Jump to content
Matti

Eurowizja

Recommended Posts

Z drugiej strony pewnie EBU chce zrobić obchody tak by sfinalizować je podczas 60 edycji samego konkursu - stąd ich ruch mnie nie dziwi. Poza tym lepsza taka gala "z puszki" niż 10 minutowa beznadzieja w postaci cyklu "Gwiazdy Eurowizji" który to prawdopodobnie Jedynka pokaże w maju na swojej antenie.

Poza tym... od czego mają TVP Rozrywkę!

Wg mnie to super, że nie pokażą 60 lecia ESC w TVP bo TVP musiałaby za to zapłacić a tak mogą te pieniążki przeznaczyć na promocję piosenki na Eurowizję ;)

No w sumie w ten sposób nieco zgapimy od Macedonii ponieważ tamtejszy nadawca MRT nie pokaże jubileuszu z powodu skierowania środków na Eurowizję 2015. Moim zdaniem TVP do czasu konkursu mogłaby sobie odpuścić galę wracając do niej jak nie w okresie "tygodnia eurowizyjnego" to w okresie pomiędzy finałem konkursu a listopadem tego roku.

Stan na 2 lutego 2015

Nie zgodzę się koledzy z Wami, tak się składa, że rok temu trafiłem 15 utworów w konkursie, które zajęły wysokie lokaty. Austrię już w półfinale stawiałem jako zwycięzce. Myślę, że dobrze typuje. Powiem wprost, że poziom jest taki eurowizyjny jak na ten festiwal przystało. Od kliku lat widzę, że sukces przynoszą Eurowizji ballady i moim skromnym zdaniem wydaję mi się, nie chce Was odzierać z marzeń, lecz moim faworytem już jest ALBANIA. Albania jest moim typem piosenki Europy 2015!

Ja mam wrażenie, że piosenkę Albanii już kiedyś słyszałem, coś mi przypomina, ale nie wiem co. Mnie akurat niczym nie zachwyca, już lepszy poziom prezentuje Malta, Szwajcaria, Holandia, czy Białoruś. Wyboru dokonała Dania i komentarze są głównie negatywne, z czym się muszę zgodzić.

Albania potwierdza, piosenka zostanie wyśpiewana po angielsku :) Wczoraj w Danii zakończyły się preselekcje wygrał zespół ANTI SOCIAL MEDIA :)

A teraz uwaga! 9 marca będzie transmisja internetowa konferencji prasowej, zaprezentowany zostanie oficjalny teledysk do piosenki z Polski. To już za 29 dni :)

Wiesz może coś więcej na ten temat a mianowicie na którą godzinę jest zaplanowana konferencja i czy będzie można ją zobaczyć na przykład w TVP Info które to w tym się specjalizuje? Liczyłbym na odpowiedź z twojej strony :)

No dobrze - a skąd w takim razie masz te wszystkie informacje i czy przewidywana jest jakaś telewizyjna prezentacja reprezentanta. Mam tu na myśli chociażby serwisy informacyjne, Pytanie na śniadanie czy program Świat się kręci :)

Nie ma co się podniecać, bo równie dobrze wykonawca i piosenka mogą się wydostać do opinii publicznej jeszcze przed tą konferencją. :)

@Ezequiel93 Z informacji, które posiadam TVP zależy na utrzymaniu w tajemnicy do 9 marca. :)

Telewizja Polska nie pokaże 60 lecia Eurowizji, specjalnego koncertu z UK, ponieważ nie chce Polakom mieszać w głowie, bo pomyślą, że to ta właściwa Eurowizja. Jednak TVP przygotuje szereg programów o 60leciu Eurowizji i na pewno pokaże w swoich kanałach :)

Jeżeli masz kontakt z ludźmi z TVP to przekaż im by jednak z koncertu jubileuszowego nie rezygnowali ale zostawili jego emisje (jak i na przykład dokumentu "Nieznana Historia Eurowizji") na czas albo w czasie tygodnia eurowizyjnego lub na czas będący pomiędzy finałem a wrześniem. Wtedy ich argument nie będzie miał już zwyczajnie mówiąc racji bytu :P

