Jump to content
Matti

Eurowizja

Recommended Posts

Wszystko masz na Wikipedii angielskiej i polskiej a konkretniej w artykułach dotyczących Europejskiej Unii Nadawców :)

Akurat w tej sprawie są oni wiarygodni - co innego w tematach przyszłych Eurowizji gdzie czasem potrafią się znaleźć niezłe bujdy.

Mi osobiście się to nie podoba, że Australia będzie na ESC. W tym momencie są moim faworytem, ponieważ ludzie dla śmiechu będą głosować na Australię, by wygrała konkurs. Ktoś musiał wyłożyć chyba dużą kasę do EBU.

Rok temu jak oglądalem Eurowizję to pokazywali jak wiele ludzi wstaje wczesnie rano w Australii i ogląda na świeżym powietrzu Eurowizję, jest tam popularna, ale to rzeczywiście dziwne, że Australia w konkursie europejskim, ale jak w pilce nożnej może należec do Azji, to w muzyce do Europy. :wink:

Ale w piłce nożnej też już czytałem, że państwa arabskie buntują się przeciwko Australii. Dzieje się tak, ponieważ kraje arabskie uważają, że Australia zabiera im jedno miejsce w mistrzostwach świata (Japonia i Korea Południowa i dla krajów arabskich zostaje tylko jedno miejsce, a nie dwa). Tak więc może być podobnie na ESC, że nie każdy będzie ich witał z otwartymi rękami. Australia dla śmiechu może wygrać cały konkurs.

PS. Nie ma San Marino bez Valentiny Monetty, która w tym roku poda głosy jury z San Marino.

Tymczasem ciekawie w sprawie Eurowizji kombinuje Armenia. Reprezentantem tego kraju zostanie grupa "Genealogy" która będzie złożona z 6 osób pochodzenia ormiańskiego. Każda z nich mieszka z innej części świata: Europy, Azji, Ameryki, Australii i Afryki. Szósty członek to osoba mieszkająca w Armenii a całość to ukłon w stronę diaspory ormiańskiej. Grupa wykona utwór "Don't Deny" zaś o powodzie do powstania grupy możecie przeczytać tutaj: http://eurowizja.org/?p=8449

Armenia postawiła politycznie trochę. Azerbejdżan się wkurzy niesamowicie ;) W składzie zespołu ormiańskiego na ESC zobaczymy: Inga Arshakyan, Tamar Kaprelian, Athena Manoukian, Vahe Tilbian, Essai, Stephanie Topalian.

Inga wraz ze swoją siostrą bliźniaczką reprezentowały Armenię na Eurowizji w 2009 roku. Tamar to najsławniejsza ormianka z USA :)

Azerbejdżan już się wkurza w niektórych serwisach nawet grożąc się wycofaniem z konkursu tyle że ich argumenty są marne bo niesłyszeli piosenki a mimo tego już rzucają jadem że to niby polityczne.

Tymczasem w naszym kraju cisza na temat Eurowizji a szkoda bo TVP mogłaby powoli odsłaniać swoje muzyczne i promocyjne karty. Na razie znamy date telewizyjnej prezentacji ale nie wiemy czy planowana konferencja prasowa dojdzie do skutku.

Ja mam tylko jedną nadzieje a mianowicie że w Szwecji i na Węgrzech jednak odgrzewanych kotletów na Eurowizji nie będzie.

Swoją drogą tak wygląda kalendarz selekcyjnypod kątem finałów i prezentacji piosenek:

LUTY:

Brak daty - Armenia

14 - Islandia, Włochy (prawdopodobnie tylko reprezentant w tym ostatnim)

15 - Serbia

17 - Izrael

21 - Estonia, Litwa

22 - Łotwa

27 - Irlandia

28 - Finlandia, Mołdawia, Słowenia, Węgry SUPER SOBOTA

MARZEC:

Brak daty - Australia, Azerbejdżan, Czechy, Czarnogóra

4 - Grecja

5 - Niemcy

7 - Portugalia

8 - Rumunia

9 - POLSKA

13 - Austria, San Marino

14 - Norwegia, Szwecja

BRAK DANYCH:

?? - Rosja

?? - Wielka Brytania

Chyba zatem od tego weekendu coś znacznie się dziać porządniejszego w kwestii prezentacji piosenek eurowizyjnych bo do tej pory niestety to fatalnie wyglądało.

Włochy prawdopodobnie reprezentować będzie trio Il Volo (nie mylić z Il Divo) z piosenką "Grande Amore" bowiem właśnie ta propozycja wygrała muzyczny festiwal w San Remo a co za tym idzie (według tegorocznego regulaminu konkursowej części festiwalu) ma pierwszeństwo do bronienia włoskich barw na Eurowizji w Wiedniu.

Powiem tak o ile Włochy w tym roku są ciekawe o tyle Islandia niestety jest w tym roku choć sam utwór z tego kraju jest lepszy od obydwóch "Warrior'ów" czy propozycji szwajcarskiej.

Islandię reprezentować będzie Maria Ólafsdóttir z piosenką Unbroken! Moja faworytka wygrała i jest moim nr 1 :)

Islandia zdecydowanie na plus, nie wiem ile ta piosenka osiągnie, ale wpada w ucho bardzo szybko.

