Jump to content
Sign in to follow this  
bialy100k

Vu+ Uno 4K SE

Recommended Posts

Od czego powinienem zacząć "działania" z tym tunerem? Z pewnością sieć domowa LAN, antena 80 Hot Bbird dosyć mocno na NW Europy. Docelowo karta BSKA z TNK HD, ale chętnie pobawię się i bez niej. Co instalować, czego unikać? Da się coś zajmującego w tym rejonie odebrać? I nie mówię o sporcie, bajkach, filmachb czy pornosach. Może jakieś transmisje danych pogodowych albo inne "wynalazki"?

Edited by Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono tytuł wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

System - tutaj sam wypróbuj co tobie leży. Ja np. preferuje OpenPLI, system logiczny bez wodotrysków i bzdetów.

Oscam - aby uruchomić kartę.

Do odtwarzania materiałów z wszelakich serwisów VOD: http://iptvplayer.vline.pl/index.html

 

I to w sumie wszystko co oferuje Enigma 2. Śledząc twoje poprzednie posty - oglądasz głównie kanały z DVB-T. To trochę się porwałeś z zakupem tego tunera. Równie dobrze mógłbyś wziąć za 60euro Zgemmę h.2h czy h.2s i zrobiłbyś to samo. System jest zawsze ten sam. Dopłaciłeś do pustych gigaherców i gigabajtów, a i głowic FBC. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, kozaa napisał:

Śledząc twoje poprzednie posty - oglądasz głównie kanały z DVB-T. To trochę się porwałeś z zakupem tego tunera.

 

Na DVB-T mam głównie programy jak RTE ONE/2 i Virgin Media i pogodę w Irlandii. Niestety brak bieżących informacji z Polski. Dlatego tuner SAT, bo net niestety albo mam albo nie (wieś w Irlandii). Możliwe, że i na Zgemmie bym to zobaczył, ale niestety wcześniej pytałem i nie za bardzo ktoś był w stanie to wyjaśnić. Założyłem, że z w miarę popularnym i przyzwoitym tunerem nie będę miał problemów, jeżeli przyjdą jakieś zmiany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z @kozaa. Decyzja nieprzemyślana i niepotrzebnie aż tyle przepłaciłeś. Co do zmian, czy to będzie Vu+, czy np. Zgemma to jeśli przestanie działać to np. zazwyczaj na jednym i drugim.

Edited by Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Posiadam Vu+Uno4k SE z dyskiem zewnętrznym. Czy można w tym tunerze ustawić timeshift w taki sposób, aby cały czas pracował? Tzn. jeśli przełączam kanał to na chwilę obecną aby timeshift działał, to muszę wcisnąć przycisk "Pause" lub "Play" za każdym razem, gdy przełączę kanał. A chodzi mi o to, gdy włączam dekoder, muszę wcisnąć przycisk "Play" lub "Pause", aby timeshift się aktywował, ale gdy przełączę kanał to timeshift się wyłącza. A chciałbym, aby cały czas działał nawet po zmianie programu móc  przewinąć dany program do tyłu. Tę funkcję mają wszystkie dekodery cyfry + z dyskiem zewnętrznym

Edited by kubajan
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tym modelu tunera już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków. Poprawiono też niechlujną pisownię w poście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym, by sam się włączał i z automatu nagrywał nawet po zmianie programu. Oczywiście chciałbym, by nagrywał aktualnie oglądany. Jeśli zmieniam program, tuner zaczyna od nowa nagrywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mam pytanie: czy można w tym tunerze ustawić timeshift w taki sposób, aby cały czas pracował? Tzn. jeśli przełączam kanał to na chwilę obecną aby timeshift działał, to muszę wcisnąć przycisk "Pause" lub "Play" za każdym razem, gdy przełączę kanał. 

Jingiel a teraz możesz odpowiedzieć?

 

Edited by kubajan
Poprawiono interpunkcję w poście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kubajan

U mnie, w moim tunerze Vu+ Duo 4K ustawienia timeshift wyglądają dokładnie tak:

 

Vu-timeshift.png

 

U mnie timeshift działa cały czas i uruchamia się automatycznie, zgodnie z ustawionymi opcjami, jak powyżej. Po przełączeniu kanału na inny, timeshift również ponownie startuje automatycznie.

Nie wiem, jakie image masz zainstalowane na swoim tunerze. Ja na moim mam zainstalowane VTi. Do powyższych opcji wchodzi się kolejno: Menu -> VTi -> Ustawienia Timeshift.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Witam,

mam również dekoder VU+ uno 4k se i wgrałem najnowszy OpenPli z 8 kwietnia. I również teraz nie potrafię uruchomić ts. Czy mam instalować wtyczkę Permanentimeshift czy nie? Czy musi być podpięty dysk USB czy wystarczy Pendrive?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

 

Już sobie poradziłem :)

 

Pozdrawiam

Edited by Feniks1983

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×