Jump to content
Project_ALF

Big Brother (TVN 7)

Recommended Posts

Posted (edited)

Do momentu rozpoczęcia programu było 30 głosów, a głosowanie trwało jeszcze.

Nie wiadomo, czy ktoś wejdzie nowy. Myślałem, że stanie się to dziś i że to będzie Agnieszka.

Broda spoko jest, moim zdaniem odpadnie Tomek.

O zmianie formuły nominacji było wiadomo od kilku dni. Widzowie wywalczyli sobie nominacje live.

Edited by Krzysiek11:)

Teraz najbardziej tam nie pasuje ta tleniona blondyna :D
Ale Gulczas powiedział to co ja w pierwszej edycji była permanentna impreza ludzie się bawili i cieszyli z tego że są wybrani a teraz społeczeństwo Facebooka wybrane w ustawionym castingu i jak oni mają się tym cieszyć.

Przed chwilą uczestnicy dostali 5 butelek wina oraz regulamin BB.

Jeden z punktów mówi "zero alkoholu przed 20tą".

ps. normalnie dwa mecze ( Polska - Łotwa  i Holandia - Niemcy) i do tego BB :)

Jak zawsze albo nie ma nic w TV albo wszystko naraz :)

Ja chyba pozostanę w opozycji do większości forumowiczów (i widzów) i przyznam, że nowa edycja Big Brother'a może mieć pewne walory "edukacyjne". Mam wrażenie, że w programie postawiono na analizę zachowań społecznych zamiast na kontrowersyjne, pikantne wydarzenia. Osobiście, bardzo lubię rozmowy z Małgorzatą Ohme, która dość rzeczowo (i uroczo) opowiada o motywacji zachowanań uczestników i wolę to niż potencjalne zadania i zabawy, za którymi wszyscy najwyraźniej tęsknią. Tego typu sprofilowanie oczywiście może się przełożyć na mniej efektowną popularność i widownię programu, ale z racji emisji w nieco bardziej "niszowym" TVN7 pozwala się pewnie na tego typu eksperyment. Niezależnie co z tego wyjdzie, Siódemka tak naprawdę pierwszy raz została zareklamowana szczerze jako TVN-owska telewizja.

Kilka komentarzy do poprzednich postów: 

1. Nie rozumiem dlaczego ludzie oburzają się, że wybrano osoby znane z sieci. Osoby o nieprzeciętnej osobowości mają możlwość pokazania się w internecie i z tego korzystają. Spróbujcie sobie wyobrazić, że w 2003 (czy tam roku emisji 1. edycji) jest Internet taki jak dzisiaj - być może osoby takie jak Manuela, Gulczas czy Klaudiusz też miałyby aktywny profil na FB, Instagramie, być może spróbowaliby swoich sił w jakimś reality-show czy docu-soap, bo możliwości zaistnienia jest mnóstwo. 18 lat temu zwykły Polak, nawet o ciekawej osobowości, nie miał się jak przebić do mass mediów i Big Brtoher był pierwszą tego typu szansą. 

2. Nowy Big Brother pokazuje jak młode (moje) pokolenie różni się od pokolenia naszych nieco starszych kolegów (czyli nie jest to własciwa zmiana pokoleniowa). Ludzie stają się indywidualistami, są coraz bardziej świadomi swojego wizerunku, potrafią sformułować czego chcą. Jest to coś dobrego, choć z doświadczenia życia za granicą (gdzie ten indywidualizm jest jeszcze mocniejszy) wiem, że nadmiar tego prowadzi do zaburzenia w hierarchi i bywa czasem nieznośny. I to widać - Wielki Brat/Wielka Siostra nie ma już tego autorytetu co kiedyś. Gulczas świetnie to też ujął dzisiaj: dla uczestników pierwszej edycji obecności w domu BB była zaszczytem. Ci obecni tak jakby robili "łaskę", że tam są. Ich "ego" jest dość mocne. Nie mówię, że tak ma być, ale to jest już temat na osobną dyskuję.

3. Małgorzata Ohme wspomniała dziś w programie na żywo, że brak zadań dla uczestników był celowy. Według niej, żyjemy w świecie przesyconym wszelkiego rodzaju stymulacjami i nie mamy czasu się nudzić. A nuda może generować ciekawe zachowania. Jak już wspomniałem - jest to ryzykowne z perspektywy oglądalności, więc w pewnym sensie doceniam to, że na coś takiego się zdecydowano. 

4. Zabawne, że uczestniczy sobie rozmawiają sobie o tym jak będą rozchytywani przez dziennikarzy czy DDTVN na przykład. Niby oczywiste, ale z drugiej strony jeszcze raz pokazuje to zawyżone "ego" ;-) Bo co jeśli widzownie faktycznie się nudzą i nikogo losy BigBrotherowców nie obchdozą :-)

5. Podoba mi się autentyczny luz wobec homoseksualności Łukasza, bo pokazuje, że stajemy się tolerancyjnym społeczeństwem. W programie to chyba nawet fajnie zmontowano. Łukasz mówił to co miał do powiedzenia, a w międzyczasie ktoś tam sobie kapustę mieszał czy coś i mówił "a spooko". Takie zwyczajne, a takie mocne! :-)

Podobnie, jeżeli chodzi o Ukraińca - gdyby nie pewne minimalne bariery językowe, to nie widać żeby chłopak był jakoś "wyróżniany" (w negatywnym czy pozytywnym świetłe) z powodu jgo pochodzenia. Jest troche cichszy niż reszta, mniej się udziela, ale to raczej wynika z osobowości. 

Ogólnie ekipa jest OK. Nie ma szału, ale chętnie bym z niektórymi pogadał czy się napił ;-)

• Upvote 1

Szkoda, że nie oglądacie teraz rozmowy Igora, Łukasza i Justyny.

