Jump to content
Barti

Vu+ Duo 4K

Recommended Posts

Czy udało się komuś rozwiązać problem z czkawką dźwięku? Bo od roku mnie to już zaczyna irytować.

@Lightjay

W tunerze wchodzisz kolejno:

Menu -> Konfiguracja -> System -> Ustawienia A/V i ustawiasz opcje, jak na poniższym screenie:

Czkawka-dzwieku-Vu-Duo-4-K-01.png

Powinno pomóc.

Nie wiem, z jakiego oprogramowania (image) na swoim tunerze korzystasz, bo tego nie napisałeś. Ja korzystam z VTi, w najnowszej obecnie wersji, 14.0.5.

Ja mam OpenATV 6.3. W listopadzie ,,przyszły'' nowe sterowniki i od tego czasu nie ma problemów z dźwiękiem. Opóźnienia ustawione na zero.

No i ja dołączyłem do grona (miejmy nadzieję szczęśliwych) posiadaczy Vu+ Duo 4K.

Wcześniej miałem krótko Gigablue UE 4K w wersji kablowej, kupionego na Amazon.de ale zdecydowałem się go zwrócić.

Duo 4K kupiłem w sklepie SatKing.de. Hollex z jakiegoś powodu nie ma tego modelu w swoim sklepie, wystawia go jednak na Allegro ale z "obowiązkowym" tunerem DVB-S2X FBC, którego nie potrzebuję (odbiornik potrzebuję do kablówki)

Stary tuner FBC DVB-C (V1) można co prawda dokupić za 370zł ale to podnosi koszt urzązenia do ponad 2000zł (!).

U Niemców nie było problemu kupić tylko z tunerem DVB-C FBC V2 (a więc nowszym) a poza tym cena sporo niższa niż w Hollexie...

Cześć,

Posiada ktoś namiary z sklep z tym tunerem? Obecnie ciężko go dostać. Ciekawie dlaczego?

Tuner ten od dłuższego czasu ponoć nie jest już produkowany. :( W związku z tym najprawdopodobniej wyczerpały się już jego zapasy magazynowe w sklepach, w których był on dotąd oferowany. :rolleyes:

Wielka szkoda, bo to całkiem fajny sprzęcik. Sam posiadam ten model. Zakupiłem go krótko po jego premierze w Polsce.

Mam ten tuner do dziś. Wszystko działa poprawnie. Ja jestem z niego bardzo zadowolony. :D

6 godzin temu, tomek6680t napisał:

DUO 4k miał (ma) problem z dźwiękiem

Zgadza się, miał. Bo obecnie problem z dźwiękiem w tunerze Vu+ Duo 4K już nie występuje. Sprawę załatwiła któraś z ostatnich aktualizacji oprogramowania dla tego tunera.

Szkoda tylko, że trwało to aż tak długo od czasu premiery tunera Vu+ Duo 4K, przez co jego "reputacja" została mocno nadszarpnięta. :(

Witam mam pytanie jestem użytkownikiem vu+ ultimo 4k  który posiada złącze HDMI IN  wejście jak przełączyć w dekoderze na to złącze tak aby oglądać z zewnętrznego źródła przez dekoder ,szukam instrukcję już kilka razy przeglądałem, szukałem w opisach i nic ?!  I dalej nie wiem może gdzieś w ustawieniach może ktoś sie z tym zetknął i wie ? Przycisk AV na pilocie nie przełącza .

🥺

Soft VTi wciśnij długo przyciski niebieski na pilocie. Pokażą się dodatkowe opcje i masz tam HDMI IN. Można dodać jako program na liście kanałów.