Skocz do zawartości

TV 65" – jaki polecacie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić telewizor do 7000 zł, Samsung albo LG lub Sony 65 cali. Najlepiej, jakby był prosty ekran. Z góry dziękuję.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o podobnej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków. Poprawiono też niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loczek. Napisz trochę więcej czego oczekujesz od swojego przyszłego telewizora. Obraz i dźwięk, czy raczej bardziej funkcje multimedialne. Telewizor będzie wisiał, stał na jakimś stoliku, łatwość obsługi np. pilota itp. Radzę poczekać jeszcze kilkanaście dni. Telewizory z tej półki powinny trochę potanieć. Chętnie pomogę w temacie Samsung.Panasonic i trochę LG. Nie pomogę w temacie marki Philips i Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy najlepiej kupić TV (chodzi o cenę)? Teraz na święta czy czekać na luty-marzec?

 

Ja mam na oku model Samsunga UE65NU7172 cena spadała, teraz wzrosła, najtaniej było na BF. Wstrzymuje się z zakupem ponieważ bardziej przypadły mi te dwa modele wymienione przez @XMAREKK30. Ich cena to teraz 5000-5500.

 

Przyjąłem, że nie wydam więcej niż 4000 ale no jeszcze jest margines błędu +500 zł. Jak myślicie te modele 65MU8072 i 65MU8072 spadną do cen 4000-4500? Kiedy najlepiej by było oczekiwać tych cen?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roberttosat  pewnie jak co roku w styczniu będą jakieś wietrzenia magazynów a czy konkretnie ten modele obniżą   tego nikt nie wie :) Czytałem dużo na temat serii MU i te modele są godne uwagi i do gier ( tryb gra)  i do co dziennego oglądania :) Matryca jak dobrze pamiętam jest VA i 120hz  odświeżenie. 65 cali optymalna wielkość do 4K UHD HDR . Musisz wejść na portal chłopaków na forum i tam masz wszystkie opinie ludzi którzy go kupili. Opinie są przeróżne jak to bywa na takich portalach. Sam myślałem o OLED ale do grania w gry na dłużej nie nadają się ze wglądu na szybkie wypalenia i tak samo statyczne obrazy tama sama historia. Jest jeszcze fajny model od Sony ale nie ta półka cenowa Sony ZD9 (KD_65ZD9) :)

 

Zaraz wyśle Ci linki do tych modeli na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

Ja bym poszedł w serie 65MU8042 albo 65MU8072  z 2018   :)   Są jeszcze Q6 QLED trochę lepsze niż seria MU

 

https://www.samsung.com/pl/tvs/all-tvs/?premium-uhd-4k-tv

Może drobna nieścisłość.. Modele telewizorów Samsung na rok 2018 mają z przodu literkę N. Tak więc XMAREKK30 poleca model 65 NU8042 albo NU8072 z 2018 r. To modele z półki Premium 2018. Jest jeszcze jeden model na rynku NU8002. Co ciekawe można było go kupić o około 500 zł taniej od NU8072. Cena spadła poniżej 5000 zł. Polecane modele mają matryce 120 hz.

  @robertoosat   Osobiście odpuściłbym model UE65NU7172. Proponuję lepiej dołożyć i ostatecznie wybrać w zaplanowanym budżecie model NU65NU7402. Wspomniany model lepiej wykonany i wyposażony. Inny pilot i podstawa. Oba modele to niestety matryce 60 hz.

Co do wyprzedaży. Niektórzy zaczynają już po świętach. Inni po nowym roku. Warto śledzić strony internetowe sieciowych elektromarketów. Tuż przed świętami np. Euro AGD prowadziło nocną sprzedaż internetową, Gdzie przez kilka godzin cena można było taniej kupić pewną gamę modeli telewizorów ( w tym wspomniane modele 65 cali)  w stosunku do ceny  w ciągu dnia. Są też okazje w sklepach internetowo-stacjonarnych. Zamawiasz przez internet odbiór w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moje nie dopatrzenie z serią na 2018 od Samsunga i tu kolega marek-zegarek ma rację. Nowa seria zaczyna się na NU8042 lub NU8072. :) Dobrze, że marek -zegarek to wychwycił, także jeszcze raz sorki. Według opinii na portalu HDTV POLSKA, w tej klasie cenowej to najlepsza propozycja. Ma swoje wady, ale jaki TV ich nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, to i ja zapytam weteranów co polecacie :) obecnie poszukuje telewizora jak w temacie czyli 65". Budżet 5-6k, jednak wolałbym bliżej 5k :)

 

Wymagania, potrzeby itp:

odległość siedziska od TV to 3m, TV oglądam przeważnie z żoną i dziećmi, czasami grono się zwiększa (impreza). Preferuje matryce matowe, chociaż pomieszczenie dla TV (pokój dzienny) mogę całkiem zaciemnić.

Telewizor obowiązkowo będzie wisiał na ścianie. Ważne aby był to 4k, z matrycą matową 100Hz co do technologii nie wiem czy brać QLED/OLED czy coś innego? Chętnie wysłucham za i przeciw.

Telewizor oglądamy popołudniami i wieczorem, maksymalny czas działania w ciągu dnia roboczego to 6h. Do TV podpięta jest Vectra, amplituner Yamaha, czasami może być podpinany PC/laptop.

Poza oglądaniem TV kablowej oglądamy też filmy głównie z NAS'a lub playerów (YT, hbo go, player)

 

Preferuje sprzęt Samsunga lub taki, który dobrze współpracuje z funkcją Smart View. Np. Panasonic sobie w ogóle z nią nie radzi.

Prośba o pomoc w wyborze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minioną sobotę byłem ze znajomą w sklepie internetowo-stacjonarnym w swoim mieście. Podobnie jak Ty szuka telewizora 65 cali. Preferuje ona  marki koreańskie. We wspomnianym sklepie (nie jest to sklep sieciowy typu MM, E-RTV, czy Marian i Barbara ) w cenie do 5 k, wielkości 65 cali,  marka Samasung  z matrycą lepszą niż 60 hz i dobre funkcje Smart. Były dostępne trzy modele :

 UE65RU8002 - cena  4360, 00 zł ,

QE65Q65RAT - cena  4490, 00 zł,

QE65Q60RAT - cena  4530, 00 zł,

Jedno co mogę powiedzieć to, że na tych Qledach obraz w sklepie wydawał się lepszy niż w modelu RU. Pomimo takiego samego demo. O dźwięku się nie wypowiadam, bo płynął z soundbara.

Na razie znajoma ma orzech do zgryzienia. Sprzedawca pokazał funkcje sterowania Tv głosem. W konkurencyjnych modelach LG funkcja głosowa działa  w naszym języku. Samsung po polsku jej nie posiada. Z kolei Smart Samsunga wydaje się lepszy od koreańczyka LG.

To tyle co mogę powiedzieć w tym temacie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
TV ma rozdzielczość 4k, nawet w Netflix można wykupić sobie UHD i oglądać w tej rozdzielczości. Więc warto mieć to 4k nawet jak jeszcze nie nadają telewizji w UHD. Seria EP ma platformę opartą o system Android, jest np. funkcja sterowania głosem dzięki dostępie do usługi asystenta googla, sterowanie głosem jest wygodne w telewizorze.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, umek napisał:

 

Ogólnie bardzo dobry TV i jeszcze ta cena dobra. Dają 6 lat gwarancji producenta czy 2 lata plus 3 lata ubezpieczenia ??? Pytanie za 100 pkt to jest nówka sztuka ???

 

Tu masz test FZ950

https://hdtvpolska.com/panasonic-fz950-test-2018-ultra-hd-oled-hdr10/?showfull=1 

 

Tu masz do nowej serii GZ950 recenzję :     Ktoś tu pisał że konkurentem dla GZ 950 jest C9 od LG , także też można brać   pod uwagę OLED od LG 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49092-panasonic-oled-gz950-gz960-test-wstęp-do-kinowej-jakości/ 

 

Nie wiem jak jest w Anglii ale w Polsce  jest problem z wymianami na nowe matryce ale jak byś miał te 6 lat gwarancji producenta , to w zasadzie masz duże pole do popisu  :)

 

PS:

Proszę o skasowanie tego wpisu.

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo jak najbardziej ale jeśli mówimy o OLED to Sony , Philips i Panasonic robią kłopot z wymianami jeśli chodzi o matrycę a LG  jako jedyny uznaje wypalenia i czy inne tego typu problemy a reszta stawki mówi że tak ma być taka technologia , także problem  sam się rozwiązuje :)  Jeśli chodzi o RTV to mam wszystko od Panasonic ale wydać 8tyś i później szarpać się ze sklepem albo z Panasonic to ja podziękuję . Mam Plazmę 13 lat działa do dziś ale to były inne czasy gdzie Panasonic dbał o sprzęt i same serwisy były inne a teraz trochę się pozmieniało na gorszę , same serwisy mają wytyczne żeby nie wymieniać na nowe matryce w razie jakich wypaleń. Nie wiem jak jest zagranicą ale w Polsce jest tak jak pisałem :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację mało kto dba o sprzęt. Opinia jest tak że kupując Panasonic OLED to po wyjęciu z pudełka odbiera super i tu nikt tego nie neguje, bo to jest prawda ale są też małe minusy  a dla innych nie :

 

serwisy mają wytyczne żeby nie wymieniać na nowe matryce

smart TV  nie oszukujmy się jest słabe ale są inne urządzenia które można podłączyć i już jest spoko ale to już dodatkowy koszt :( 

 

Ogólnie prócz tych dwóch na minus reszt jest na plus ale jak mam wydać 8 tyś i później się martwić  czy Panasonic wymieni czy nie matryce to nawet te 5 lat  gwarancji tu nie pomoże. Każdy wybiera to co mu pasuje i to jest najważniejsze w tym wszystkim i tego trzeba się trzymać :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...