Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce rusza własny serwis VOD od Disneya (także w Polsce). Jest już strona:

https://preview.disneyplus.com/pl/?fbclid=IwAR1L1d3AcDFKiWKiJanR8UrWWXJLcBtiO5DpTV0mVjWe_acWm8_oek6uYqo

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, darius010 napisał:

Ma być znacznie tańszy od Netflix.

Zabiorą filmy HBO?

Myślę, że Disney nie pozbędzie się łatwego zarobku ze sprzedaży licencji. Wątpię w to, że w Polsce na tą usługę rzucą się tłumy abonentów. Dodatkowo brak jakiegoś pakietu dla starszego widza (chociażby filmy dystrybuowane niegdyś przez Buena Vista). Moda na te Marvele i DC w końcu minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapowiada się kolejne rozdrobnienie praw zwłaszcza, że Disney zapowiedział pojawienie się na europejskim rynku także Hulu.

 

Cytat

Jak podaje serwis Vulture, platforma będzie nieco różnić się od Netflixa i zaoferuje swoim widzom kilka bloków tematycznych: Disney, Marvel, Gwiezdne Wojny, Pixar i National Geographic. Polegałoby to zatem na tym, że widz wykupuje dostęp tylko do bloków, które go interesują. Różnić się będą oczywiście treścią, a także oprawą graficzną. Na razie nie podano ceny za abonament. Spekuluje się jednak, że kwota ta nie będzie dużo większa od tej, którą obecnie ma Netflix.

https://naekranie.pl/aktualnosci/usluga-vod-disneya-bedzie-inna-niz-netflix-oficjalna-nazwa-i-nowe-szczegoly-3708026

 

Mnie akurat ta oferta nie interesuje. Nie jestem fanem ani produkcji Marvela ani "Star Wars", a tym bardziej innych filmów i seriali familijnych czy strice dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dorosłych, których nie interesuje Marvel, taki serwis będzie mało interesujący. Co innego Hulu. Tylko kto będzie płacił kolejny abonament dla kilku pozycji rocznie?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 godziny temu, Rasheed napisał:

Dla dorosłych, których nie interesuje Marvel, taki serwis będzie mało interesujący.

Ja sobie myślę, że przyszłością naszą są dzieci i to do nich jest skierowana ta usługa.

Rodzic, zamiast wydać kasę na głupoty, kupi dostęp do serwisu.  Wszystko zależy oczywiście od tego, jak to będzie opakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał:

Spokojnie, serwis rusza za ok. rok, a to, że jest plansza po polsku, wcale nie oznacza, że na pewno pojawi się w naszym kraju.

Mam nadzieję, że do startu u nas nie dojdzie, bo to by oznaczało kolejne rozdrobnienie praw.

Oczywiście, że dojdzie, a to że prawa już będą rozdrabniane jest oczywiste. Swoje serwisy uruchamiają wszyscy wielcy gracze. Plusem takiego rozwoju sprawy będzie to, że bez zobowiązania oglądniemy wszystko, na co mamy ochotę. Tak jak dziś z HBO, czy Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość kingofsouth

Od początku była informacja o treściach Marvela na Disney+.

Ty  chyba nie sądzisz , że zrobią serwis z tym co było już w innych usługach streamingowych?

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Moim skromnym zdaniem, że jeśli to ma być serwis choć trochę konkurencyjny do Netflixa , to będzie miał swoje produkcje tzw. Orginale,  tylko u siebie.   

Ja to widzę tak, że będzie dział Disneya odpowiedzialny za produkcje kinowe i Disney+ skupiony na streamingu.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie wykluczone, że produkcje Marvela jakie Netflix już sobie odpuszcza w przyszłości będzie produkował Disney+.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lukimann

Wiadomo już coś na temat jakości streamingu w tym serwisie?

* Pół żartem, dziwne teorie krążą na temat produkcji Disneya, jakoby zawierały treści podprogowe, związek z Iluminatami.?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
9 minut temu, lukimann napisał:

Wiadomo już coś na temat jakości streamingu w tym serwisie?

 

Jeszcze nic nie wiadomo.  Jak to ma być konkurencja dla Netflixa to liczę na 4K lub solidne 1080p z wysokim bitrate , coś na styl APV.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Coś na styl APV...cena/ jakość i w sumie można by się zastanowić.

Na pewno będę liczył na obiektywną opinię i już myślę,  że chyba wiem od kogo.. ;-)

* nawet nie chodzi już o kwestie finansowe, dzieci by się ucieszyły , ale żonka coś za bardzo uwierzyła, w te wspomniane teorie.?

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...