Skocz do zawartości

Vu+ Duo 4K


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Duo 4K moduł Cyfrowego Polsatu CI+ działa w trybie CI+. Stabilność wymaga pewnego pobadania i czasu, ale ogólnie wydaje się OK jak w Ultimo 4K u @tweed77. Nie wiem, czy mam możliwość sprawdzenia tego tematu PIN-u na erotycznych, mogę nie mieć aktywnych. Ale to później.

Karta Smart HD+ oczywiście działa, to są sprawy bardziej zależne od oscam, a tu jest OK ;)

 

Zrzuty uda się, ale nieco później, bo muszę pilnie korygować tekst do magazynu - materiały już poszły do drukarni, trzeba ratować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu na module CI+ Polsatu do kanałów erotycznych.

 

Małym plusem jest to że do Vu Duo 4K będzie w komplecie nowy pilot.

Dokładnie ten:

pilot-do-tunerow-vu-zero-4k-uno-4k-se-ir

 

 

W Vu Ultimo 4K jest w komplecie starsza wersja pilota ta dokładnie:

 

8902e0c64638b1c2131260c020a5

 

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam. I raczej nie planuję ich zakupu. ;) Więc ewentualny problem z PIN-em na tych kanałach erotycznych w zasadzie mnie nie dotyczy.

Dlatego też na chwilę obecną najważniejsze jest dla mnie właśnie stabilne i poprawne działanie modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w tym tunerze na oprogramowaniu VTi.

Chciałbym też wiedzieć, czy podczas korzystania z modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu na image VTi, nagrania na dysku w tym tunerze są szyfrowane, czy też nie? Chciałbym mieć możliwość oglądania ich na komputerze.  @Mr. Orbita, czy miałbyś też może możliwość to sprawdzić?

Jeśli chodzi o zrzuty ekranowe to OK, w porządku. Poczekam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti co do kodowania nagrań korzystając z modułu CI+ Polsatu to mały pikuś.

Polsat może w każdej chwili całkowicie zablokować możliwość nagrywania programów dla korzystających z modułu CI+ Polsat.

Bez względu czy moduł CI+ Polsat będzie w VU Uno 4K - VU Ultimo 4K - VU Duo 4K - VU Solo 4K itp itd.

Były już takie przypadki.

Taki urok standardu CI+

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tweed77 napisał:

Polsat może w każdej chwili całkowicie zablokować możliwość nagrywania programów dla korzystających z modułu CI+ Polsat.

 

Tak, to to ja wiem. Wiem, na czym polega standard CI+.

Mi chodzi jednak o to, czy nagrania dokonane na takim tunerze, jak Vu+, przy korzystaniu przy tym z modułu CAM CI+ Cyfrowego na oprogramowaniu VTi są stale zaszyfrowane, bez wyjątku, czy też tylko wybrane pozycje programowe na wybranych kanałach? Nie chodzi mi o całkowitą blokadę możliwości nagrywania, bo ta jeśli nastąpi to po prostu będzie i nic z tym nie zrobię, ale chodzi mi to, czy jeżeli nagrywanie jest danym kanale możliwe to czy to nagranie da się potem odtworzyć na komputerze, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem. Natomiast jeśli dany kanał, np. TVN HD, będzie dekodowany przez kartę Smart HD+ znajdującą się w czytniku kart tego tunera to rozumiem, że nagranie wówczas nie będzie szyfrowane i będzie je można normalnie odtworzyć na komputerze?

Kiedyś czytałem, że w tunerach linuksowych tak właśnie jest, że gdy karta kodowa jest w czytniku tunera to wówczas nagrania nie są szyfrowane. Dla porównania, w przypadku mojego Fergusona Ariva 202E i karty Smart HD+ w jego czytniku, wszystkie nagrania, bez wyjątku, są niestety szyfrowane. :( Dlatego też obecnie ja nie mam możliwości odtworzenia na komputerze nagrania dokonanego np. na kanale Planete+. Ale już np. nagranie z kanału TVN HD, gdzie dekodowanie "idzie" z modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, taką możliwość już mam.

Czy w tunerze Vu+ Duo 4K, na tym najnowszym oprogramowaniu VTi w wersji 14 jest możliwość "wymuszenia", aby np. dany kanał był dekodowany tylko przez moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, a inny tylko przez kartę Smart HD+, znajdującą się w jego czytniku? Chodzi mi o takie kanały, które są "wspólne" dla obu ofert. Dla porównania, na moim obecnym Fergusonie taka możliwość jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszeństwo ma dekodowanie z karty później dopiero z modułu CI/CI+

 

Dekoder na linux - E2 to jak komputer - poustawiasz sobie raz i masz spokój.

Edycję plików oscama robisz przez przeglądarkę internetową.

Pliki konfiguracyjne oscama zapisujesz sobie na komputerze.

W razie konieczności możesz je sobie edytować - wgrać od nowa.

 

1 minutę temu, Barti napisał:

No dobrze, ale czy za pomocą pilota i menu tunera da się ustawić dla danego kanału dekodowanie tylko z karty w czytniku albo tylko z modułu CAM?

 

Można poustawiać z pilota ale za dużo wpisywania. Musisz edytować poszczególne pliki - wpisując cyferki - literki z pilota.

 

Nie ma tak jak w Ferguson Ariva zakładki - dekoduj z karty albo dekoduj  z modułu CAM.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy za pomocą pilota i menu tunera da się ustawić dla danego kanału dekodowanie tylko z karty w czytniku albo tylko z modułu CAM?

 

Dziękuję za odpowiedź. :)

 

 

Taka drobna uwaga:

Odpowiadając na post, należy napisać nowy post pod postem, na który się odpowiada. W tym celu nie edytujemy swojego poprzedniego postu i nie zamieszczamy tam odpowiedzi na kolejny post, znajdujący się pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii deszyfrowania przez moduł i konfigurowania z pilota, to na upartego można zrobić to przez menu "Zadania Modułu CI". Tam można wybrać moduł i przypisać do niego na sztywno konkretne kanały. Innych w ogóle nie będzie "dotykał", nawet do oglądania. Ale ja bym to zostawił jako ostateczność, jeśli zauważysz, że coś jest nie tak jakbyś tego chciał. Domyślnie priorytet faktycznie chyba idzie najpierw na czytnik.


O nagrywaniu wszystko napisał @tweed77, generalnie i z czytnika kart (zawsze) i z modułu CAM (przeważnie) nagrania są zapisywane jako zdeszyfrowane pliki, które można np. zgrywać i archiwizować sobie na komputerze. Ale w przypadku modułów CAM CI+ nadawca dostaje pewne dodatkowe narzędzia za pomocą których może uniemożliwiać zapis. Jeśli to jednak ma miejsce, to dla jakichś transmisji premium, może PPV, może VOD. Mało nagrywam, więc nie analizowałem każdej możliwej transmisji. Mogę tylko napisać, że nadawca może i jak napisał @tweed77 - taki jest urok CI+. Ale jeśli nagrywałeś na Fergusonie, to to samo Vu+ też nagra. Domyślnie Vu+ próbuje nagrywać wszystko co się da w formie czytelnej i to się może nie udać tylko z modułu i tylko jeśli nadawca to wymusi. Cała reszta się nagra.

 

Generalnie póki co moduł Cyfrowego Polsatu CI+ na Duo 4K działa. Ale solidne przetestowanie tego to nie jest temat na godzinę/dwie. Jutro i w przyszłym tygodniu będzie to badane w redakcji na spokojnie etapami

 

Co do zrzutów, to kilka z VTi 14 na Duo 4K. Zmieniona czcionka, bo domyślna nie ma polskich znaków (nic strasznego, autorzy VTi już drugi raz wywijają ten numer :P Do wyklikania z pilota).
W miejscu kropek powinny być pikony, ale wgrałem jakieś paszczaki i nie mam już siły szukać niczego. Tam powinny być logosy kanałów, trzeba sobie poszukać jakieś ładne :P

 

67961.jpg


67962.jpg


67963.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Barti napisał:

Dla porównania, w przypadku mojego Fergusona Ariva 202E i karty Smart HD+ w jego czytniku, wszystkie nagrania, bez wyjątku, są niestety szyfrowane

Tak na marginesie dodam, że nagrania czy to na tunerze Ferguson Ariva TT czy  Manta HD9000 zarówno z karty nc+ jaki i modułów od CP : CI i CI+ oraz modułów z kartami Skylink czy tivusat nie są szyfrowane więc dziwi mnie fakt, że na Ariva 202E są szyfrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj szyfrowane są nagrania   na dedykach.  Moduły mają inną misje. Najgorszą  czyli brak możliwości nagrania 1 kanału i oglądania 2.

7 godzin temu, tweed77 napisał:

Nie mam dostępu na module CI+ Polsatu do kanałów erotycznych.

 

Małym plusem jest to że do Vu Duo 4K będzie w komplecie nowy pilot.

Dokładnie ten:

pilot-do-tunerow-vu-zero-4k-uno-4k-se-ir

 

 

W Vu Ultimo 4K jest w komplecie starsza wersja pilota ta dokładnie:

 

8902e0c64638b1c2131260c020a5

 

 

 

Jak jest z zasięgiem tego nowego?  Bo przy starym to używanie  bokiem była  tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym choć stary pilot miał wyrobioną markę naprawdę wytrzymałego i bezawaryjnego, to niestety od lat uważałem, że pomysł aby cały wierzch był wykonany na błysk - był tragiczną pomyłką. Ten stary pilot strasznie się "palcował", po jakimś czasie był już zwyczajnie nie do doczyszczenia, nawet jeśli się o niego ekstremalnie dbało.

 

Nowy w mojej ocenie jest wykonany z komponentów lepszej jakości, przyciski są przyjemniejsze w dotyku i są na mikroswitchach, fajnie, delikatnie i cichutko klikają. Jeśli tylko okaże się tak samo wytrzymały, to rewelacja :)

 

@markar - to wynika z procesora. ALi z jakiegoś powodu uznało, że będzie oferowało ograniczenia w nagrywaniu, może aby łatwiej oferować sprzęt na rynki z różnymi podatkami od rejestracji (np. Niemcy). Ale wybrano dziwny sposób. Tyczy się to wszystkich urządzeń na nowszych ALi. I nagrania nie to, że są zaszyfrowane - są odszyfrowane, można je oglądać bez karty. Ale są zabezpieczone i powiązane z odbiornikiem. Niektóre modele tunerów bazujące na ALi z tym ograniczeniem, mają narzędzia pozwalające na "odbezpieczenie" plików z nagraniami (wydaje mi się, że chyba np. AB CryptoBox). Ale to offtop, nie ciągnijmy tego ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Mr. Orbita

 

Jak masz możliwość to sprawdź działanie dwóch modułów jednocześnie w DUO 4K. To znaczy, oglądanie np. z modułu Polsatu CI+ kanału Polsat Sport HD i

stream z dekodera na komputer kanału np. z modułu nc+ CI+. Dla przykładu Canal+ Film HD albo Canal+ Sport HD.

 

Taka kombinacja na Vu+ Ultimo 4K nie działa.

Oczywiście mam podłączony konwerter Monoblock Twin i sygnał na obu tunerach A i B.

Oglądam kanał na TV z dekodera z modułu Polsat CI+ (Hot Bird).

Chcę oglądać kanał ORF HD (dostęp z modułu CI+ HD Austria - Astra) jako stream na komputerze.

Tak to nie działa. Blokowany jest jeden z modułów.

 

Czy to poprawili w Vu+ Duo 4K?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tweed77 napisał:


@Mr. Orbita

 

Jak masz możliwość to sprawdź działanie dwóch modułów jednocześnie w DUO 4K. To znaczy, oglądanie np. z modułu Polsatu CI+ kanału Polsat Sport HD i

stream z dekodera na komputer kanału np. z modułu nc+ CI+. Dla przykładu Canal+ Film HD albo Canal+ Sport HD.

 

Taka kombinacja na Vu+ Ultimo 4K nie działa.

Oczywiście mam podłączony konwerter Monoblock Twin i sygnał na obu tunerach A i B.

Oglądam kanał na TV z dekodera z modułu Polsat CI+ (Hot Bird).

Chcę oglądać kanał ORF HD (dostęp z modułu CI+ HD Austria - Astra) jako stream na komputerze.

Tak to nie działa. Blokowany jest jeden z modułów.

 

Czy to poprawili w Vu+ Duo 4K?

 

Właśnie, ja też chciałem o to samo zapytać. :>

Zgodnie z opisem tunera Vu+ Duo 4K, producent zapowiada, że dwa różne moduły CAM, zainstalowane w tym tunerze, mogą w nim pracować jednocześnie.

Ciekawe, czy to prawda i czy rzeczywiście tak jest? @Mr. Orbita, ja dołączam się do prośby @tweed77, więc jeśli możesz to sprawdź to też.

 

A ja teraz mam z kolei też pytanie z innej beczki. ;)

Jak wygląda sytuacja z deszyfracją nagrań dokonanych za pomocą tunera Vu+ Duo 4K? Czytałem coś kiedyś, że w tunerach Vu+ taka możliwość jest. Pamiętam, że nawet sklep Hollex przy wybranych modelach Vu+ podawał, że na życzenie klienta może wgrać "specjalne oprogramowanie umożliwiające deszyfrację nagrań", czy jakoś tak to leciało. ;)

Teraz jednak w sklepie Hollex przy tunerach Vu+ takiej informacji nie widzę, jednak zamiast tego, obecnie jest coś takiego:

"Na życzenie wgrywamy specjalne oprogramowanie, które umożliwia współpracę tunera z modułami CI+ (nc+)."

O co tu dokładnie chodzi? Chodzi po prostu o oprogramowanie VTi? Bo te, jak już wiemy, umożliwia właśnie działanie modułów CAM CI+ natywnych, czyli tych nie posiadających trybu "Legacy".

Więc jak to dokładnie z tym jest? I jak wygląda sytuacja z tą deszyfracją dokonanych już nagrań? W tunerze Vu+ Duo 4K jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti

O ile się nie mylę, Tobie chodzi o dekodowanie nagrań w trybie offline, czyli nagrywamy sobie kilka filmów, meczy lub coś innego? Te nagrania są zakodowane, ale tuner (moduł CAM) np. w nocy, gdy tuner i moduł nie jest używany,dekoduje te nagrania. Na VTi to powinno działać.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...