Skocz do zawartości

TV 65" – jaki polecacie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze o pomoc w wyborze TV o przekatnej 65 cali. Budzet, jaki zaplanowalem to 4000 zl. Telewizor bedzie sluzyl glownie do ogladania filmów. Zbliza sie czarny piatek, wiec moze uda sie cos taniej ustrzelic? Z góry dziekuje za pomoc.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie będzie ciężko o coś dobrego. Zależy też od Twoich wymagań.

Na pewno w tej cenie nie dostaniesz nic z matrycą 100 Hz. O tym można na starcie zapomnieć.

Moim zdaniem Samsung UE65NU7102 nie byłby złym wyborem. Kosztuje 3899 zł, kolega ma w wersji 55 calowej i nie narzeka a nawet sobie chwali (fakt też, że nie jest wymagający, nie zwraca uwagi na odświeżanie, płynność itd. Wg niego TV ma działać, mieć w miarę dobry obraz i łatwą obsługę).

Ja sam mam model 55 calowy NU7472, który ma teoretycznie płynniejszy obraz, pilot smart control ale on w wersji 65 calowej kosztuje 4999 zł, więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopuszczasz mniejszy model to bierz Samsung UE55NU8002. Ma matrycę 100Hz, pilota smart control i kilka innych bajerów. Jest to następca modelu MU7002 z poprzedniego roku, który wielu userów na tym forum chwaliło, m.in. chyba @kingofsouth :)

 

Tak w ogóle jak duże masz pomieszczenie, gdzie będzie grał TV? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko będziesz siedział od telewizora?

1 minutę temu, gaalo napisał:

Bajery jak pilot to pryszcz

Jak zaczniesz obsługiwać wszystko jednym pilotem to zobaczysz, że to nie pryszcz :) Oczywiście, od używania kilku pilotów nikt jeszcze nie zachorował ale jak można mieć wszystko w jednym to po co się męczyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie właśnie o tym wiem i dlatego tutaj następuje moja rozkmina co do tego... Choć bardziej byłbym za tym 65". Aktualnie posiadam stary LCD 37" i to jak oglądanie za karę oraz wpatrywanie się w ekran, aby widzieć...

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu postów na forach, mój wybór padł na Panasonica 58 cali. Za model 65"  trzeba dorzucić 1700 zł,  więc nie widzę sensu przepłacać na chwilę obecną  https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-panasonic-led-tx-58ex700e,id-821486#tab_accessories

Z drugiej strony ciekawi mnie Samsung 65 calowy w cenie zbliżonej do Panasonica ( choć opinii o tym modelu brak) : https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-samsung-led-ue65mu6102,id-848800

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gaalo napisał:

Po przeczytaniu wielu postów na forach, mój wybór padł na Panasonica 58 cali. Za model 65"  trzeba dorzucić 1700 zł,  więc nie widzę sensu przepłacać na chwilę obecną  https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-panasonic-led-tx-58ex700e,id-821486#tab_accessories

 

 

@gallo Bardzo dobry wybór. Będziesz zadowolony. Model Panasa o którym piszesz to model na rok 2017. Matryca podobnie jak w Samsungu 60 hz. Sporo ulepszaczy i polepszaczy obrazu. Masz w tym telewizorze tuner  satelitarny i gniazdo modułu CI+ . Dobra współpraca z modułem I kartą NC+. Pilot łatwy w obsłudze i do bólu prosty Łatwość sortowania kanałów i ustawiania list. Jeśli będziesz chciał przejść z dvbt , czy kablówki na satelitę wciskasz tylko jeden przycisk i już jesteś w niebie.Podobnie z napisami. Lepszy dźwięk, sporo ustawień obrazu itp. Gniazdo słuchawkowe (tego nie ma S). Bardzo ładne desing i nóżki w podstawie telewizora. I rzecz najważniejsza dużo ładniejsze kolory niż wskazany przez Ciebie Samsung.Trzeba tylko trochę popracować w ustawieniach. Przez USB odtworzysz prawie wszystko z pamięci masowej.

Jedyny minus Panasa to Smart i czas przełączania kanałów. Tutaj chylę czoła przed Samsungiem.. Tizen jest szybszy niż system operacyjny w Panasie. Ale głowa do góry. Jak masz w domu dobry internet to i na Panasie pośmigasz. Powodzenia

Edytowane przez marek-zegarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberttosat - jeśli Sony i Philips odpadają, tylko dlatego, że mają Androida to to słaba rekomendacja.

W TV liczy się obraz, a np. Philips ma w tym roku bardzo tanie telewizory z mega kontrastem.

Bebechów do obsługi smarta nie ma jak w najlepszym smartfonie, ale dobrze sobie radzi.

A obraz, tak jak pisałem, jak na cenę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi chcą koniecznie kupić nowy telewizor. Koniecznie 65 cali. Wiadomo, święta. Oni są miłośnikami koreańskiej firmy na S. W ich domu cały sprzęt AGD, RTV, komórki to S. Stąd przy wymianie starego TV na nowy padło na model UE65NU8042. Zadali mi pytanie, czym różni się model 8042 od bliźniaczo podobnych: UE65NU8002T, UE65NU8072. Rozrzut cenowy jest spory, bo ponad 1000 zł. Ja niestety nie jestem znawcą tej firmy, podobnie jak zapytani sprzedawcy w elektromarketach. Wszędzie tylko suche dane: Smart, Tizen , HDMI, itd. Gdzieś musi być to coś, czyli najważniejsze co w telewizorze: matryca i wyświetlany obraz. Może ktoś z użytkowników tej marki podpowie co nieco, oprócz ramki, sieci dystrybucji itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...