Skocz do zawartości

Testy DVB-MPE z 13°E


motor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postępując zgodnie z instrukcją satkuriera dotyczącą odbioru 8K z satelity na żywo, doszedłem do pewnego etapu, z którym nie mogę sobie poradzić.

1. Nagrałem strumień z Hot Bird 12,577, H, SR 27500, FEC ¾ przy pomocy ALTDVB

2. Pobrałem program Wireshark Portable, a następnie otworzyłem w nim nagrany plik.

Z analizy wynika, m.in. że:

Internet Protocol Version 4, Src: 192.168.135.190, Dst: 224.20.20.59 (wg. artykułu Satkuriera dotyczy to MiniMini+ HD)

User Datagram Protocol, Src Port: 6000, Dst Port: 6000

Z tego wnioskuję, że aby odebrać przekaz dotyczący akurat tego kanału powinienem w VLC lub MPC HC wkleić taki adres:

udp://192.168.135.190@224.20.20.59:6000 lub udp://@224.20.20.59:6000

Po wklejeniu powyższego adresu do ww. programów na laptopie z wnidows XP (na windows 7 nie chce mi działać) mogę uzyskać jedynie poszatkowany obraz (sygnał z satelity jest silny więc to nie wina siły sygnału tylko ustawień w BDADataEx, które nie wiem jak ustawić aby pojawił się prawidłowy obraz).

Wygląda to tak:

out.php?i=1230749_vlc.jpg

Powyższy poszatkowany obraz uzyskuję jedynie przy ustawieniu w polu: Multicast-PID wartości: 8192 lub 2009 (pozostałe Unicast-PID: 0, Broadcast-PID: 0)

out.php?i=1230750_bdadataex.jpg

Moje pytanie brzmi jakie wartości powinienem poustawiać w BDADataEx w pozycjach:

- IP:

- MAC:

- Unicast-PID:

- Broadcast-PID:

- Multicast-PID:

aby pokazał się zwykły, a nie poszatkowany obraz na tym kanale ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety, ale po testach nie udało mi się uzyskać czystego przekazu przy pomocy karty DVB.

Przeglądając natomiast zagraniczne strony, natknąłem się na temat odbioru tych kanałów przy pomocy tunerów linuksowych z wgranym oprogramowaniem SatDreamGr.

https://www.satdreamgr.com/forum/showthread.php?16881-OTT-(DVB-MPE)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...