Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, djadijos napisał:

 

Patrz per capita ;)

To jest największa głupota patrzenie na tą sprawę w ten sposób, pominę że w takim wypadku niektóre kraje Afryki mają wskaźnik około 100% ale dla korporacji to nie znaczenia, ma znaczenia zysk, a największy ruch jest w USA, Rosji czy Niemczech i tam najwięcej tracą a nie w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wielkość rynku. Firmy nie tracą % na udziale a na liczbie piraconych rzeczy. Dla demagogów może procenty są ważne, ale nie dla korporacji dla których 1 kopia to jest po prostu kasa.  Co lepsze dla takiego Disneya piracenie w Polsce wbrew pozorom to jest coś dobrego bo część osób ma choćby okazję zobaczyć nowy serial i w przyszłości wykupi serwis choćby z lenistwa aby zobaczyć kolejne nowe produkcje, ba i jestem przekonany, że robią to świadomie udostępniając polską wersje. Ściągnięcie dobrej jakościowo wersji jednak wymaga sporego czasu więc z samego lenistwa sporo osób po prostu kupi wtedy serwis jeśli będzie dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie w tym kraju wykupiłem usługę, więc nie wiem gdzie tu udawanie, skoro jest możliwość mieć taniej to się korzysta a nie przepłaca, Disney'a powinienem nie oglądać bo "udaję" że mieszkam w Holandii
Jak żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 12:11, shevchenko1987 napisał:

Wystarczy kupić wtedy jakąś przystawkę w stylu MiBoxa i problem załatwiony.

 

Tylko jak się okazuje, apki na wszelakie smarty mogą być obarczone różnymi "problemami z którymi nic nie zrobisz.

 

https://www.dobreprogramy.pl/YouTube-w-telewizorach-z-nowymi-reklamami-na-pol-ekranu.-Juz-trafiaja-do-aplikacji,News,104916.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 20:56, mad85 napisał:

Oczywiście, że wielkość rynku. Firmy nie tracą % na udziale a na liczbie piraconych rzeczy. Dla demagogów może procenty są ważne, ale nie dla korporacji dla których 1 kopia to jest po prostu kasa.  Co lepsze dla takiego Disneya piracenie w Polsce wbrew pozorom to jest coś dobrego bo część osób ma choćby okazję zobaczyć nowy serial i w przyszłości wykupi serwis choćby z lenistwa aby zobaczyć kolejne nowe produkcje, ba i jestem przekonany, że robią to świadomie udostępniając polską wersje. Ściągnięcie dobrej jakościowo wersji jednak wymaga sporego czasu więc z samego lenistwa sporo osób po prostu kupi wtedy serwis jeśli będzie dostępny.

Ehhh. Owszem wielkość rynku ma znaczenie ale także zamożność. Nie pchają się do Afryki bo tam ludzi po prostu nie stać. I tam nie ma odpowiednich łącz. Jeśli jednak widzą że kraj nie jest taki biedny a nadal piractwo per capita jest bardzo wysokie jak u nas to wejście na taki rynek jest średnio opłacalne (kolokacje cdn w różnych IXach, lokalizacja dźwiękowa i napisowa, przygotowanie supportu i lokalnego oddziału - wszystko spore koszty) to uwierz mi, że trzy razy się zastanowią zanim wejdą. A polskie wersje językowe mają często tylko napisy albo pod dystrybucję w TV. Disney ma przecież swój kanał w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herman78, miałem to pisać ;)

Czym innym są prawa telewizyjne a czym innym prawa do streamingu :D

Zresztą nie przypominam sobie , by Kevin Sam w domu było dostępny w np: HBO GO, Amazonie, Netflixie. Mowa oczywiście o naszym kraju.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to wygląda, ale równie dobrze mogą iść drogą Netflixa czy innego ustrojsta i nic już w otwartej Tv nie zobaczymy, poza sporadycznymi przypadkami, z szumnych zapowiedzi wynikało że dość agresywną politykę planują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie kiedy start w Polsce? 

Chyba jedyny VOD który ma sens istnienia (razem z playerem i. HBO) 

Netflix to taki syf że głowa mała. 

Nie mogę się doczekać D+, w szczególności że będzie timon i pumba - wkoncu obejrzę cały serial dzieciństwa w porządnej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Na NF prócz kilku seriali na krzyż nie ma nic ciekawego to raz. 

Dwa - Polacy się zachlysneli netflixem bo jest na to moda w Ameryce to i u nas musi ta moda być skopiowana.chocby mieli tam oglądać Kac Wawę to będą oglądać, ważne że na netflixie. 

Po trzecie - chore wymagania apropo DRM/Widevine - nie odpalisz na randomowym tv boxie, bo netflix powiedział nie i koniec. Zmuszanie do oglądania na urzadzeniu X bo urządzenie Y nie przeszło jakiejś smiesznej certyfikacji - to jest chore. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że Disney+ ma inne wymagania odnośnie DRM?  Ma takie same: https://www.gizmodo.com.au/2019/10/disney-plus-devices-widevine/, w dodatku w kółko się wywala, teraz np. od godziny logowanie znowu nie działa (na DD ponad 200 zgłoszeń w ostatnią godzinę ;)).

