Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miało być 40 minut . Serial się na szczęście broni. Jeśli chodzi o kabaret to dla mnie jest nim czekanie 2 miesiące, żeby obejrzeć wszystkie odcinki. No ale jakoś ludzi do siebie przywiązać muszą ;).
No i git. Kiedy serwis wystartuje oficjalnie w PL, to powinien być już cały sezon. Wtedy się obejrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare "Gwiezdne Wojny" przy okazji debiutu w Disney+ znowu zostały przemontowane i pozmieniane i to podobno na gorsze.

Duży artykuł po angielsku tutaj: https://arstechnica.com/gaming/2019/11/the-version-of-star-wars-on-disney-changes-the-canon-once-again/

Z kolei "Simpsons" zostali nieudolnie rozciągnięci do formatu panoramicznego, ale ma to zostać w przyszłym roku poprawione.

https://www.theverge.com/2019/11/15/20967429/disney-plus-simpsons-feedback-older-episodes-original-aspect-ratio-2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość starych serialowych animacji jest ogólnie żenująca. Jeśli ktoś oglądał na Netflix Smerfy które pomimo lat wyglądają dobrze... to np. Gumisie, Kacze opowieści, Timon i Pumba, nawet Simpsonowie wyglądają bardzo słabo - z resztą cała reszta z tamtego okresu też. Jedynym wyjątkiem jest Brygada RR... nad którą chyba troche popracowali. Przyznam się że zastanawiałem się a raczej sam nakręcałem... bo przecież jak oni mają materiały źródłowe w oryginale to będzie jakość przebomba. 

Niestety... nie jest dobrze w tej kwestii...

 

Edytowane przez herman78
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10, zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zadałem pytanie, czy jest ktoś w stanie ocenić aplikację na Android TV/ Smart TV

Oglądanie na komputerze nie jest dla mnie miarodajne ;)

Jak już korzystać z Disney+ to na TV. Dlatego wolę poczekać na oficjalny start w naszym kraju

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!" heheehhe... :) 

Też nie oglądam... tylko przeglądam... czekam aż odpalę "Mandaryniana" w 4K bo tylko to mnie kręci tam na tą chwilę.

Co do jakości bajek-seriali to tego już nie poprawisz żadnym TV... tylko to komentuje bo widzę co się dzieje. Mam porównanie bo czasem lecą u mnie Smerfy z PieCa z Netflixa i wygląda to o niebo lepiej.

 

19 minut temu, tracer10 napisał:

Na smart tv trzeba trochę więcej popracować nad VPN z modemu, a nie każdy umie lub chce to robić.

U mnie taki ruch generuje i koszty i spadek szybkości neta w całym domu.


Nie wiem jak ze SmartTV... ale oglądając przez przeglądarkę wystarczy VPN na kilka sekund... bo po zalogowaniu już możesz lecieć na własnym polskim IP.
 

Edytowane przez herman78
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VPNów na Android TV działających w tle są dziesiątki, jest chromecast, laptopa też ostatecznie można podpiąć, także do OLEDa ;).

 

Jeśli chodzi o Mandaloriana to obraz na Disney+ jest bardzo dobry, nic innego na razie nie oglądałem.

Średni bitrate podobno w okolicach 16-18 Mbps, ale nie mierzyłem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podpinaniem lapka do tv skończyłem wraz z plazmą.

Oled to nie android i nie mam tu vpn w tle [ nigdy by mi do głowy nie przyszło postawić na Android Tv zamiast Oled-a ]

Wybacz, ale wyrosłem z takich zabaw dawno temu.

Vu+ uno 4K + Oled + c..ccam + dysk ssd zapewniają wystarczającą ilość materiałów full hd i 4K i nie muszę i nie chcę cudować.

Wyjdzie apka Disneya na Lg to oczywiście spróbuję jak każdy kto lubi jakość obrazu + jakość kontentu.

Precz z oglądaniem na monitorze lub lapku jak bardzo by ten laptop nie był mocny.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będziesz musiał kupić za dwa lata jakąś przystawkę Android TV bo na tym super LG połowa apek nie będzie działać ;).

U mnie "podpięcie" laptopa sprowadza się do kliknięcia jednego przycisku. Wszystko leci bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich ty apkach prawisz? Mi wystarczy 3-4 typu APV, Netflix i Disney. Twierdzisz, że za dwa lata skończy się support?? Musisz mieć niebywałą wiedzę i wiadomości z tej dziedziny. No i wujków w .w wymienionych firmach którzy ci sprzedają newsy o zaprzestaniu supportu lol.

