Skocz do zawartości

Vu+ Duo 4K


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.01.2019 o 22:03, Piohal napisał:

Witam. Zakupiłem tuner Vu+ Duo 4K i niestety nie jestem w stanie go zaprogramować. Jestem posiadaczem nc+. Bardzo proszę o instrukcję punkt po punkcie, co muszę zrobić, żebym zaprogramował programy.

Dziękuję.

Z całym szacunkiem, ale brzmi to troszkę jak "kupiłem nowy samochód. Proszę o instrukcję krok po korku jak z niego korzystać abym mógł dojechać z domu do pracy." ?

Poszukaj w necie czegoś na temat instalacji Enigma2 (lub konkretnego image'u jak openATV, VTi). Większość oczywiście będzie po angielsku. Ponieważ jesteśmy na forum Satkuriera powiązanego z firmą Hollex dodam tylko, ze kupując u nich dostałbyś tuner już skonfigurowany ?

Jeśli będziesz bardziej precyzyjny na czym polega twój problem, to pewnie dostaniesz parę podpowiedzi, co dalej.

 

@kozaa

Dzięki za wyjaśnienia. Faktycznie na openATV 6.2 w Duo 4K jest:

Jan 11 19:25:14 vuduo4k user.info kernel: [    0.000000] Machine model: DUO4K
Jan 11 19:25:14 vuduo4k user.info kernel: [    0.000000] moving dtb from 0x0000000047618000 to 0x0000000040905ac4
Jan 11 19:25:14 vuduo4k user.info kernel: [    0.000000] bmem: Reserved 891 MiB at 0x0000000048400000
Jan 11 19:25:14 vuduo4k user.info kernel: [    0.000000] bmem: Reserved 575 MiB at 0x00000000dc000000
Jan 11 19:25:14 vuduo4k user.info kernel: [    0.000000] cma: Reserved 16 MiB at 0x00000000dac00000
...
Jan 11 19:25:14 vuduo4k user.info kernel: [    0.000000] Memory: 550732K/2097152K available (6270K kernel code, 299K rwdata, 2120K rodata, 304K init, 202K bss, 1530036K reserved, 16384K cma-reserved, 442364K highmem)

Nie powiem jednak, że jest dla mnie zrozumiałe iż system operacyjny zżera bez zrozumiałem przyczyny 1.5GB z 2GB dostępnych. Tych aplikacji to niektórzy użytkownicy mogą aktywować sporo: serwer Samba, serwer DLNA, IPTV etc. Nie znam całego schematu zarządzania pamięcią w E2, więc nie wiem dokładnie jak aplikacje z niej korzystają. Mogę tylko powiedzieć, że jest to nieco dziwne. Mam do czynienia z profesjonalnymi systemami embedded opartymi na Linuksie i tam nie robi się takich numerów. Tak, czy inaczej, główne pytanie dotyczyło "gdzie moje GB RAMu" i to zostało odpowiedziane i wiadomo jak to sobie sprawdzić. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 09:49, simonttp napisał:

Ponieważ jesteśmy na forum Satkuriera powiązanego z firmą Hollex dodam tylko, ze kupując u nich dostałbyś tuner już skonfigurowany 

Potwierdzam, wystarczyło by tylko włożyć kartę i oglądać, no ale wiadomo, niektórzy się pokuszą, że gdzie indziej 50zł taniej, a potem zonk i wiedzcie, że właśnie te 50 czy 100 zł to opłata za skonfigurowanie, a nie chęć większego zarobku. Jak ci nie działa to teraz pisz do sprzedawcy i niech ci pomaga. ?

 

A co do RAM-ów czy to ważne, na co idzie? Ważne jest to, że działa, nie ma zacięć, działa pewnie i szybko, więc czy wyświetla się wolne 1 GB, czy 100 MB to mi wisi, bo ma działać dobrze i płynnie i tak działa, a więcej się nie liczy!

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krys121 napisał:

Potwierdzam, wystarczyło by tylko włożyć kartę i oglądać, no ale wiadomo, niektórzy się pokuszą, że gdzie indziej 50zł taniej, a potem zonk i wiedzcie, że właśnie te 50 czy 100 zł to opłata za skonfigurowanie, a nie chęć większego zarobku. Jak ci nie działa to teraz pisz do sprzedawcy i niech ci pomaga. ?

Dziwne podejście - mam zapłacić 100zl więcej bo mam skonfigurowany sprzęt? Jeśli tak podchodzisz do tego to nie kupuj, bo to nie ma sensu. Internet każdy ma i czytać potrafi. To nie jest nic skomplikowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2019 o 18:43, krys121 napisał:

Potwierdzam, wystarczyło by tylko włożyć kartę i oglądać, no ale wiadomo, niektórzy się pokuszą, że gdzie indziej 50zł taniej, a potem zonk i wiedzcie, że właśnie te 50 czy 100 zł to opłata za skonfigurowanie, a nie chęć większego zarobku. Jak ci nie działa to teraz pisz do sprzedawcy i niech ci pomaga. ?

 

A co do RAM-ów czy to ważne, na co idzie? Ważne jest to, że działa, nie ma zacięć, działa pewnie i szybko, więc czy wyświetla się wolne 1 GB, czy 100 MB to mi wisi, bo ma działać dobrze i płynnie i tak działa, a więcej się nie liczy!

 

Dekoder na Linux E2 to jak komputer z wgranym Linux Ubuntu na przykład.

Tym bardziej, że jak raz sobie ogarniesz instalację, konfigurację dekodera na Linux E2 to później z każdym takim dekoderem sobie poradzisz.

Ponadto, jak konfigurujesz sam to wiesz, co masz wgrane i poustawiane w dekoderze.

Dodatkowo możesz sam wtedy zarobić te 100 zł za pomoc koledze mniej obeznanemu.

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tail# napisał:

Dziwne podejście - mam zapłacić 100zl więcej bo mam skonfigurowany sprzęt?

Tak, pod warunkiem, że nic nie ogarniam, nic nie potrafię to jak najbardziej płacę i mam gotowca, a nie kupuję taniej i od razu na forum ustawcie za mnie, bo ja nie potrafię i nic nie działa. :( Dodatkowo wybierając ofertę nie patrzę zawsze cenowo, tylko też liczy się reputacja sprzedawcy, bo nie zawsze taniej jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam!

Dlatego też ja mój tuner Vu+ Duo 4K zakupiłem w sklepie Hollex z Krakowa i sklep ten skonfigurował mi ten tuner całkowicie kompleksowo, zgodnie z aktualną moją konfiguracją, jeśli chodzi o instalację antenową i posiadany moduł CAM CI+ Cyfrowego oraz kartę Smart HD+, która "siedzi" w czytniku kart tunera. I jak na razie, wszystko śmiga mi elegancko. :D

Na taki krok, czyli skonfigurowanie mi tunera przez sprzedawcę, ja zdecydowałem się dlatego, że jest to w ogóle mój pierwszy tuner oparty na systemie Linux. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tego typu sprzętem. Nigdy też wcześniej takich tunerów na własne oczy nie widziałem. Dlatego też, bez wstępnej pomocy ze strony sklepu, ja raczej nie poradziłbym sobie z instalacją i konfiguracją wszystkiego całkowicie "od zera". Tzn., z pewnym zaparciem może i poradziłbym sobie z tym, ale pewnie bardzo dużo czasu by mi to zajęło. :roll:  Najbardziej, czego nie ogarniam do tej pory i też nie bardzo rozumiem, jest ten cały OScam, dzięki któremu w moim tunerze Vu+ Duo 4K działa mi karta Smart HD+. Ten OScam to, póki co, jest dla mnie totalny "kosmos". ;)

