Skocz do zawartości

Szef Cyfrowego Polsatu o nowej platformie


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu: ITI skopiowało naszą ofertę!

 

Przede wszystkim oferta nowej platformy jest droższa i znacznie uboższa od oferty Cyfrowego Polsatu. Łatwo wyliczyć, że zawiera ona niemalże dwa razy mniej kanałów, a przy tym w Cyfrowym Polsacie pełna oferta programowa kosztuje 49,80 zł, a w platformie N 78 zł.

Ponadto, wyraźnie widać, że nowa platforma skopiowała zastosowaną przez nas strukturę pakietów (nawet ich nazwy są podobne lub wręcz identyczne), która funkcjonuje u nas już od zeszłego roku.

Powiem szczerze, że nie widzimy potrzeby odpowiadania na ofertę firmy ITI. Będziemy podążać własną, dawno wytyczoną drogą, która zadecydowała o naszym dotychczasowym sukcesie. Na jesieni tego roku zaproponujemy abonentom dekodery z twardym dyskiem (PVR) wielkości 160 GB, produkowane przez firmę Echostar. Wprowadzimy także kilka nowych kanałów. Już teraz możemy zapowiedzieć kanały AXN Crime, AXN Sci-Fi, Eurosport, Eurosport2 i Zone Romantica. Dodatkowo negocjujemy z kilkoma innymi dostawcami o bardzo znanych brandach. Rozmawiamy także z Telewizją Polską i wszystko wskazuje na to, że się porozumiemy.

 

 

 

no jak dla mnie to oferta CP jest slabszą od N,

 

Edycja Burli: Wątek wydzielony z działu o Cyfrze+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ta sama śpiewka polsat będzie dodawał kanały ale z jakich częstotliwości :roll: przecież już ma tyle upchanych kanałow co skutkuje jakościa obrazu .Może p. prezes ma ukrytego satelitę?

 

Przecież nie musi nadawac tych kanałów ze swoich transponderów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zapowiadają dysk o pojemności tylko 160GB? Przecież N zaoferuje o ponad 50% pojemniejszy! A gdzie w tych zapowiedziach są kanały HD? Oj, coś kiepściutko z tą ofertą. Panowie z CP (podobnie jak z Cyfry+) widocznie nie zauważają pewnych zmian w naszym kraju i cały czas głoszą swoją zasadę, że rynek w Polsce jeszcze "nie dorósł" do HD. I dlatego nie będą mieć wielu potencjalnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko niech gościu się za dużo nie mądruje, bo TVN się wnerwi i wycofa cały pakiet TVN-u i co tam zostanie same [beep]. Zaraz ktoś napisze że polsat ma umowe podpisaną z TVN. Tak tylko że każdą umowe można zerwać.

 

Za zerwanie takich umów sa słone kary bardzo słone to raz. Firma zrywajaca traci tez na renomie a z takimi nikt gadac nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaah i ciekawe czy polsat zaproponuje zakup swoim klientom takich dekoderów to ile one będą kosztowały 2tys. mam pomysł niech wymienia stb klientom którzy juz zakupili raz dekodery!!!!!!!! może dostaną rabat 1999zł tylko zapłacą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zapowiadają dysk o pojemności tylko 160GB? Przecież N zaoferuje o ponad 50% pojemniejszy! A gdzie w tych zapowiedziach są kanały HD? Oj, coś kiepściutko z tą ofertą. Panowie z CP (podobnie jak z Cyfry+) widocznie nie zauważają pewnych zmian w naszym kraju i cały czas głoszą swoją zasadę, że rynek w Polsce jeszcze "nie dorósł" do HD. I dlatego nie będą mieć wielu potencjalnych klientów.

 

A po co komu tyle miejsca. Ja w komputerze mam dysk 80GB i w 80% mam pusty. 160GB wystarczy w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ubogo z ofertą programową bez kanałów premium. na blogu było napisane, że VOD to tak jakby było HBO. No, ale w HBO się płaci za cały miesiąć a VOD za film.

Ciekawi mnie bardzo również czy w Polsacie i n platformie będzie możliwość wykupienia tunerów i czy będą podwójne. Jeżeli nie to dno. Ja nie dam aktywacji 449 zł za pojedyńczy tuner!!!

 

trzeba poczekać na nplatformę i zobaczyć co zaoferują :)

 

aha jeszcze moja taka uwaga. Polsat wybrał dobrą drogę rozwoju. Z telefonicznego centrum typu Błękitna Linia gdzie nikt nic nie wie zrobił w pełni sprawne centrum obsługi abonenta.

Kanałów ciągle przybywa. szkoda tylko, że nie filmowych a te, które już są są upchane na transponderach maksymalnie co skutkuje utratą jakości!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem VOD jest / bedzie tożsamy z kanałem premium typu C+ lub HBO skoro prawa filmowe są rozdysponowane pomiędz wymienione kanały a umowy te są długoterminowe i na wyłączność.

 

Wg mnie nie ma zatem mozliwości aby na VOD udostepniono coś wczesniej niż na C+ lub HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem VOD jest / bedzie tożsamy z kanałem premium typu C+ lub HBO skoro prawa filmowe są rozdysponowane pomiędz wymienione kanały a umowy te są długoterminowe i na wyłączność.

 

Wg mnie nie ma zatem mozliwości aby na VOD udostepniono coś wczesniej niż na C+ lub HBO.

 

Oczywiscie, ze VOD i tzw. kanaly premium C+, HBO nie sa tozsame i dlatego na VOD premiery moga byc predzej niz na C+, HBO. VoD jest usluga wyzszego rzedu. Chyba ze C+ i HBO zagwarantowaly sobie wczesniej rowniez wylacznosc na VoD ale watpie w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowy na VOD, to co inngo niż na kanały premium (podobnie jak umowy na kanały otwarte), ale zwykle jest tak, że prawa do premium i do VOD należą do tego samego nadawcy.

 

HBO to na 99% ma prawa na VOD, ponieważ oni są powiązani z wytwórniami (Warner, New Line, Columbia, MGM, Disney, Touchstone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zapowiadają dysk o pojemności tylko 160GB? Przecież N zaoferuje o ponad 50% pojemniejszy! A gdzie w tych zapowiedziach są kanały HD? Oj, coś kiepściutko z tą ofertą. Panowie z CP (podobnie jak z Cyfry+) widocznie nie zauważają pewnych zmian w naszym kraju i cały czas głoszą swoją zasadę, że rynek w Polsce jeszcze "nie dorósł" do HD. I dlatego nie będą mieć wielu potencjalnych klientów.

 

A po co komu tyle miejsca. Ja w komputerze mam dysk 80GB i w 80% mam pusty. 160GB wystarczy w zupełności.

 

 

To zależy w jakiej jakości chcesz nagrywać różne programy, filmy czy mecze i jak długo chcesz je na tym dysku zachować. Jesli wystarczy Ci jakość VHS i nie będziesz zbyt długo przetrzymywał materiałów na dysku to rzeczywiście wystarczy Ci 160GB.

 

Ja mam w komputerze 3 dyski o łącznej pojemniości 440GB i niestety już muszę część potrzebnych materiałów video archiwizować na płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VOd ma byc przeznaczne 150 Gb. To jest około 30 filmów jakosci DVD. Watpie aby wymysli jakas nowa metde kompresji filmów czy tez dawali je w gorszej jakosci. Jezeli beda tam filmy w HD to bedzie ich jescze mniej. Co do reszty dysku to czesc bedzie na nagrywanie i czesc na time shift. Wiec na nagrywanie programów bedzie około 50 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VOd ma byc przeznaczne 150 Gb. To jest około 30 filmów jakosci DVD. Watpie aby wymysli jakas nowa metde kompresji filmów czy tez dawali je w gorszej jakosci. Jezeli beda tam filmy w HD to bedzie ich jescze mniej. Co do reszty dysku to czesc bedzie na nagrywanie i czesc na time shift. Wiec na nagrywanie programów bedzie około 50 GB.

Po pierwsze 170 GB. Po drugie fimy VOD będą w MPEG4 AVC. Film 90 min. w jakości dwuwarstowego 8 Gigowego DVD zajmie ok. 3 GB jeśli dobrze pamiętam. Film HDTV Zajmie ok 8-9 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...