Mój leciwy lapek nie daje obrazu bezprzewodowo. Jak ci pasi to sobie nawet na smartfonie Disneya oglądaj, a mnie to nie rajcuje?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ty się za każdym razem tak gorączkujesz? ;).

 

Część apek przestanie być aktualizowana i mieć nowe funkcje, część w ogóle przestanie działać - jak np. YT, które przy okazji zmiany API w okolicach 2015 roku znikało z 2-3 letnich sprzętów, a Netflix znika z początkiem grudnia z telewizorów Vizio modelowo starszych niż 3-4 lata i Samsungów starszych niż 7 lat (tutaj długo wytrzymali).

 

Tak to wygląda i nic się w tym temacie nie zmienia, chyba, że na gorsze.

 

Tu możesz sobie o tym poczytać: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2636468/The-not-smart-TVs-Research-finds-manufacturers-abandon-support-sets-years-old.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok, ale ty oczywiście już wiesz, że apki znikną z Oledów za dwa lata? Pohamuj trochę swój pęd do przewidywań.

Jak zniknie mi Netflix czy APV to wtedy się będę martwił czy kupić lapka do 4K czy inny TV.

Na razie takie gdybanie to zostawiam innym.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyżyłowaniem to dałeś do pieca hahahaha, nie wydaje mi się abym wydał ostatni grosz na TV jakikolwiek by nie był.

A takich przewidywaczy - gdybaczy jak ty i @Bugmenot pozostaje mi jedynie zostawić samym sobie i śmiać się z waszych tekstów.

Takich na forum jest cała chmara, a Bugmenot to czołówka.

On robi za eksperta prawie w każdym temacie na forum zresztą podobnie jak ty, no to ja wysiadam. Gdzież mi do was i Spidersweeb?

 

Jakbym przed zakupem TV się zastanawiał kiedy apki przestaną działać to nie kupiłbym w końcu żadnego i został przy swojej plazmie Panasa.

Edytowane przez tracer10
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10 dostałeś rzeczowe info, dwie różne osoby, różne źródla, to zaczyna się "jazda" personalna, typowe ;).

Jeśli masz jakieś zastrzeżenia co do mojego poziomu "eksperctwa" to dawaj jakieś kontrargumenty, a nie psuj powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka z mojej strony jazda? Człowieku ani mi w głowie polemika z kimś tak ogarniętym jak Ty wiedzącym wszystko na 2-3 lata do przodu.

Po co mi to powiedz? Skoro WIESZ, że za dwa lata nie będę miał wymienionych aplikacji na Oledzie to nie dam rady z tą WIEDZĄ nijak polemizować.

Nie da się.

 

Czy w tych "rzeczowych" info o których prawisz i które zapodaliście jest słowo o braku wsparcia wymienionych aplikacji na Oled za dwa lata?

Oczywiście ani słowa, więc powtarzam daj sobie siana ze swoimi gdybaniami bo tylko tak to można nazwać.

Miłej niedzieli?

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej bajki

Oglądacie Disney+ na Laptopach/komputerach  czy ktoś z was może ogląda na Smart TV lub Android TV?

Chodzi mi o jakość obrazu z aplikacji na na 55-65 calowym TV. 

Ja oglądam na smarcie, bo oglądanie na laptopie czy telefonie to profanacja, jakość bardzo dobra, jak Netflix i Amazon, coraz więcej produkcji w 4k się pojawia, korzystam ze smartdnsproxy na Tv więc żadnych komplikacji nie ma przy tym, wpisujemy tylko dns w ustawieniach sieci i jazda

e94419807f72e926d28347e2bee9a198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tracer10 napisał:

Czy w tych "rzeczowych" info o których prawisz i które zapodaliście jest słowo o braku wsparcia wymienionych aplikacji na Oled za dwa lata?

Oczywiście ani słowa, więc powtarzam daj sobie siana ze swoimi gdybaniami bo tylko tak to można nazwać.

 

Twój OLED ma taki sam system WebOS jak LCD za 1500 zł, a nie wersję "enterprise gold edition for OLED". Tak więc trochę logicznego myślenia jest po prostu potrzebne.. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tracer10 napisał:

No i ok, ale ty oczywiście już wiesz, że apki znikną z Oledów za dwa lata? Pohamuj trochę swój pęd do przewidywań.

Jak zniknie mi Netflix czy APV to wtedy się będę martwił czy kupić lapka do 4K czy inny TV.

Na razie takie gdybanie to zostawiam innym.

Wystarczy kupić wtedy jakąś przystawkę w stylu MiBoxa i problem załatwiony.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...