@Poland proszę Ciebie zejdź na ziemię, nic nie wskórasz. Nie będzie koncertu 60lecia Eurowizji w TVP i to jest ostateczna ich decyzja ;)

Nie mam kontaktu z ludźmi z TVP. ;) Napisałem to co już jest wiadome :P

Nie wiem po co mu zależy na tym koncercie z okazji 60-lecia. Jak ma satelitę to obejrzy go na wielu kanałach, a sam koncert prawdopodobnie będzie nudny (znając stan obecnej formuły). Mam nadzieję, że ten cykl koncertów z okazji 60-lecia ESC to nie tylko program Gwiazdy Eurowizji i skrót piosenek. Teraz w każdy weekend ktoś będzie wybierał piosenkę i do 9 marca zleci nie wiadomo kiedy.

PS. Po wczorajszym wyborze Danii zauważyłem pewną tendencję, że kraj który rok wcześniej organizował Eurowizję wysyła słabe piosenki (np.Serbia 2009, Rosja 2010, Norwegia 2011).

@Poland proszę Ciebie zejdź na ziemię, nic nie wskórasz. Nie będzie koncertu 60lecia Eurowizji w TVP i to jest ostateczna ich decyzja ;)

Nie mam kontaktu z ludźmi z TVP. Po prostu dowiedziałem się od zaufanych ludzi, którzy wiedzą to od ludzi z TVP. :)

Moim zdaniem lepszy jest świeży koncert (mimo że byłby z puszki) od ględzenia polskich znawców muzycznych co miało miejsce w cyklu "Gwiazdy Eurowizji" który to i w tym roku będzie obecny na antenie TVP1 i TVP Rozrywki.

Kontakt z zaufanymi ludźmi rozumiem tylko w jeden sposób - najwidoczniej kolega ma wtyki w OGAE Polska :wink:

Poland ale to tylko TWOIM zdaniem. Nie jesteś prezesem TVP, ani nie siedzisz w zarządzie, pisz do TVP apele, spamuj im wszędzie, że chcesz konkurs 60lecia Eurowizji. I tak TVP tego nie pokaże.

A w Walentynkowy wieczór 14 lutego finał na Islandii :) 12stego w czwartek finał w Rumunii :)

Pomyślę nad takim krokiem - nie mniej dzięki za wskazówkę :mrgreen: Obecnie natomiast skupię się na walce o telewizyjną premierę naszego telewizyjnego utworu a nawet całą konferencje prasową.

Co do Rumunii to skąd wiesz że niby finał u nich już 12 lutego ? Pytam się ponieważ są rozbieżności gdyż moje źródła wskazują na 8 marca więc chciałbym to z tobą wyjaśnić :)

Najnowsza plotka = Anna Wyszkoni na Eurowizję ;) Ale sama artystka jak i menadżerka zaprzeczyły :) Polski reprezentant pojawi się 9 marca również w programie "Świat się kręci" wraz z ekspertami muzycznymi więc możliwe, że Ania Wyszkoni pojawi się jako piosenkarka, ale nie reprezentantka ;)

Mi osobiście się to nie podoba, że Australia będzie na ESC. W tym momencie są moim faworytem, ponieważ ludzie dla śmiechu będą głosować na Australię, by wygrała konkurs. Ktoś musiał wyłożyć chyba dużą kasę do EBU. Dobra piosenka i Australia wygrywa,a obecnie wybrane piosenki są słabe.

No Katar mógłby być - obecnie jest w EBU na liście rezerwowej tak jak Kazachstan, Kosowo, Liechtenstein oraz Maroko :)

@Poland podaj źródło ;)

Żadnej listy rezerwowej EBU nie ma. Kazachstan, Kosowo, Liechtenstein i Katar nigdy nie zadebiutują bo ich telewizje nie są w EBU. Maroko nigdy nie powróci bo jest Izrael w stawce.