WIKIPEDIA = wiarygodne źródło informacji? Nie rozśmieszaj mnie. ;)

Angielska wikipedia jest bardzo wiarygodnym źródłem, a wpadki sie zdarzaja jak wszedzie, o polskiej to szkoda gadać.

Oto mój nowy numer:

Mam nadzieje że RAI w porozumieniu z swoimi reprezentantami ostatecznie potwierdzą wysłanie "Grande Amore" gdyż to będzie najlepszy utwór od czasu powrotu Włoch do Eurowizji.

Normalnie padłem... Hahaha :lol2: Kolega @Poland ma naprawdę dziwne pomysły. :D Rzeczywiście, aż tak to cię nurtuje?

No powieszmy że tak - każda metoda na dowiedzenie się tego o czym już wie TVP jest dobra.

A co myślicie o propozycji serbskiej? Mi sam utwór się podoba, ale wokalistka urody modelki nie prezentuje, co może być z drugiej strony nawet i zaletą w takim konkursie. ;)

Na ten moment najbardziej mi się podoba Islandia, przed Maltą (do której się przekonałem po czasie), a dalej Serbia, Szwajcaria i Białoruś.

Mi się Serbia niestety nie podoba - myśle że poprzednia propozycja tego kraju (od dziewczyn z formacji Moje 3 występującej w 2013 roku) była znacznie lepsza.

Jakby co Włochy stawiają na zwycięską piosenkę z San Remo czyli "Grande Amore" grupy Il Volo :)

U mnie wygląda to tak biorąc uwagę cały ranking a nie tylko pierwszą piątkę:

60-ty Konkurs Piosenki Eurowizji - oficjalny ranking wg. Poland'a

Stan na 22.02.2015 r. / Oceniono 15/39 uczestniczących w konkursie państw

01. Italy.gif WŁOCHY: Il Volo - Grande Amore 9.5/10

02. Belarus.gif BIAŁORUŚ: Uzari & Maimuna - Time 9.5/10

03. The%20Netherlands.gif HOLANDIA: Trijntje Oosterhuis - Walk Along 9/10

04. France.gif FRANCJA: Lisa Angell - N'oubliez Pas 8.75/10

05. Lithuania.gif LITWA: Monika & Vaidas - This Time 8.5/10 NOWOŚĆ

06. Estonia.gif ESTONIA: Elina Born & Stig Rästa - Goodbye to Yesterday 8.5/10 NOWOŚĆ

07. Iceland.gif ISLANDIA: María Ólafsdóttir - Unbroken 8.25/10

08. Malta.gif MALTA: Amber - Warrior 8/10

09. Georgia.gif GRUZJA: Nina Sublatti - Warrior 7.5/10

10. Serbia.gif SERBIA: Bojana Stamenov - Ceo Svet je moj 7./10

11. Albania.gif ALBANIA: Elhaida Dani - Diell 7/10

12. Switzerland.gif SZWAJCARIA: Mélanie René - Time to Shine 6.5/10

13. Denmark.gif DANIA: Anti Social Media - The way you are 6/10

14. Macedonia.gif BYŁA JUGOSŁAWIAŃSKA REPUBLIKA MACEDONII: Daniel Kajmakoski - Lisja Esenski 5.5/10

15. Cyprus.gif CYPR: Giannis Karagiannis - One Thing I Should Have Done 5/10

Swoją drogą tak wygląda kalendarz selekcyjny zaczynając od Łotwy która swojego reprezentanta wybierze dzisiaj:

LUTY:

22 - Łotwa

27 - Irlandia

28 - Finlandia, Mołdawia, Słowenia, Węgry SUPER SOBOTA

MARZEC:

Brak daty - Australia, Armenia Azerbejdżan, Czechy, Czarnogóra

1 - Hiszpania

4 - Grecja

5 - Niemcy

7 - Portugalia

8 - Rumunia

9 - POLSKA

13 - Austria, San Marino

14 - Norwegia, Szwecja

BRAK DANYCH:

?? - Rosja

?? - Wielka Brytania

Chyba zatem od przyszłego weekendu coś znacznie się dziać porządniejszego w kwestii prezentacji piosenek eurowizyjnych bo do tej pory niestety to fatalnie wyglądało - ledwo maksymalnie 3 piosenki na weekend.

Swoją drogą fajny termin sobie Polska wybrała - mniej więcej będziemy wskazywać utwór jako piąci od końca o ile państwa bez daty (Australia, Armenia Azerbejdżan, Czechy, Czarnogóra oraz prawdopodobnie Rosja i Wielka Brytania) swoje utwory wypuszczą przed nami.

Muszę pochwalić niektóre kraje bałtyckie w tym roku, Estonia mnie przyzwyczaiła do ciekawych propozycji i w tym roku również mamy utwór na pewno wyróżniający się. Niestety utwór litewski jak dla mnie w refrenie zalatuje trochę kiczem, nie moja bajka. Natomiast miłe zaskoczenie, że po gorszych utworach w poprzednich latach Łotwa wysyła bardzo dobrą piosenkę, o niebo lepszą niż chociażby zeszłoroczny kabaret pt. ,,bake to cake''. :)

Moim zdaniem Łotwa wybrała okropnie gdyż ElektroFolk był znacznie lepszy - jedyna żywa piosenka w stawce a tak smęty i nieudana podróbka zeszłorocznego pana z Węgier.