Skocz do zawartości

Vu+ Duo 4K


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dnia 1 grudnia 2018 roku w sprzedaży dostępny będzie nowy model tunera z rodziny Vu+ – Vu+ Duo 4K.

Tuner ten docelowo zastąpi model VU+ Solo 4K.

 

 

67679.jpg

 

67680.jpg

 

 

67681.jpg

 

 

 

 

      Specyfikacja techniczna tunera Vu+ Duo 4K:

 

  • System operacyjny Linux (Open-Source Linux System zgodne z E2)
  • Typ CPU: ARM czterordzeniowy Broadcom
  • Prędkość CPU: 4x 2,1 GHz
  • Pamięć RAM (MB): 2048 (2 GB) LPDDR4
  • Pamięć Flash (MB): 4096 (4 GB)
  • Typ pamięci Flash: eMMC
  • Gniazda na głowice: 2 (dla nowych głowic FBC - satelitarnych lub kablowych oraz naziemnych DUAL DVB-T2)
  • Fabrycznie zainstalowana podwójna głowica DVB-S/S2/S2X FBC (8 demodulatorów)
  • Zasilanie LNB: 14V/18V (max. 400 mA), 22 kHz
  • Przełączanie LNB: Tone Burst, DiSEqC 1.0/1.1/1.2/USALS, SatCR/Unicable
  • Obsługiwane rozdzielczości wideo: SDTV, HDTV, 3DTV, UHDTV 4K (576p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p)
  • Dekoder wideo: MPEG-2, H.264/MPEG-4 AVC MVC, H.265/HEVC MP (Ultra HD)
  • Poziom sygnału wideo: > 53 dB
  • Dekoder audio: MPEG-1/2 Layer I, II & III, AC3/E-AC3, AAC, MPEG-4 (HE-AAC)
  • Poziom sygnału audio: > 65 dB
  • PiP (Picture in Picture): Tak
  • Gniazdo Common Interface: 2
  • Czytnik kart: 1 - po przeprogramowaniu wielosystemowy
  • Wyświetlacz: kolorowy LCD 3,5’’ (może wyświetlać kanał TV - funkcja Mini TV)
  • klawisze na panelu przednim: stand-by, zmiana kanałów góra/dół, regulacja głośności góra/dół
  • Port USB: 3 (2x USB 3.0 + 1x 2.0)
  • V.24/RS232: Tak (jako RJ-11)
  • Gniazdo LAN: Ethernet 10/100/1000 MBit/s (Gigabit Ethernet)
  • Wi-Fi: Tak (2,4 GHz/5 GHz, do 300 Mbit/s)
  • Bluetooth: Tak (v 4.1)
  • Dual HD Transcoding
  • Możliwość instalacji HDD wewnątrz obudowy za pomocą szufladki (2,5’’)
  • eSATA: Nie
  • SCART: Nie
  • Wyjście HDMI: 1 (wersja 2.0)
  • Wejście HDMI: 1 (wersja 2.0)
  • Inne złącza: cyfrowy dźwięk S/PDIF
  • Przełączanie kanałów poniżej 1 sekundy
  • EPG (przewodnik po programach)
  • Nieograniczona ilość kanałów i list ulubionych
  • Menu OSD, obsługa Skinów
  • Opcjonalny zewnętrzny czujnik podczerwieni dla pilota

 

 

 

 

Źródło: Portal "Sat Kurier".

 

Więcej informacji oraz szczegóły na temat tunera:  ➡️ https://satkurier.pl/news/175669/od-112-na-rynku-tuner-vu-duo-4k.html

                                                                                                        ➡️ https://satkurier.pl/news/171544/vu-duo-4k-premiera-na-anga-com-2018-wideo.html

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, ale przy tak dużym wyborze sprzętu i zróżnicowaniu cenowym zakup sprzętu za kwotę powyżej 1K nie ma większego sensu. Głowica DVB-T jest opcjonalnie, czyli znowu dodatkowe koszty, a np. dużo tańsza Zgemma już ma. Zakup jedynie ma sens, jeśli ktoś potrzebuje głowicy FBC, ale tańsze modele to też mają.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, shark napisał:

Będą w tym tunerze działać jednocześnie dwa moduły od nc+ (Cayman) oraz od CP?

 

Noo, właśnie też jestem tego bardzo ciekaw. Zostało to niby zapowiedziane, ale czy tak będzie w rzeczywistości? To się okaże dopiero, jak kupi ten tuner ktoś z Użytkowników forum, kto właśnie posiada te dwa moduły.

Chyba, że Redakcja "Sat Kuriera" przeprowadzi też test tego tunera i sprawdzi go też pod tym kątem. Dobrze by było...

Pytanie też, czy ten tuner będzie w ogóle współpracował z modułami CAM CI+ platformy nc+ i Cyfrowy Polsat?

 

Ja obecnie posiadam tuner Ferguson Ariva 202E, a w nim moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Dodatkowo też posiadam aktywną kartę Smart HD+, która "siedzi" bezpośrednio w uniwersalnym czytniku kart tego tunera.

Pomału jednak rozważam w niedalekiej przyszłości zakup tunera opartego na systemie Linux. Myślę właśnie nad tym modelem tunera, któremu poświęcony  jest niniejszy wątek. Podoba mi się on z wyglądu, a i jego parametry oraz możliwości też niczego sobie. Przyznam szczerze, że czekałem na jego premierę od czasu, gdy przeczytałem o nim w jednym z ostatnich numerów drukowanego czasopisma "Sat Kurier". I widzę, że wreszcie ten tuner jest. :)

Najważniejsze jest to, aby ten tuner prawidłowo współpracował z modułem CAM CI+ platform Cyfrowy Polsat oraz nc+. I żeby też poprawnie działała w nim karta Smart HD+.

Dlaczego pytam też o moduł CAM CI+ platformy nc+? Ano dlatego, że obecnie korzystam z samej tylko karty Smart HD+ bezpośrednio w czytniku tunera, jednak oferta ta nie jest już rozwijana i nie wiadomo, co z nią dalej będzie. Tym bardziej, że korzysta ona z systemu kodowania Conax, a ostatnio w nc+ są w tym względzie "zawirowania". Co prawda, na chwilę obecną nie z systemem Conax, ale jego przyszłość w platformie nc+ też nie jest znana. Natomiast moduł CAM CI+ od nc+ działa już w systemie Nagra i jest on też dostępny w ofercie "nc+ na kartę". Gdyby tak oferta Smart HD+ za jakiś czas miała zostać wygaszona to rozważam właśnie "przesiadkę" na ofertę "nc+ telewizja na kartę" z modułem CAM CI+, przy jednoczesnym dalszym pozostaniu przy module CAM CI+ Cyfrowego Polsatu.  W związku z tym, muszę mieć tutaj pewność, że tuner Vu+ Duo 4K będzie zarówno z tym modułem, jak z modułem CAM Cyfrowego działał prawidłowo. I byłoby wręcz rewelacyjnie, gdyby ta informacja o jednoczesnym działaniu dwóch modułów CAM w tym tunerze okazała się prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz @Barti trzeba poczekać, aż ktoś lub redakcja SK z poziomu praktycznego oceni/opisze działanie tego dekodera na obu modułach nc+/CP. Chociaż jak znów pisze @shevchenko1987podchodząc do tematu zero-jedynkowo założyć można z góry, że działać będzie. Cena nie jest jednak najniższa, więc trzeba się upewnić jak to będzie służyć w praktyce.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, shevchenko1987 napisał:

Skoro działa w Ultimo 4K to dlaczego tutaj miałoby być inaczej? ;)

 

Aaa, tego to nie wiem. Nie posiadam tamtego tunera.

Rozumiem, że w tunerze Vu+ Ultimo 4K działają oba moduły, tzn. CAM CI+ od nc+ i Cyfrowego Polsatu? Działają poprawnie? Nie się nie wiesza, nic nie "ścina"? Cały czas moduły te działają w tym tunerze stabilnie?

Jeśli tak to w takim razie w tunerze Vu+ Duo 4K również powinny działać poprawnie. Jednak, jak wiadomo, jest to już inny model tunera, więc takiej 100% pewności chyba też nie ma. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tuner tunerowi nie równy". W Zero 4K po jego wejściu na rynek moduł od nc+ z kartą Cayman nie działał za dobrze, to samo było z kartą Cameleon.

Specyfikacja procesora nie jest "powalająca", jeśli chodzi o starsze kodeki wideo. Z tego, co "słychać w necie", ten tuner w większych ilościach dostępny będzie dopiero po nowym roku. Chyba warto zaczekać do testów tego tunera, gdy będzie już w sprzedaży i oprogramowanie (image) zostanie dopracowane również dla polskiego klienta.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście, poprawiono również błąd ortograficzny w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy odpowiadam po części:

 

1. Nie posiadam aktualnie modułu NC+ CI+.

2. Posiadam moduł CI+ Polsat oraz moduł CI+ HD Austria. Testowałem także z modułem CI+ platformy HD+. 

3.Kombinacja powyższych modułów - rozpoznawane prawidłowo.

4. Dekodowanie programów bez większych problemów - płynne przy przełączaniu z kanałów ORF na kanały Polsatu czy HD+ np. RTL UHD..

5. Problem jest jak się chce oglądać np. ORF HD na TV oraz np. Polsat Film HD w streamie na komputerze. Tu to szwankuje.

6. Jeśli poprawią punkt 5 w Vu Duo 4K to będzie dobrze.

7. Chyba że do Vu Ultimo 4K także wyjdzie poprawka softu.

 

Edytowane przez tweed77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner to kolejna dobra propozycja dla osób posiadających kilka platform TV SAT. W moim przypadku brakuje miejsca na wszystkie bo posiadam: Nc+,CP, Tivusat,Skylink, MTV Unlimted no i bez dodatkowego czytnika nie obyłoby się. Jakby doliczyć dodatkowy czytnik to prawie mamy już Ultimo 4K. No ale do Ultimo 4K też wszystko nie wejdzie :) Ale na pewno posiada przewagę nad Ultimo 4K, że nie jest takim "potworem"  ze względu na rozmiar. Tak czy siak tuner warty uwagi i swojej ceny. 10 lat temu za HF8900 płaciłem 890 zł, później za Arivę TT ok. 1100 zł -też było niemało...

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S2X działa, ale trzeba kombinować (chyba tak samo jest w Ultimo 4K) - paczka francuskich z 33°E poszła mi ustawiając FEC 7/8 i DVB-S2 z modulacją QPSK. Sygnał wskakuje też na kilku innych ustawieniach. Kanały chodzą stabilnie.

 

67836.jpg

 

Multistreamy nie chodzą, PLS nie chodzi (nie nastawiałbym się i tak na kupowanie tunera pod 5°W, bo Eutelsat 5 West B będzie miał wiązkę kierunkową "transalpine" ładnie wycinającą Polskę, poleci może w marcu 2019, oglądanie może się i tak skończyć), Blindscan nie chodzi.

 

Jakieś testy CAM-ów (i inne) w przyszłym tygodniu, ale ogólnie byłoby wskazane poczekać do wydania VTi, bo na OpenATV CI+ na razie nie startuje nawet z helperem. Nie miałem czasu za wiele sprawdzić, raptem godzinę/dwie, może da się coś wykombinować.

 

Bootowanie: 26 sekund do ekranu OpenATV 6.3, kolejne 20 sekund do pokazania się bannera. Oscam rusza po 18 sekundach, więc obraz wskoczył mi łącznie po 64 sekundach od odpalenia "hebelkiem". Ale też i to muszę jeszcze potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa niespodzianka - CPU po wywołaniu cat /sys/devices/system/cpu/cpu*/cpufreq/cpuinfo_cur_freq wcale nie wskazuje 2,1 GHz, a 1872 MHz. Szukając informacji o BCM7278 (których jest niezbyt wiele) natknąłem się na podobne informacje, że jednostka ma 4 rdzenie 1,8 GHz. Skąd zatem producent wyciągnął 2,1 GHz (jasno na ostatniej grafice jest "2.1 GHz")? Docelowo będzie jakiś podkręcony po zmianie boota, czy jak?

 

cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_available_frequencies

1872000 1248000 936000 624000 416000
 

cat /sys/devices/system/cpu/cpu*/cpufreq/cpuinfo_max_freq

1872000

1872000

1872000

1872000

 

Dla pewności porównałem z Zero 4K i tam 1,5 GHz to 1,5 GHz.

 

cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_available_frequencies

1503000 1002000 751000 501000 300000
 

Także ten... ? Podejrzenia wzbudził OpenPLi, bo tam w informacjach właśnie taki wynik się pokazał. Ale na OpenATV mimo widocznych 2,1 GHz ze zrzutu, informacje o CPU także zwracają 1872 MHz. Ostatecznie załadowałem zatem oryginał (bo pomyślałem, że w OE znowu chcieli uniknąć jakichś binarnych blobów i wrzucili może jakieś otwarte sterowniki, które żyją swoim życiem), ale nic z tego - i na oryginale magiczne 1872 MHz pozostaje w mocy.

 

Idąc dalej - dociążyłem transkodowaniem: też nic z tego.

 

Oddawać moje gigaherce, złodzieje gigaherców! ;) 

 

CI+ bez legacy na razie ewidentnie nie działa. Na oryginale nie, na OpenPLi 7.0 nie, na OpenATV 6.3 nie (bez i z helperem), zatem moduł nc+ wita się:

Cytat

Weryfikacja zakończona niepowodzeniem, Twój odbiornik jest niezgodny z tym modułem.

 

VTi jedyną nadzieją, ale póki co nie widzę terminu wydania. Liczę jednak, że za niedługo, zwykle są dość na bieżąco.

 

Żeby nie straszyć - to są raczej typowe problemy wieku dziecięcego. Spodziewam się ich ogarnięcia. Ale pewnie nie od pierwszego dnia sprzedaży, zatem proszę o przemyślane zakupy. A temat taktowania CPU jest do pilnego wyjaśnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli wygląda na to, że z tym taktowaniem CPU to ze strony producenta tego tunera jest zwykłe oszustwo! :/  :shock: Sprawa ewidentnie do wyjaśnienia. :?

Ciekawe, czy jest jeszcze więcej podobnych "kwiatków" w kwestii specyfikacji technicznej tego tunera? :roll:

Co do oprogramowania VTi dla tego tunera to kiedy mniej więcej można się go spodziewać? Nic na razie nie wiadomo?

Czy moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, który posiada też tryb "Legacy", był już w tunerze Vu+ Duo 4K sprawdzany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPU do wyjaśnienia, może z jakiegoś powodu jest to błędnie raportowane, różne sytuacje się zdarzają... Na razie bez nerwacji - już szybko zgłosiłem prośbę o wyjaśnienie sprawy do AB-COM. Może to kwestia innego błędu, może moja zła interpretacja. Ale jako że w Zero 4K błędnie raportowane nie jest, to sprawa wymaga zbadania. Nie ma co kryć - byłaby to lipa straszna, bo sami tak odbiornik zaanonsowali, po nich wszyscy inni, a nawet ja zacząłem pisać tekst dla SK pod tezę, że pierwszy sprzęt powyżej 2 GHz i już muszę to kasować, bo jeśli nie mam pewności, to przecież tak nie napiszę. Nienawidzę takich akcji, ale to dowodzi, że wszystko trzeba sprawdzać, każdy szczegół pod lupę.

Co do software, nic nie wiadomo. Podobno Black Hole pokazywali gdzieś, że pracują, a VTi - jak to oni - oznajmiają, żeby się nie dopytywać i będzie jak będzie ;) Ale gdy są już Open-y, to generalnie korzystać się da.

 

CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w trybie legacy na OpenATV 6.3 zadziałał mi na Duo 4K bez problemów, jedynie trzeba pamiętać o ustawieniu Obsługi wysokiego bitrate na Tak w konfiguracji modułu. Nie testowałem na razie jakoś strasznie długo, bo skupiłem się na CI+, ale oglądałem jakiś czas i pykałem po kanałach - nic niepokojącego się nie wydarzyło. Ale wiadomo jak jest z takimi tematami - czasami trzeba pooglądać dłużej, może też musiałbym mieć uprawnienia do erotycznych, bo kojarzę, że były zgrzyty gdy CAM pytał się o PIN dla dorosłych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to super wiadomość! :D

A jak wygląda sytuacja z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu? Czy mógłbyś sprawdzić?

No i jak w ogóle się sprawuje to image VTi w tym tunerze? Bo widzę, że została wyposzczona zupełnie nowa wersja VTi.

Czy mógłbyś też tutaj wrzucić jakieś zrzuty ekranowe z nowej wersji oprogramowania VTi działającego w tunerze Vu+ Duo 4K?

No i pozostaje kwestia tego, czy na tym image w tym tunerze, poza modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, będzie też poprawnie działać karta Smart HD+. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...