Music są problemy po nagraniu, za każdym razem zaciecia z tych dwóch kanałów. Sprawa jest dla mnie bardzo dziwna, że akurat te dwa kanały Hayat stwarzają problem z odtworzeniem nagrań. Firma Golden zrzuca winę na przepełnienie danych na tym TP lub za wolne odtwarzanie tunera, ale jak to się ma skoro żadnych problemów z kanałami EBU z pozycji 9.0E gdzie nadają 25 ścieżek dźwiękowych czy HD z wysokim bitrate ? 

Link do pliku po nagraniu na tunerze Spark 

https://uploadfile.pl/pokaz/1575034---ylvu.html

Link do pliku jak wygląda odtwarzanie tego nagrania na tunerze Spark 

https://uploadfile.pl/pokaz/1575061---iwne.html

Edytowane przez sat user

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

@Mr. Orbita

Między czasie udało mi się przetestować resztę kanałów z rodziny Hayat, czyli Hayat HD, Hayat Plus i Hayatovci, na tych kanałach po odtworzeniu nagrań żadnych problemów, co jest bardzo zastanawiające, że problem dotyczy tylko dwóch kanałów muzycznych 🤨 proszę pobierz plik pierwszy i drugi gdzie dokładnie pokazałem jak wygląda odtwarzanie tych nagrań. Daje jeszcze jeden link do pobrania z dwoma nagraniami z poprzednich lat gdzie nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem tych nagrań. Spróbuj porównać te nagrania z pierwszym nagraniem, może coś więcej będzie wiadomo w czym tkwi problem. 

https://uploadfile.pl/pokaz/1577036---he7x.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Kiepska sprawa - nie widzę powodu, bo tak:

- plik nagrany przez odbiornik nie zawiera błędów

- w pliku nagranym przez odbiornik nie brakuje żadnych istotnych danych - jest wszystko, co jest potrzebne

- sama emisja też nie zawiera błędów

- w wideo, na którym pokazujesz odtwarzanie, słychać, że problem zaczyna się ok. 42 sekundy (przeskakuje audio, obraz jeszcze chwilę idzie dobrze, przyśpiesza w 46 sekundzie, żeby dogonić audio), w nagraniu odpowiada to ok. 45-46 sekundzie, gdzie nie dzieje się nic podejrzanego

Różnice między starym, a nowym nagraniem są przede wszystkim takie:

- znacznie mniejszy bitrate wideo na nowym nagraniu - nadawca skręcił jakość wideo, ale podniesiono rozdzielczość z 544x576 do 720x576

- audio ze 160 kbit/s poszło w górę do 192 kbit/s i zmiana na joint stereo

- wideo z [email protected] przełączono na [email protected]

Tyle z takich ważniejszych - sęk w tym, że nic z tego nie powinno robić specjalnego problemu. Poza tym - nie ma tam błędów w emisji.

Jakby tego było mało - piszesz, że sprawdziłeś Hayatovci - akurat ten kanał jest nadawany praktycznie identycznie jak dwa muzyczne, bitrate 0,74 Mbit/s. Jeśli masz plik nagrany tunerem z Hayatovci i masz pewność, że ten nagrywa się dobrze, to możesz wrzucić do porównania, może uda się wypatrzeć jakiś szczegół, który te emisje odróżnia...

Ogólnie jakiś problem ma sam odbiornik i w software tkwi wina, kwestia dotycząca czysto odtwarzania, nagranie jest realizowane prawidłowo.

Jeśli masz czas na eksperymenty - skopiuj sobie to nowe nagranie, które mi wysłałeś (Kija ft. Ministarke) i:

- na próbę usuń plik @HAYAT FOLK_35.idx z katalogu, zobacz czy tuner nadal widzi nagranie i czy to coś zmienia w odtwarzaniu

- jeśli nie - na próbę usuń plik @HAYAT FOLK_35.ifo z katalogu i jak wyżej zbadaj, czy odtwarza inaczej

Pytanie dodatkowe, czy jeśli odtwarzasz dany plik, to przeskoki są zawsze dokładnie w tym samym miejscu? Czy np. oglądając ten sam plik dzieje się to losowo i przypadkowo?

PS: Na tygodniu mogę być nieobecny - pilne sprawy prywatne, dlatego mogę odpowiedzieć z poślizgiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Usunięcie pliku  ...idx powoduje błąd i wogóle nie włącza się odtwarzanie nagrania, natomiast usunięcie pliku  ....ifo powoduje bardzo długie uruchomienie nagrania, a i tak efekt ten sam z zacięciami, a nawet jeszcze gorzej. Jeśli chodzi o pytanie dodatkowe to wygląda to w ten sposób, jeśli odtwarzam nagranie od samego początku to przeskoki są w tych samych miejscach, natomiast jeśli włącze nagranie od środka to przeskoki są w innych miejscach, a jeśli włącze nagranie przy końcu to nagranie jest bez przeskoków, czyli płynnie. 

Przesyłam nagranie z kanału Hayatovci, niestety dysponuje tylko takim nagraniem pauzowanym, czyli nagrywanie, pauza, nagrywanie, pauza, dlatego są widoczne lekkie piksele przy przejściach, ale całe nagranie jest odtwarzane prawidłowo. Tak samo próbowałem z Hayat Folk i czy robię pauze podczas nagrywania czy nie, to i tak przeskoki występują. 

https://uploadfile.pl/pokaz/1577421---kwqr.html

Edytowane przez sat user

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi