Skocz do zawartości

Dawne programy Polsatu


Wesoly_Radek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem! Znalazłem wreszcie - ten program nazywał się "Na każdy temat" i prowadził go jakiś Mariusz Szczygieł. Nie wiem czemu ale kojarzyło mi się coś, że prowadził on też jakiś teleturniej i ogólnie było go dużo w Polsacie na początku (może był ktoś do niego podobny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Szczygieł prowadził pierwszy talk show w Polsacie (podobnie jak teraz ma kuba wojewodzki w tvn )

i nie byl on pierwszym prowadzącym ten program. Audycja była nadawana w weekend, bodajże w niedziele wieczorem. Autorem programu był Andrzej Woyciechowski współtwórca radia Zet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w Polsacie emitowano program court-show o nazwie "Werdykt", jednak wbrew pozorom nie była to produkcja związana z Pol-/Fin-castem (niepotrzebne skreślić).

Coś podobnego... Robi stronę o Tele 5 a mało wie o tej stacji.

Chyba mnie nie zrozumieliście ;) W tamtej chwili (zanim zdementował i poprawił mnie ktoś, że ten program nazywał się "W imieniu prawa") myślałem, że było tak, że Polsat "robił" "swój" Werdykt, a Polcast swój. Przecież wiem, że Polonia 1 produkowała Werdykt od '98 ;) Tak jakoś mi się nazwa tego polsatowskiego programu skojarzyła, i byłem tego (niesłusznie) bardzo pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Najzabawniejsze zwierzęta świata były super! Oglądałem wszystkie odcinki :) Nie to co badziewie na Animal Planet

Badziewie? Przecież Animal Planet puszcza oryginalną wersję programu, na której Polsatowski [beep] się wzorował.

 

Tylko, że wersja na Polsacie była zdecydowanie lepsza od tej na Animal Planet! Tam ciężko jest wyczuć poczucie humoru tamtejszego prezentera. Za to Piotr Zelt (bodajże) świetnie wczuł się w rolę prowadzącego i nakręcał ten program. Dzięki niemu oglądało się go zdecydowanie przyjemniej. Chyba nie tylko ja tak myślę, bo zdecydowanej większość także podobała się polsatowska wersja programu.

Tobie to wszytko co jest związane z Polsatem od razu Ci się z tandetą kojarzy. Więcej obiektywizmu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że wersja na Polsacie była zdecydowanie lepsza od tej na Animal Planet! Tam ciężko jest wyczuć poczucie humoru tamtejszego prezentera. Za to Piotr Zelt (bodajże) świetnie wczuł się w rolę prowadzącego i nakręcał ten program. Dzięki niemu oglądało się go zdecydowanie przyjemniej. Chyba nie tylko ja tak myślę, bo zdecydowanej większość także podobała się polsatowska wersja programu.

Tobie to wszytko co jest związane z Polsatem od razu Ci się z tandetą kojarzy. Więcej obiektywizmu :D

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że polska edycja była tandetą. Druga sprawa to fakt, że to chyba oczywiste, że są różnice pomiędzy polskimi a zagranicznymi edycjami różnych programów, głównie rozrywkowych. Zauważ, że poczucie humoru Amerykanów (czyli tam gdzie produkowano program "The Planet's Funniest Animals" - oryginalną wersję "Najzabawniejszych zwierząt świata") jest całkiem inne niż Polaków. Prosty przykład jest w amerykańskich filmach, szczególnie w komediach. Teksty są zazwyczaj przystosowywane do polskich warunków, bo nie zrozumielibyśmy tamtejszych żartów. Podobnie Amerykanie raczej nie śmieją się z naszego humoru. Jako przykład mogę Ci podać "Epokę Lodowcową" - różnica pomiędzy oryginalną wersją z napisami i dokładnym tłumaczeniem, a wersją z polskim dubbingiem, którego tekst względem oryginalnej listy dialogowej był zmieniany jest diametralna. Polecam.

 

Równocześnie nie zawsze śmieszny jest humor brytyjczyków, chociaż myślę, że jest dużo bardziej zrozumiały dla Polaków, niż ten amerykański. Wystarczy włączyć "Najsłabsze ogniwo" w BBC Entertainment - teksty choć podobne do odzywek Szczuki nie wydają się już być tak ostre jak miało to miejsce w naszej edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej podobał teleturniej : Idź na całość, życiowa szansa, seriale: miodowe lata, rodzina zastępcza (co prawda są nowe odcinki co niedziele ale obecne to niestety dno :mrgreen:

 

To prawda, Rodzina Zastępcza Plus to dno. Tak samo zrobili z Miodowymi Latami. Skończyła im się koncesja na odcinki ML, i postanowili wyprodukować dalszy ciąg pt. ''Całkiem nowe lata miodowe'', ale jak każdy wie... Polak potrafi wszystko sknocić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a później kobieta jakaś co mnie bardzo zdziwiło :?:

 

Ta pani na Polsacie prowadziła też teleturniej rodzinny "Sekrety Rodzinne".

A pamiętacie pierwsze programy randkowe Polsatu jak "Miłość od pierwszego wejrzenia" i "Podryw kontrolowany" prowadziła je z tego wiem wokalistka która w 1998 roku reprezentowała nas wraz z zespołem Sixteen na Eurowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
Gość Anonymous
Ja tak samo ogladałem Disco Relax.

Ja również to pamiętam po dziś dzień. Stąd znam kilka teledysków (np. "Dzieci Yeti"), jednakże od około 2000 roku w programie były istniejące już od dawna piosenki śpiewane przez gwiazdy disco polo (np. Wenus śpiewała "Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar, Sławomir Świerzyński śpiewał "Annę Marię" Seweryna Krajewskiego, Fun Tastic - "Nasz Disneyland" Papa Dance; i jeszcze wiele innych, np. "Papierowy księżyc", "Do serca rytm" (na melodię piosenki "Cambio dolor" Natalii Oreiro, znanej ze "Zbuntowanego anioła"), "Jadą wozy kolorowe", "Volare" i "Felicita" (dwie ostatnie były śpiewane przez jakiś duet, który śpiewał jeszcze jedną piosenkę po włosku). 1 września 2002 na miejscu "Disco Relax" pojawił się program "Muzykogranie". Oba programy produkowała firma AMC. W 2003 roku "Muzykogranie" zostało zastąpione przez "Poplistę" (produkowaną przez inną firmę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak na polsacie był emitowany Reality Show Bar oglądałem wszystkie edycje no i BARdzo mi się podobał

 

i jest jedna rzecz otrzymałem e-maila w ipli czy pojawią się wszystkie edycje BARu

i nagle potem ktoś napisał taką informację:

Przekazaliśmy tę uwagę do działu zajmującego się umieszczaniem nowych

materiałów w ipla. Na pewno będzie ona dokładnie przeanalizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...