Jump to content
Barti

Tuner z systemem Linux – oprogramowanie, konfiguracja itp.

Recommended Posts

Żeby była jasność - chodzi o pierwsze wrażenie jakie mam odpalając VTi (VTi_14-0-1_vuuno4kse_201811302107_usb) wybierając język polski i włączając "domyślne" ustawienia. Wygląda źle. Faktycznie, po zmianie skina z  Vu_HD_1080P jest lepiej - ale w takim razie po co jako domyślnego używać takiego, który wygląda fatalnie? Przy nowym sprzęcie i świeżo pobranym VTi chciałbym mieć od ręki poprawnie skonfigurowany system. MuteSpectator również gubi literki. StyleFHD, AtileHD i 750S (niska rozdzielczość) są OK.

Oczywiście, że każdy może sobie konfigurować sprzęt, wgrywać fonty ( o ile ma podpięty Internet), a nawet napisać własny system. Jednak dostając coś, co na początkowych ekranach konfiguracyjnych wygląda, jak niżej (wytłuszczone literki ł, brak ą, ż, ś) - to nie wzbudza to zaufania do reszty. To z czystego, nowo wrzuconego flash'a.

12221.jpg

• Sad 1

Posted (edited)

Ktoś wie, jak na VTI zainstalować ccccam? Bo wszędzie widzę tylko oscam.

Edited by Barti
Przeniesiono post i poniższą odpowiedź na niego do odpowiedniego wątku.

Posted (edited)

Jeżeli nie ma w dostępnych dodatkach to albo trzeba dodać repo albo ręcznie doinstalować z pakietu pobranego z sieci. Nie wiem jak jest w VTi, bo nie używam tego softu.

Przy okazji mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem to co pisał w jednym z artykułów @Mr. Orbita - czy przy podłączonym tylko jednym kablu do konwertera unicable da się przy wykorzystaniu głowicy FBC oglądać jednocześnie dwa kanały z różnych transponderów?

Edited by tail#

W dniu 28.11.2018 o 03:57, Mr. Orbita napisał:

Tak przykładowo wygląda banner na skórce MetrixHD, która jest domyślną na oprogramowaniu OpenATV 6.3. Przy okazji jest to zrzut ekramowy z Vu+ Duo 4K właśnie i pokazuje działanie z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu, bez wgranych żadnych dodatków, zadziałał "z kopa".

67899.jpg

(zamiast logo OpenATV po lewej mogą być logosy kanałów, tylko trzeba je wgrać - nie mam teraz nic pod ręką)

Od pewnego czasu używam tunera Zgemma H2H, Linux Enigma 2, OpenATV 6,2. To jest mój pierwszy tuner z Linux po przesiadce z Ferguson Ariva 200. Coś chyba namieszałem w ustawieniach, ponieważ nie pokazuje mi właściwej pogody. Wartości są takie same od kilku dni. Chodzi mi o te wskazania pogody, jak na zdjęciu powyżej. Natomiast gdy uruchomię wtyczkę pogody to tam pokazuje mi właściwe parametry na kilka dni. Może coś doradzicie, jak to naprawić? Internet podłączony po Wi-Fi i działa. Dodam, że dopiero zaczynam przygodę z tego typu tunerem. Troszkę już opanowałem: dodawanie satelitów , piconów itp. I nie jest to takie straszne, jakby się wydawało. Jednak z tym wspomnianym problemem nie mogę sobie poradzić. Jakieś sugestie? 🙂 Pozdrawiam forumowiczów.

Edited by Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji.

Ja osobiście nie mam takich śmieci :), ale czytałem na innym forum, że jakiś dodatek do pogody nie działa od kilku dni. Pewnie problem ze źródłem danych. Może przez shutdown w USA, bo część modeli jest okrojonych przez zmniejszenie ilości pracujących.

@kacper0058

Od nowego roku zmieniły się dostarczania danych pogodowych, w zależności od image i skina. Potrzebny jest ApiKey lokalizacji i danych pogodowych.