Wiele rzeczy zdążyłem już nieco w tym tunerze poogarniać. Na samym początku, zaraz po pierwszym podłączeniu tunera do mojego telewizora i po jego uruchomieniu, wykonałem sobie kopię zapasową całego oprogramowania tunera (tzw. obrazu), aby w razie potrzeby móc w łatwy sposób przywrócić tuner "do życia" na wypadek, gdyby na skutek mojego dalszego "dłubania" w jego ustawieniach, tuner przestał się uruchamiać. Już dwa razy miałem okazję przywracać tuner "do życia" właśnie z uprzednio utworzonej przeze mnie kopii zapasowej. Kopia taka zawiera absolutnie kompletnie wszystko: oprogramowanie tunera (tzw. image; w moim przypadku VTi), wszelkie ustawienia tunera, listy kanałów, picony, ustawienia timera, hasło do root itp. Dosłownie wszystko. Dlatego wręcz obowiązkowe jest wykonanie takiej kopii zapasowej.

Z pomocą @tweed77 założyłem też na samym początku hasło do root, bo domyślnie, "fabrycznie" hasła nie ma wcale. A dla bezpieczeństwa lepiej je sobie założyć. Następnie ułożyłem sobie, na razie wstępnie, swoją własną listę kanałów, pozmieniałem w tunerze parę różnych ustawień, zmieniłem również picony na nieco inne, niż te, które otrzymałem od sklepu Hollex. A nawet kilka z nich poprawiłem, bo się nie wyświetlały. Jak się okazało, niektóre picony miały błędne nazwy plików, co zapewne związane było z późniejszymi zmianami parametrów nadawania tych kilku kanałów.

Nawet zainstalowałem sobie już w moim tunerze skórkę "Black Harmony" oraz plugin pogodowy i następnie go skonfigurowałem, dzięki czemu na skórce tej wyświetla mi się również pogoda i w ogóle skórka ta wygląda wręcz bosko. ;)  U mnie aktualnie dokładnie tak:

 

Black-Harmony-01.png

 

Black-Harmony-02.png

 

Black-Harmony-03.png

 

Black-Harmony-04.png

 

Black-Harmony-05.png

 

Black-Harmony-06.png

 

Ja ogólnie z mojego tunera Vu+ Duo 4K, póki co, jestem bardzo zadowolony. :D  To jest zupełnie inna "liga", niż używany przeze mnie do tej pory tuner Ferguson Ariva 202E, a już tym bardziej zupełnie inny "świat", niż jakikolwiek dekoder dedykowany którejś z naszych rodzimych platform satelitarnych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś podłączać do tego tunera dodatkowe czytniki kart (jak np. TBS-3102)? Również więcej niż jeden, przez hub USB?

 

Wbudowany jest jeden czytnik, a ja w porywie miałbym 4 karty do wsadzenia i się zastanawiam, na ile jest to wykonalne. Enigma na ITI-2849 (przynajmniej ta, którą ja mam) ma niezbędne drivery i support w oscamie (wiem, bo korzystam), a jak to wygląda na tym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wedle polecen zakupilem VU+ Duo 4K. 

Gdy przeszukiwalem satelite bez wlozonego modulu Cyfrowego Polsatu, nie znalazlem ani jednego polskiego programu, oprocz TVP Polonia. 

Gdy wlozylem modul Cyfrowego Polsatu i na nowo przeszukalem satelite Hotbird, znalazly sie polskie kanaly. 

 

Teraz mam problem:

TVP 1, TVP 2,  TVP Sport itp. w ogole nie odbieraja. Jedyne, co odbiera to Polsat Sport i Polsat Sport Extra, z tym, ze nie ma obrazu, a jest tylko glos i bialy obraz, ktory sie lekko rusza. Przypuszczam, ze to problemy z dekodowaniem.

 

Czy ktos moze pomoc? Czy trzeba cos w dekoderze zaktualizowac? Zmienic ustawienia?

 

Pozdrawiam.

… i jeszcze jedno pytank: do mojej karty nc+ posiadam modul Aston Crypt, ktory dzialal w dekoderze Ariva. Czy ten modul bedzie tez dzialal w VU? A jesli nie, to jaki modul musze zakupic?

Dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktoś może potwierdzić   różnego rodzaju trzaski  audio  na kilku kanałach z nc+? Ktoś tak komentuje . Tak jest od początku i to się nie zmienia.  Notabene 1 z głównych programistów  opuścił statek Vu+  . Nie jest podane czy zmienił załogę czy po prostu nie robi już nic pod E2.    Słabo to wygląda . Notowania Vu+ dzięki temu mogą spaść. Pytania jaka konkurencja jest Vu+  nie wiem poza GIGABLUE 4k który jest tańszy ale nie wszystko działa tak samo  np  bitrateviewer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest jakiś konkurs typu "zgadnij"?

Jakie oprogramowanie, w jakiej wersji? - brak informacji

 

"...na kilku kanałach", których? - brak informacji

 

Na jakiej podstawie ktokolwiek ma udzielić Ci odpowiedzi? :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może już ktoś testował. Czy ten dekoder współpracuje z głowicą: VU+ DVB T2/T/C DUAL?

Potrzebuje głowicę, która obsłuży oba standardy DVB-T i DVB-C w VU+ DUO 4K.

Póki co nie znalazłem jednoznacznych potwierdzeń w sieci że tak jest przy tym dekoderze. Jedynie że są dostępne na rynku dwie różne głowice jedna do DVB-C: Vu+ DVB-C FBC Tuner Version 2 a druga do DVB-T: Vu+ MTSIF Dual DVB-T2.

 

Mnie interesuje dwie w jednym.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki koledze widex, który mi na priv wyjaśnił, że ta głowica nie nada się ze względu na inne łącze już wiem, że nie załatwię tego jedną głowicą. Wybór mój padł na FBC DVB-C. W przyszłości, gdybym zrezygnował z kablówki to podłącze USB stick-i, lub kupię MTSIF DVB-T.

Edytowane przez jaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

… i mam jeszcze jedno pytanko. 

Korzystam z funkcji TIMERa. Jesli zostawie dekoder wlaczony na innym kanale, niz zaprogramowane nagrywanie, program sie NIE nagrywa. Co prawda powstaje plik *.ts, ale ma on 0 GB. 

Jesli nagrywam tylko jedno wydarzenie, to nie jest to zaden problem, bo moge zostawic dekoder na tym wlasnie kanale, na ktorym bede nagrywal. Czesto jednak bywa tak, ze najpierw chce nagrac cos na kanale "TVP Sport", a potem np. na kanale "Canal +". I wtedy jest problem, ze drugie wydarzenie sie nie nagrywa, bo dekoder po pierwszym nagraniu zostal na kanale "TVP Sport". Czy ktos zna ten problem i ma jakas rade?

 

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozdrawiam. Jestem całkowicie nowicjuszem a mam zamiar kupić tuner Vu+Duo. Mam pytanie. Czy działa bez problemowo w tym tunerze EPG? I w ogóle mam pytanie o użytkowanie tym tunerem. Ono właściwie będzie mi służyło tylko do oglądania sat. Mam moduł nc+ i moduł Polsatu. Kupuję sprzęt w sklepie Hollex w Krakowie więc wierzę, ze według waszych opinii Oni mi wszystko wgrają to co trzeba. Uważam, ze kwestię aktualizacji i wgrywania rożnych rzeczy trzeba zostawić fachowcom choć czytam, że wielu z was na forum to prawdziwi kozacy. A tak nawiasem skad czerpiecie wiedzę co do rożnych aktualizacji? I skąd można je ściągnąć? Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wykonać aktualizację nie trzeba wiedzy nie wiadomo jakiej - wszystko sprowadza się do wyboru opcji z menu. Co do konfiguracji warto taką wiedzę posiadać. Co do stron z oprogramowaniem to np. openpli.org. Przed tobą sporo do przeczytania jeśli chcesz opanować ten sprzęt. Natomiast jeśli Ci wystarczy raz uruchomić i korzystać to też jest taka możliwość, bo jest to maszyna typu raz dobrze skonfigurujesz i ma działać.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki. Czytam tutaj na forum Twoje i innych wypowiedzi i PEŁEN SZACUNEK za chęć pomocy. Na pewno jeszcze nie raz będę szukał pomocy. Rzeczywiście. Dla mnie ten sprzęt to przede wszystkim tuner satelitarny. Gdzieś przeczytałem na forum, że był problem z aktualizacją modułu CAM nc+. Ktoś napisał, że gdy moduł "zgasł" to trzeba było jechać do punktu nc+ by aktywować. Ale to chyba problem, który został rozwiązany... Acha. I jeszcze pytanie. Ja przy zamówieniu nie kupowałem dodatkowo dysku twardego ale mam własny do podpięcia do zew. USB. Czy to jest jakaś zasadnicza różnica? Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, klemens napisał:

Ja przy zamówieniu nie kupowałem dodatkowo dysku twardego ale mam własny do podpięcia do zew. USB. Czy to jest jakaś zasadnicza różnica?

Nie ma, możesz bez problemu podłączyć własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Używam od kilku lat dekodera VU+ Duo i pomyślałem w końcu o zmianie na coś nowszego. Wstępny wybór padł na Vu+ Duo4k, o którym czytam tu dobre opinie, jednak mam kilka pytań i watpliwości.


Ja na razie używam tylko karty NC+ jednakże zadzwonili już do mnie z informację, że do końca roku 2019 te karty przestaną działać, i zacznie obowiązywać parowanie karty z dekoderem lub modułem CAM CI+. 

Dodatkowo chciałbym sobie wykupić pakiet Fransat do odbioru z satelity  Eutelsat 5 West A (poprzez dodatkową antenę) gdzie dekodowanie również odbywać się będzie w formie CI+ plus karta.

 

Zatem zważywszy na to, że dekodowane odbywać się będzie przez dwa moduły CI+ czy będę w zasadzie mógł oglądać/nagrywać maks. 2 kanały na raz (jeden z NC+ i jeden z Fransat)?  Czy ktoś testował jak stabilnie ten Fransat CAM działa?

 

Czy jeśli dokupiłbym sobie dodatkową głowicę DVB-T2 dual (T) to czy mógłbym jakoś wymusić, by kanał dostępny satelitarnie i przez TV naziemną przede wszystkim odbierać przez DVB-T? Czy to będzie wymagało dodawania kanałów przez zadania do modułu DVB-T2?


Zastanawiam się również czy jest sens inwestować w konwerter Unicable (obecnie mam zwykłe konwertery Quad wraz z Disecq), skoro będę mógł dekodować tylko jeden kanał per CI+ na raz.


Z góry dzięki za jakieś porady

 

Pozdrawiam

SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich

Chciałem spytac jakie konwertery unicable polecicie do tego tunera?

Mianowicie interesuje mnie hotbird +astra 28.2. Mieszkam w UK i potrzebuje pomocy przy zakupie sprzetu pod vu+ duo 4k i konfiguracji.

Czy potrzebuje coś jeszcze oprócz konwerterów Unicable? 

 tweed77, może Ty coś doradzisz jako że zauważyłem że we wczesniejszym wpisie napisałeś że jest takowa możliwość?

Każda wskazówka bedzie mile widziana, jako że nie widzę zbyt dużo informacji w  o zrobienia zeza Unicable. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz dwa konwentery Unicable I. 

Jeden konwenter jednym kablem podłączasz do tunera A - Hotbird 13E

Drugi konwenter drugim kablem podłączasz do tunera B - Astra 28,2E

Każdy odpowiednio konfigurujesz czyli:

A - C - D i E odpowiednie SCR.

B - F - G i H odpowiednie SCR .

I masz niezależny odbiór z Hotbird i Astra.

 

VU DUO 4K  ma podwójny tuner DVB-S2X FBC w skrócie jakby miał 8 głowic - tunerów sat.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tweed77,

Tuner powinien pojawic sie w przyszlym tygodniu więc jak tylko czas pozwoli zaczne wszystko montować:-)

Czy takie konwertery będą ok?

 Inverto Idlb – QUDL42 UNI2L 1pp Unicable Quad LNB, 40 mm, 2 LEGACY 1 Splitter 

Gdzieś czytalem że muszę być takiej samej firmy do zeza, czy to prawda?

Edytowane przez lelekkozodoj@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...