Igor namawia Łukasza na 3 szybkie, oraz rozmowa o ci..e

Ale się pośmiałem.

Ciekawe czy to puszczą w TVN7?

1 minutę temu, an10ka napisał:

Igor namawia Łukasza na 3 szybkie, oraz rozmowa o ci..e

Możesz nieco jaśniej?

Posted (edited)

Igor chce, żeby Łukasz spróbował jednak z dziewczyną.

Pyta się Go (Łukasza) czy i jak daleko posunął się w byciu z kobietą.

W rozmowie uczestniczy Justyna która wtrąca też pytania do Łukasza.

Myślę, że Justyna nauczyłaby Łukasza "kilku rzeczy".

Swoją drogą uważam, że Łukasz ani nie był z dziewczyną ani z chłopakiem. Tak mi się wydaje.

Reszty nie przytoczę bo jak to w TV robią : pip pip pip :)

Edited by an10ka

Ten Łukasz był chłopakiem pisarza Michała Witkowskiego,więc no może coś tam coś tam :P

Ale  sobie uczestnicy imprezę zrobili :)

Aż żal odchodzić od TV (iść spać).

Pewnie na TVN7 będą mieli co pokazywać.

I tak powinien wyglądać BB. :)

Jak czytam te wszystkie wpisy to cieszę się, że zaprzestałem oglądania BB po pierwszym odcinku. Dramat.

• Upvote 1

Posted (edited)

Pewnie się jeszcze uczestnicy rozkręcą 😀

Edited by Jax

Guest kingofsouth

Większy by mieli jakby sobie streeming na YouTube urządzili. Po co było wchodzić do tego domku?

Jak chcieli się rozkręcać mogli iść do MTV do jakiegoś Shore .    :rofl:;)

Jeszcze spadnie do pół miliona wspomnicie moje słowa.  :P

Ale nie zapomnijcie że jest player i ludzie oglądający tam nie muszą oglądać w tv. Nie wiem ilu ich jest ale jacyś są. Wiadomo że nie będzie to wynik jak M jak Miłość więc wszystko powyżej 1mln będzie sukcesem zwłaszcza że w tych godzinach jest na wspólnej, barwy szczęścia i MjM więc jest duży wybor

46 minut temu, kingofsouth napisał:

Większy by mieli jakby sobie streeming na YouTube urządzili. Po co było wchodzić do tego domku?

Jak chcieli się rozkręcać mogli iść do MTV do jakiegoś Shore .    :rofl:;)

To już na pewno bym to oglądał.:D Już teraz jest tam za dużo młodych według mnie, a za mało starszych 40-45l.

• Upvote 1

750 oddanych głosów :D Więc głosowało może ze 300 osób. To przecież jakaś żenada. Niby wzięto do programu celebrytów, a oni nawet nie mają fanów, którzy by chcieli wydawać pieniądze na ich pozostanie w programie. Przyznam się, że nie wiem jakiej jakości to gwiazdeczki i jak wyglądają. Nie oglądałem nawet jednego odcinka. Zastanawiam się jaki trzeba mieć poziom intelektu żeby się tym fascynować i oglądać po nocach.

• Upvote 1

Guest kingofsouth
Posted (edited)
19 minut temu, the cable guy napisał:

Nie oglądałem nawet jednego odcinka. Zastanawiam się jaki trzeba mieć poziom intelektu żeby się tym fascynować i oglądać po nocach.

To również nie moja bajka. Byłem ciekaw oglądalności po pierwszym tygodniu.

Edited by kingofsouth

23 minuty temu, the cable guy napisał:

750 oddanych głosów :D Więc głosowało może ze 300 osób. To przecież jakaś żenada. Niby wzięto do programu celebrytów, a oni nawet nie mają fanów, którzy by chcieli wydawać pieniądze na ich pozostanie w programie. Przyznam się, że nie wiem jakiej jakości to gwiazdeczki i jak wyglądają. Nie oglądałem nawet jednego odcinka. Zastanawiam się jaki trzeba mieć poziom intelektu żeby się tym fascynować i oglądać po nocach.

Jak można oceniać coś czego nawet przez sekundę się nie widziało ? To czysta cebula. Co do głosów to 30 głosów różnicy było jak weszło na antenę a nie jak skończyło się głosowanie.

• Upvote 1

@bober1 - ja rozumiem, że jesteś wielkim fanem BB, ale ochłoń trochę. 

Nie lubię mentalności Polaków którzy wszystko i wszystkich krytykują. Wtedy włącza mi się agresor dlatego bronie czegoś co jest słabsze. Oceniać po tygodniu jest po prostu nie fair.

41 minut temu, bober1 napisał:

Jak można oceniać coś […]?

I to jest taka Twoja częsta argumentacja. Naprawdę nie widzisz tego, że ten program to jest wielkie nieporozumienie? ;)

Skoro już pierwszych ludzi wywalili po tygodniu, to jak mamy tego nie oceniać po tygodniu? Mamy czekać ze wszystkim jak miną te 90 dni i wszystko się skończy? To jest na żywo, więc ocenia się jak leci na bieżąco. Mentalność mentalnością, ale jeśli to jest naprawdę tworzone słabo i na pierwszy rzut oka jest do czego się przyczepić, to mamy milczeć? No chyba nie.

• Upvote 1

Posted (edited)

Ja owszem też nie miałem dobrego zdania na początku, oglądając to co, jest w TVN7,  ale poogladałem na Player i zmieniłem zdanie, że fajna ekipa i może być ciekawie. 

Edited by Krzysiek11:)

Spokojnie jak tak dalej pójdzie to za 2 tygodnie wszyscy wyjdą i temat będzie do zamknięcia :D

• Like 1