W dniu 4.01.2019 o 17:33, tail# napisał:

Przy okazji mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem to co pisał w jednym z artykułów @Mr. Orbita - czy przy podłączonym tylko jednym kablu do konwertera unicable da się przy wykorzystaniu głowicy FBC oglądać jednocześnie dwa kanały z różnych transponderów?

Da się oglądać / nagrywać kilkanaście kanałów z kilku transponderów z jednego satelity jak masz do dekodera z głowicą FBC podłączony jednym kablem konwenter Unicable.

Jedna głowica FBC to tak jakby 4 glowice satelitarne.

Konwenter Unicable I ma 4 SCR czyli po jednym do każdej głowicy sat.

Czyli jak podłączysz konwenter Unicable I jednym kablem do takiej głowicy to możesz oglądać / nagrywać praktycznie wszystkie kanały z jednej satelity. Jeśli dekoder wyrobi przy oglądaniu - nagrywaniu.

Jak sobie zrobisz instalację zez z dwóch konwenterów Unicable to mając np. VU Uno 4K SE - VU Duo 4K - VU Ulitmo 4K ( mają  jedną podwójną głowice sat FBC ) i dwa kable pociągnięte to pooglądasz / nagrasz kilkanaście programów z dwóch satelit.

775edb77829ff620.png

Ja mam jedną podwójną głowice satelitarną FBC i mam jakby 8 głowic satelitarnych.

Standardowo jest montowana jedna podwójna głowica satelitarna FBC..

Do VU Duo 4K albo Ultimo 4K możesz włożyć 2 podwójne głowice sat FBC czyli razem mieć 16 głowic satelitarnych.

Tu już się przydaje konwenter Unicable II gdzie masz do 32 SCR ;)

W dniu 4.01.2019 o 16:55, krys121 napisał:

Ktoś wie, jak na VTI zainstalować ccccam? Bo wszędzie widzę tylko oscam.

Po co ci C C C A M jak oscam ogarnia te sprawy bez problemu.

Tworzysz w oscam.server odpowiedni czytnik C C C A M i po sprawie

Edited by tweed77

@tweed77 dzięki za wyjaśnienie. Co do ccama dlatego ludzie pytają bo praktycznie nie trzeba nic robić odnośnie konfiguracji. Wystarczy pobrać i uruchomić oczywiście przy założeniu że się ma najprostszą konfigurację. Z cccama zrezygnowałem głównie dlatego że to zamknięty i od dawna nierozwijany projekt stąd lepszym rozwiązaniem dla mnie jest zbudowanie oscam z otwartych źródeł. W przypadku cccama nie wiemy co siedzi w środku, a kto czytał ten wie że zdarzały się backdoory.

Edited by tail#

12 godzin temu, tomek6680t napisał:

@kacper0058

Od nowego roku zmieniły się dostarczania danych pogodowych, w zależności od image i skina. Potrzebny jest ApiKey lokalizacji i danych pogodowych.

Dzięki za odpowiedż , ale szczerze mówiąc jestem dopiero początkującym w tym temacie. Na tunerze mam wtyczkę pogody weather info i ona działa prawidłowo - pokazuje aktualną pogodę na kilka dni. Po jej uruchomieniu i wciśnięciu menu wyświetla się moja lokalizacja , wciskam żółty klawisz na pilocie edytuj - pokazuje mi kod lokalizacji. Natomiast na ekranie

tym tak jak na zdjęciu które wcześniej wstawiłem, te parametry pogody w lewym górnym rogu od pewnego czasu są takie same. Tak wiec, jakbyś mógł troszkę prościej , krok po kroku poprowadzić co mam zrobić byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

8 godzin temu, tweed77 napisał:

Po co ci C C C A M jak oscam ogarnia te sprawy bez problemu.

Tworzysz w oscam.server odpowiedni czytnik C C C A M i po sprawie

Już ogarniete, dzieki ;)

Od kilku dni brak EPG na Eurosport 1 Deutschland . Astra (19,2 E), częstotliwość 12226 MHz. Tuner ZgemmaH2H - to tylko u mnie , czy wy też tak macie?

Temat braku EPG już jest nieaktualny. Właśnie parę dni wstecz pojawiło się EPG, wiec to były kłopoty nadawcy. Pozdrawiam.