 

Chcesz być alternatywny to kup sobie może Filmbox Live ;). D+ to 2x większa komercha niż Netflix, a stare seriale to oczywiście miły powrót do przeszłości, ale na super jakość wszystkiego nie licz. Timon i Pumbaa akurat są zremasterowani, ale to wyjątek nie reguła.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się przeliczylem. Widevine to syf, szkoda, vod który mimo tego że jest wartościowy to znowu są jakieś chore wymagania. Bzudra kompletna. 

Nie dziwota że ludzie piraca. 

Przynajmniej mogą oglądać nawet na lodówce w ulubionym Playerze a nie aplikacji od producenta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, korni007 napisał:

Ktoś wie kiedy start w Polsce? 

Chyba jedyny VOD który ma sens istnienia (razem z playerem i. HBO) 

Netflix to taki syf że głowa mała. 

Nie mogę się doczekać D+, w szczególności że będzie timon i pumba - wkoncu obejrzę cały serial dzieciństwa w porządnej jakości


Powiem tak... gdyby nie to że są gusta i guściki powiedział bym że p******** bzdury... :) 
Player z tym swoim szambem i HBO o jakości Divx'a możesz sobie wiesz gdzie włożyć? :)  Szkoda mi HBO bo ma fajny materiał ale niestety jakość video i audio jest fatalna.

Z bajkami na Disney+ muszę cię zmartwić... bo ogólnie wyglądają jak z anteny naziemnej na Rubinie z Tele24. Timon i Pumba własnie sprawdzałem jest OK... nie jest to porządna jakość ale OK. Niestety pozycji o jakości obrazu OK nie jest wiele niestety.

 

26 minut temu, korni007 napisał:

Dlaczego? Na NF prócz kilku seriali na krzyż nie ma nic ciekawego to raz. 

Dwa - Polacy się zachlysneli netflixem bo jest na to moda w Ameryce to i u nas musi ta moda być skopiowana.chocby mieli tam oglądać Kac Wawę to będą oglądać, ważne że na netflixie. 

Po trzecie - chore wymagania apropo DRM/Widevine - nie odpalisz na randomowym tv boxie, bo netflix powiedział nie i koniec. Zmuszanie do oglądania na urzadzeniu X bo urządzenie Y nie przeszło jakiejś smiesznej certyfikacji - to jest chore. 


Nie mów NIGDY swoich teorii w osobie MY... ty się zachłysnąłeś co najwyżej. Jeśli ty na Netflixie widzisz kilka seriali... a chwalisz szambo z TVN to gratulację poziomu wyboru...  :rofl:
Niestety taki mamy kraj że ludzie coraz częściej sięgają po szambo z TVN'u... i to właśnie jest ta twoja moda Amerykańska. Mnie ona nie kręci... ale o twoich gustach nie będę już dyskutował.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie ma chwilowych spadków jakości jak gdzieś coś się sypie :), Mando oglądać bez zacinki to sukces, no chyba że jakieś "problemy" występują to idzie idealnie, zdecydowanie muszą popracować nad serwerami bo jak widać nie radzą sobie, akurat w moim przypadku nie doświadczyłem większych problemów typu wywalanie itp poza chwilowymi spadkami jakości i zacinkami ale to dotyczy Mandaloriana jedynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, herman78 napisał:


Powiem tak... gdyby nie to że są gusta i guściki powiedział bym że p******** bzdury... :) 
Player z tym swoim szambem i HBO o jakości Divx'a możesz sobie wiesz gdzie włożyć? :)  Szkoda mi HBO bo ma fajny materiał ale niestety jakość video i audio jest fatalna.

Z bajkami na Disney+ muszę cię zmartwić... bo ogólnie wyglądają jak z anteny naziemnej na Rubinie z Tele24. Timon i Pumba własnie sprawdzałem jest OK... nie jest to porządna jakość ale OK. Niestety pozycji o jakości obrazu OK nie jest wiele niestety.

 


Nie mów NIGDY swoich teorii w osobie MY... ty się zachłysnąłeś co najwyżej. Jeśli ty na Netflixie widzisz kilka seriali... a chwalisz szambo z TVN to gratulację poziomu wyboru...  :rofl:
Niestety taki mamy kraj że ludzie coraz częściej sięgają po szambo z TVN'u... i to właśnie jest ta twoja moda Amerykańska. Mnie ona nie kręci... ale o twoich gustach nie będę już dyskutował.

 

Nie rozśmieszaj mnie. Na Playerze są seriale z canal+ też,i jest kilka ciekawych seriali które oglądam tam. 

No ale tak polskie to złe i niedobre, najlepiej amerykańskie z polskimi napisami bo lektor przecież też jest be. To ty lecisz jak Mucha do nie powiem czego, bo przecież jedyny słuszny poziom i gust to netflix I produkcje amerykańskie. 

 

Edytowane przez korni007
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...