Skocz do zawartości

Boks


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam pełną listę walk gali we Wrocławiu w/g ringpolska.pl:

 

Tomasz Adamek – Witalij Kliczko, 12 rund, stawka: mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej

Mateusz Masternak – Carl Davis, 10 rund, waga junior ciężka

Andrzej Wawrzyk – Devin Vargas, 10 rund, waga ciężka

Łukasz Rusiewicz – Ola Afolabi, 8 rund, waga junior ciężka

Jonathon Banks – Ivica Bacurin, 8 rund, waga ciężka

Saddam Ali – Boris Berg, 8 rund, waga półśrednia

Mariusz Cendrowski – Anton Sjomkin, 8 rund, waga średnie (tzw. swing bout – pojedynek może się nie odbyć, jeśli wszystkie pozostałe zostaną rozegrane na pełnym dystansie)

 

Pierwsza walka na gali rozpocznie się o godz. 18.00.

 

Polskie stacje planują w/g zapowiedzi różnych stron internetowych jednak PPV od 21 także kilka walk z tej rozpiski pewnie nie będzie w PPV. Choć to się może zmienić.

 

Warto też dodać, że do Polski nie przyjedzie Mike Tyson, którego to strona Polska nie zapewniła o sfinansowaniu kosztów które miały zrekompensować brak jego wizyty w Bułgarii. Problemem była też liczba ochroniarzy którą zażyczył sobie "Żelazny Mike" Zamiast niego w Polsce pojawi się inny były champion wagi ciężkiej Lenox Lewis. Wizyta odbędzie się podczas gali Warsaw Boxing Night z walką wieczoru Paweł Głażewski - Doudou Ngumbu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza walka na gali rozpocznie się o godz. 18.00.

Polskie stacje planują w/g zapowiedzi różnych stron internetowych jednak PPV od 21 także kilka walk z tej rozpiski pewnie nie będzie w PPV. Choć to się może zmienić.

Zanim odbędzie się część oficjalna, pompa i "cukiereczki" - to cześć zasadnicza raczej akurat wypadnie około dwudziestej pierwszej. Myślę, że to tak ma wyglądać. Zaś walka Adamka rozpocznie się gdzieś około drugiej nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne wyniki gali z Wrocławia:

 

Vitali Klitschko pokonał przez TKO w 10 rundzie Tomasz Adamek

Mateusz Masternak pokonał przez TKO w 3 rundzie Carla Davisa

Andrzej Wawrzyk pokonał przez TKO w 9 rundzie Devina Vargasa

Ola Afolabi pokonał jednogłośnie na punkty Lukasza Rusiewicza

Johnathon Banks pokonał przez TKO w 6 rundzie Ivica Bacurin

Sadam Ali pokonał przez TKO w 6 rundzie Borisa Berga

Mariusz Cendrowski pokonał jednogłośną decyzją Antona Sjomkina

 

Moja ocena walki wieczoru: szkoda, że Adamek wyszedł tylko po kasę, bo po tym co widziałem w ringu ona mu się nie należała. Ściągnął PPV, chciał więcej no i ma. Szkoda bo myślałem, że jest inny niż reszta ciężkich, którzy "idą po wypłatę". Duże rozczarowanie przede wszystkim stylem walki Tomasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy kto zapłacił 40 zł za obejrzenie walki to wy rzucił pieniądze w błoto. Dawno nie widziałem takiego adamka z rękami opuszczonymi, który celował tylko w brzuch kliczki a nie w głową. Adamek w ogóle olał sobie walką ale za to zarobił klika milionów baksów i z tego może być zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miały być atuty Adamka w tej walce? Szybkość, balans, dobra praca nóg? Nic z tego - takie atuty miał Kłyczko. Adamek wyszedł spięty, nieprzygotowany, bez pomysłu na walkę. Ukrainiec pokazał: szybkość, balas, techikę i siłę - w każdym elemencie przeważał Polaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że Kliczko to jeszcze za wysokie progi dla Adamka. Jego dotychczasowi przeciwnicy w porównaniu z Kliczko to słabi zawodnicy. To było do przewidzenia, ale Tomek i tak pokazał niezwykły wojowniczy charakter i szacun dla niego. Ale MŚ wagi ciężkiej to trochę dla niego za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba widziałem inaczej. Pamiętacie trzecią rundę? Jak Adamek zagoniony ciosami oparł się o liny? Kliczko stanął bezruchu dając Adamkowi złapać oddech. A przecież mógł przejść do totalnego ataku i było by po wszystkim. Myślę, że to przez szacunek do Adamka nie zakończył wcześniej tego starcia. Wielki szacun dla Kliczko, bo to sportowiec z klasą.

Opowiadanie dyrdymałów przez "fachofcóf" – że za wcześnie doszło do walki Adamek Kliczko nie jest niczym innym jak robienie pustaka z móz[beep]icy.

Oprócz głównych aktorów w ringu był też i ten trzeci. Sędzia! Który był wszędzie, gdzie być powinien. I który z wielkim wyczuciem w dziesiątej rundzie umiał przerwać walkę. I za to mu chwała.

Adamek może nosić głowę z podniesionym czołem. To waleczny sportowiec. Przed nim jeszcze niejedna gala. Kto wie, czy za dwa lata ponownie się nie spotkają. Wtedy może być różnie? Ale wtedy większe szanse dam Adamkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wiadomo już kto będzie kolejnym rywalem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka w obronie pasa WBC w wadze junior ciężkiej. Będzie nim Danny Green, a pojedynek najprawdopodobniej odbędzie się 30 listopada w Australii na Challenge Stadium. 'The Green Machine' jak nazywany jest Green swój ostatni pojedynek stoczył w lipcu, przegrywając na własnym terenie z Antonio Tarverem (29-6, 20 KO) i tracąc tytuł IBO w wadze junior ciężkiej. Jest już wstępny plakat który został pokazany na zorganizowanej przez Australijczyka konferencji prasowej bez udziału Włodarczyka - http://fightnews.com/Boxing/green_diablo5.jpg

 

Ciekawe jak tym razem spisze się Krzysztof i czy walka zostanie pokazana w PPV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta walka nie zostanie pokazana w PPV ponieważ jest zbyt mało atrakcyjna. System PPV ma szanse w przypadku ważnych wydarzeń. Z całym szacunkiem dla Włodarczyka, ale nie jest on w stanie przyciągnąć dużej widowni,która skusi się na PPV, no chyba że walka będzie po 5 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floyd Mayweather Jr. znokautował broniącego pasa federacji WBC kategorii półśredniej Victora Ortiza w 4 rundzie. Wynik jednak jest mocno kontrowersyjny bowiem Floyd zadał nokautujące ciosy bez komendy boksu po przeprosinach Ortiza za także nieuczciwy cios głową. Sędzia Joe Cortez, który nie po raz pierwszy zresztą popełnił błąd, kompletnie nie zauważył nieprzepisowego zachowania niepokonanego Mayweathera Jr. Ale to nie koniec kontrowersji w tej walce. W trakcie wywiadu pomiędzy Mayweatherem a przepytującym go Larry Merchantem z HBO doszło do ostrego spięcia, który po usłyszeniu pod swoim adresem kilku nieprzyjemnych słów powiedział "Żałuję, że nie jestem 50 lat młodszy, bo skopałbym ci tyłek".

 

Kolejną kontrowersyjną decyzję mieliśmy kilka godzin przed pojedynkiem Mayweather vs Ortiz. Mistrz Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Brytyjskiej w wadze ciężkiej Tyson Fury pokonał co prawda przed czasem w piątej rundzie Amerykanina Nicolai Firthę jednak sędzia skończył ten pojedynek w najmniej oczekiwanym momencie. Co prawda Fury wściekle atakował Firthę od pierwszego gongu rozbijając mu nos jednak Firtha był także bliski pokonania prospekta do walki o któryś z pasów wagi ciężkiej, gdy ten zachwiał się po jednym z ciosów.

Jeśli Fury ma tak walczyć to bracia KO nie znajdą w nim dobrego przeciwnika. Osobiście czekam na walkę Helenius vs Fury, być może będzie wyłaniać pretendenta do walki z którymś z braci bądź Povietkinem.

 

Jeszcze jedno boks zawodowy ma przed sobą ciężkie czasy, bo co raz częściej rządzi tym wszystkim "Money".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo sie wp naczytales. Ogladales filmik z walki, albo walke live ? Chyba nie. Sedzia klasnal rekoma i odwrocil sie do sedziego bocznego mowiac "time" tzn aby uruchomil zegar z czasem. W tym czasie Mayweather nie czekal i wyprowadzil 2 ciosy konczace walke. Ortiz sie zagapil wiec stracil pas... Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem walkę zarówno Fury vs Firtha jak i Mayweather vs Ortiz na żywo. Także ci się nie udało, a poza tym pisałem o kontrowersjach i przede wszystkim o tym jak przebiegała walka. O tym co sądzę o wadze ciężkiej i chętnie oglądanym przeze mnie Fury'm i błędach sędziów to nie ukrywam i niejednokrotnie o tym pisałem.

"Protect yourself all the time" - o tym należy pamiętać, lecz sam Floyd przyznał, że się odwdzięczył za zachowanie Ortiza. Ale nie wiem czy za główkę czy za pocałunek ;) Widocznie zaczytałeś się na pewnej stronie bokserskiej o błędach w komentowaniu A.Kostyry i stąd opinia, której nie potępiam.

Ja tylko staram się zachęcić i ożywić ten temat od czasu do czasu pisząc o walkach bokserskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...