Skocz do zawartości

iPhone 6S - problem z wykonywaniem połączeń


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam strasznie dziwny problem. Otóż nie mogę wykonywać połączeń wychodzących, ani nikt nie może się do mnie dodzwonić. Najpierw przełożyłem kartę do innego telefonu (Huawei, Samsung) i wszystko normalnie działało. Poszedłem do salonu reklamować, gościu włożył swoją kartę SIM do mojego telefonu (też Play) i mógł normalnie zadzwonić. Stwierdzi, że to może karta SIM i poszedłem wyrobić [beep]likat w Play. Niestety to nic nie pomogło. Włożyliśmy moją kartę do innego iPhone i normalnie mogłem dzwonić! Zrobiłem restart i przywróciłem iPhone do ustawień fabrycznych, zalogowałem się jako nowy iPhone i to też nie pomogło. Nie mogę dzwonić i odbierać połączeń tylko na moim iPhone 6S. Na każdym innym telefonie wszystko działa i każda inna karta działa w moim iPhone.

 

Ktoś ma pomysł, o co może chodzić? W iDream się zarzekają, że jak pójdzie na serwis, to wsadzą swoją testową kartę SIM i wszystko pójdzie, więc odeślą telefon. Generalnie zlewają temat. Play też mi nie pomoże, bo w innym telefonie wszystko działa. :(

Edytowane przez Barti
Poprawiono błędny zapis nazwy "iPhone", zarówno w poście, jak i w tytule wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem w kilku miejscach. Generalnie jak wykręcam numer to mam LTE, po chwili 3G, a potem brak sieci. Tak jak pisałem, problem dotyczy tylko mojej karty w konkretnym iPhone. Nawet mam drugi numer na siebie i on normalnie działa.

Edytowane przez Barti
Poprawiono błędny zapis nazwy "iPhone".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś  ? 

" Wyzeruj ustawienia sieciowe. Przejdź do opcji Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Ustawienia sieciowe. Spowoduje to wymazanie wszystkich obecnie zachowanych ustawień, w tym haseł Wi-Fi, preferowanych sieci i ustawień sieci VPN."

 

 

A oprócz tego sprawdź jak masz ustawione ukrywanie numer ? Zobacz czy nie jest włączona opcja ukrywania, jeśli tak wyłącz ją.

 

 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej opcji próbowałem już wielokrotnie, ale bez rezultatu.

Co do drugiego to jak wchodzę w "pokaż moje ID wywołującego" to mi cały czas kręci kółko i tyle. Tak samo przekierowanie numeru.

Nie mam już zupełnie pomysłu. To jest chyba jedyny taki przypadek na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie jedyny. Przypomina mi to moją batalię z Plusem gdzieś 3-4 lata temu. Dokładnie taka sama sytuacja, tyle że na telefonie chyba Samsung. Inne karty działają, moja działa we wszystkich innych, tylko nie w tym konkretnym. [beep]likaty, reklamację nic nie pomagało.

Pomogło wypowiedzenie i przeniesienie numeru do innego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną opcją jest zmiana numeru telefonu w ramach abonamentu, ale jakoś nie chcę mi się tak kombinować, żeby zachować mojego szajsfonika. Na szczęście żonie wziąłem iPhone6, więc się z Nią po prostu zamienię i rok do końca umowy się przekulam, a potem sobie wezmę lepszy telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem kartę żony do mojego telefonu, wrzuciłem całą zawartość jej backupa i niestety jest problem z gubieniem zasięgu w czasie rozmowy. LTE przełącza się na 3G, zasięg z 5 kresek zjeżdża na 1 i tak w kółko. Podczas rozmowy słychać tylko co któreś słowo, generalnie rozmowa "ucieka". Czy to może być kwestia basebanda czy bardziej antena? Serwis to spokojnie przyjmie na naprawę czy będą teksty "u nas problem nie występuje"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni tryb DFU od Odtworzenia iPhone w iTunes od razu? Przecież jak się wprowadzi telefon w DFU to i tak potem trzeba wcisnąć odtworzenie w iTunes?

 

Ja już naprawdę testowałem to wszystko na 2 kartach, wchodziłem na czystego iPhone a i tak wariuje ten zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie odtwarzasz. Robisz to na czysto. Ile mam Ci tłumaczyć?

Edytowane przez umek
Unoszenie się i nerwy podczas pisania postów jest zbędne. Usunięto fragment postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...