Skocz do zawartości

Boks


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzecia w tym roku pełna unifikacja tytułów: 

22.05 - Ramirez vs Taylor o pasy WBC / WBA / WBO / IBF w super lekkiej - Taylor wygrywa na punkty

17.07 - Charlo vs Castano o pasy WBC / WBA / WBO / IBF w junior średniej - remis

06.11 - Canelo vs Plant o pasy WBC / WBA / WBO / IBF w super średniej - ???

 

Mój typ: Canelo przed czasem. Wydaje mi się najtrudniejsze Alvarez już w tej kategorii zrobił pokonując C.Smitha i Saundersa. Plant dotąd niesprawdzony chociaż nie wykluczam, że będzie niewygodny zwłaszcza w kilku pierwszych rundach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sensacja w Nowym Jorku - Kambosos odebrał Lopezowi 3 pasy mistrzowskie w kategorii lekkiej. Obustronne wymiany, obustronne nokdauny, Kambosos wrócił z dalekiej podróży w 10 rundzie pojedynku, ale wygrał rundy mistrzowskie i zasłużenie wygrał pojedynek. W Las Vegas za to po kapitalnej walce Fulton pokonał Figueroę i zunifikował tytuły WBC / WBO w superkoguciej. Oby więcej takich weekendów. Za tydzień m.in Devin Haney, Gervonta Davis i Yarde - Arthur 2 na Wyspach. Świetna końcówka roku. 

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zdecydowanie najlepszy bokserski weekend w tym roku - Polak walczący o MŚ, walka o wszystkie pasy w wadze super lekkiej, a na dokładkę jeszcze gala z Las Vegas. 

 

Sobota: 

20:30. Taylor vs Catterall o pasy WBC, WBO, IBF, WBA w super lekkiej (Polsat Sport)

04:00. Colbert vs Garcia (Polsat Sport)

 

Niedziela:

18.00. Cieślak vs Okolie o pas WBO w junior ciężkiej (DAZN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Arkon napisał:

Ja oczywiście tych bokserów nie kojarzę, ale jak patrzyłem na kursy, to zdecydowanym faworytem jest Taylor. Też tak uważasz? Nie mam ochoty oglądać jednostronnego pojedynku.

 

Ciężko mi powiedzieć bo słabo znam Catteralla, ale myślę że kursy to jedno. Pewnie w podobnym stosunku faworytem był Teofimo Lopez z Kambososem w pojedynku który opisywałem wyżej, a mimo wszystko przegrał na punkty. Taylor oczywiście w wielkim stylu zunifikował super lekką pokonując absolutnie najlepszych w tej kategorii na czele z Ramirezem, więc na papierze jest sporym faworytem, ale to tylko boks. 

Edytowane przez Lanser123
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczy, być może nawet 17 września zobaczymy trzecią walkę Canelo z GGG jeśli obaj wygrają swoje wcześniejsze walki. Canelo ma wrócić 7 maja z Bivolem, a Gołovkin ma walczyć z Muratą, ale bez terminu jeszcze. 

 

http://www.bokser.org/content/2022/02/26/100743/index.jsp

Edytowane przez Lanser123
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W Polsce to generalnie ten boks jest rozstrzelony na tyle stacji, że ciężko przewidzieć kto co pokaże. Polsat Sport pokazuje oczywiście najwięcej, ale też i czasem coś C+ i czasem TVP. DAZN nie liczę bo gale Hearna czy Golden Boy z automatu tam lądują i nie ma możliwości ich kupić przez inne stacje. Jednak fani MMA mają lepiej pod tym względem bo UFC to jedna duża organizacja i ich wszystkie gale ma Polsat. 

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Skrót walki Canelo Álvarez vs. Dmitry Bivol. Punktacja nie oddaje przewagi Bivola. Na jesieni zapewne będzie rewanz, ale nie sadze by wylonil innego zwyciezce. Bivol jest za duzy, za mocny  by przegrac z bokserem z nizszej kategorii wagowej. Na poczatku 2023 roku zobaczylbym walke Bivola z Beterbijewem. Zakladam ze ten drugi wygra walke unifikacyjna z Joe Smith Jr.
 

 

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale ta porażka i tak nie przeszkodziła żebyśmy zobaczyli trzeci pojedynek z Gołowkinem, 17 września. Transmisja na Dazn. Pojedynek który w tym momencie wydaje się mieć nawet więcej sensu niż wcześniej. Kazach jeszcze może jakoś uwierzy w siebie, dla Alvareza to idealna okazja żeby się odbudować na mocnym chociaż już trochę zużytym rywalu i obstawiam, że może to rozstrzygnąć przed czasem. Rewanż z Bivolem ma być w maju.   

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...