Skocz do zawartości
K-601

TECHNISAT Smarttenne 3 - właściwy montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuję porady..

Zamontowałem na balkonie antenę jak w tytule TECHNISAT Smarttenne 3 CE UHD - jednak ze względu na konstrukcję szczebelek w balkonie (stary blok) antena zamontowana jest pod kątem - przechylona w lewo o około 20-30st. 

Czy takie ustawienie anteny może wpływać na odbiór kanałów?

Antena nie znajduje żadnych kanałów z Mux1 (TV ABC, TV Trwam) inne kanały grają czysto i ładnie.. 

Poradźcie bo nie wiem czy kupować uchwyt aby wyprostować antenę - czy ją reklamować itp?

Lokalizacja Łódź-Górna, okolice McDonalda na Pabianickiej.. Bloki szeregowe, 2 piętro, balkon w stronę na wschód..

Pozdrawiam i czekam na wszelkie sugestie.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, K-601 napisał:

TECHNISAT Smarttenne 3 CE UHD

O tym że jest to gadżet - a nie antena - świadczy chociażby to, że producent nie podaje żadnych parametrów, jak zysk czy wzmocnienie. Używając anteny ze wzmacniaczem, w odległości ok. 10 km od bardzo mocnego nadajnika (3x100 kW), skazujesz się na kłopoty. Tym bardziej że w pobliżu masz nadajniki LTE. Właśnie one mogą być przyczyną problemów na k.46 (mux-1).

przechylona w lewo o około 20-30st.

Tak blisko nadajnika, praktycznie nie powinno mieć to wpływu na odbiór. Ale montując ją pod skosem zmieniasz polaryzacje jej pracy.

okolice McDonalda na Pabianickiej (...) balkon w stronę na wschód..

Nadajnik na kominie EC masz na północny-wschód.

Teoretycznie powinna wystarczyć Ci taka antena. No ... ale ta cena! :wink:

Czy masz jakieś przeszkody w kierunku nadajnika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamontowałem wczoraj uchwyt i wyprostowałem antenę - oczywiście nic to nie zmieniło.. 

Sygnał na kanale 46 pojawia się prawie 100% moc i jakość a po sekundzie spada do zera i tak cały czas, chyba że przestawie antenę jakoś tyłem to nie ma wcale sygnału.

Na kanałach 24 i 43 jest stabilny sygnał koło 80% moc i jakość (nie ma w dekoderze procentów tylko paski) 

Sprawdziłem dekoder u mnie w domu na innej antenie i odpiera wszystko stabilnie i prawidłowo..

Ręce ni opadają bo wszystkie Muxy nadają z jedego komina z taką samą mocą dwa odbierają żyleta a jeden wcale? 

Kupiłem tę antenę w MediaExpert sprzedawca mnie wprowadził w błąd bo zapewniał że będzie działała pasywnie bez wzmacniacza a niestety tak nie jest. Bez wzmacniacza (zasilacza) nic nie łapie..

Jadę tam jeszcze dziś (to u Mamy) pomierzę opory kabli i sprawdzę na innym przewodzie.. Już nie mam innych pomysłów..

Zastanawiam się nad zastosowaniem tłumika ale chyba sygnał nie jest za mocny..

Powiedcie czy jak podłącze do wzmacniacz inny uniwersalny zasilacz i zmniejsze napięcie z 12V (nie wiem jakie tam jest dokładnie) na no 9V to zmniejszy się wzmocnienie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, K-601 napisał:

Sygnał na kanale 46 pojawia się prawie 100% moc i jakość a po sekundzie spada do zera i tak cały czas

Jeżeli jakość skacze przy maksymalnej sile, to może być objaw zbyt mocnego sygnału.

9 minut temu, K-601 napisał:

Zastanawiam się nad zastosowaniem tłumika

9 minut temu, K-601 napisał:

czy jak podłącze do wzmacniacz inny uniwersalny zasilacz i zmniejsze napięcie z 12V (nie wiem jakie tam jest dokładnie) na no 9V to zmniejszy się wzmocnienie?

Tak zmniejszy się siła sygnału. Osobiście zastosowałbym jednak tłumik regulowany.

Wybierając jedno lub drugie rozwiązanie, i zmniejszając siłę sygnału na k.46, zmniejszasz ją także na pozostałych kanałach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem tłumik ale nawet najbardziej podkręcony nie dawał rady..

Podłączyłem zasilacz i obniżyłem napięcie z 12V na 3V i jak ręką odjął.

Działają pięknie wszystkie Mux-y :-)

Podsumowując beznadziejna antena bo nie nadaje się do użytkowania w miejscach z dobrym sygnałem..

Dzięki za pomoc.. Może temat przyda się potencjalnym nabywcą tego wynalazku..

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten drogi gadżet, który kupiłeś i którego jakość ma uwiarygodnić wysoka cena, może i czasami zdaje egzamin jako antena. W Twoim wypadku jednak została źle dobrana w stosunku do miejsca odbioru.

38 minut temu, K-601 napisał:

beznadziejna antena bo nie nadaje się do użytkowania w miejscach z dobrym sygnałem

Bo w miejscach z dobrym sygnałem stosuje się anteny o odpowiednim zysku i bez wzmacniaczy!

39 minut temu, K-601 napisał:

obniżyłem napięcie z 12V na 3V i jak ręką odjął

Nie wiem czy ten wzmacniacz jest przystosowany do zasilania tak niskim napięciem. To że teraz działa, nie znaczy że za chwilę nie będziesz miał kłopotów. Sygnały u Ciebie muszą być potężne, skoro ...

40 minut temu, K-601 napisał:

tłumik (...) nawet najbardziej podkręcony nie dawał rady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi