Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdziwię jak ta nowina okaże się też magnesem przyciągającym Słowację (czyli RTVS) do Eurowizji.

Na stan obecny na liczniku mamy 39 kraje. Czterdziesta może być Bułgaria która to po sukcesie na Juniorze chciałaby chyba wrócić z sukcesem także do dorosłego konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda oficjalne logo przyszłorocznej edycji Eurowizji w Wiedniu:

esc2015_logo.png

Szczerze mówiąc przypomina mi to skrzyżowanie symboli Eurowizji dziecięcej 2010 w Mińsku...

001106_562835.jpg

...oraz dorosłej Eurowizji z 2011 roku która to odbywała się w Dusseldorfie:

esclogo315_v-contentgross.jpg

Ale mimo uważam że przyszłoroczne logo jest dobre choć tegorocznego diamencika i tak nie przebije :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast bardziej lubię Maltę a Macedonii życzę by powtórzyła się sytuacja odwrotna do "Imperiji" która została zmieniona na gorszą.

Tak przy okazji na Youtubie graficy jak co roku prześcigają się pomysłach na elementy graficzne przyszłorocznego konkursu.

W poniższych linkach pod lupę poszły belki wizytowe wyświetlane przed i w czasie występów. Najlepsze z nich prezentuje poniżej:

1.

2. https://www.youtube.com/watch?v=9zj16GfJins

3. https://www.youtube.com/watch?v=Vnf6CFuEwpg

4. https://www.youtube.com/watch?v=ncpBc19928E

Tutaj też dobry projekt: https://www.youtube.com/watch?v=fVmvGRRSBh4 ale z racji wybrania innego tematu może co najwyżej przydać skrócona grafika wyświetlana w prawym dolnym rogu ekranu. Który zatem projekt według was mógłby zostać użyty w konkursie bo moim zdaniem najlepszy jest projekt numer 2 z grafiką na bazie tej od skrótów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem mam wiadomość na temat tego kto ze znanych gwiazd może Polski nie reprezentować:

Ewa Farna w jednym z wywiadów przyznała, że udział w Eurowizji zapewne byłby dla niej wspaniałą przygodą. Zdaje sobie sprawę, że wielu artystów zdobyło ogromną popularność dzięki uczestnictwu w tym konkursie, jednak międzynarodowa sława nie jest priorytetem polsko-czeskiej gwiazdy. ESCportal.cz uważa, że o Ewę mogłby się stoczyć prawdziwy bój między Polską a Czechami, jednak mało prawdopodobne jest by wokalistka zdecydowała się reprezentować jeden z tych krajów, bo mogłoby się to wiązać z utratą zaufania słuchaczy z państwa, dla którego w Wiedniu by nie zaśpiewała.

No to w takim razie ja już widzę TVP z Polski rywalizującą z czeską ČT o względy Ewy Farnej w celu wysłania jej na Eurowizję. Nie można jednak tego ukryć że po obydwóch stronach Odry wspomniana piosenkarka jest mocną (choć chyba nie najmnocniejszą biorąc pod uwagę chociażby Sylwię Grzeszczak albo Margaret w przypadku naszego kraju) kandydatką do wyjazdu na Eurowizję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale Alexander Rybak czyli zwycięzca Eurowizji 2009 wraz stworzoną przez siebie dziewczęcą formacją Milki opublikowali skoczny utwór "Accent" który walczy o reprezentowanie Białorusi za rok w Wiedniu.

Utworu (którego to też Alexander stworzył) możecie posłuchać tutaj - serdecznie polecam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym że piosenka Gunesh wygra - od czasu kiedy po raz pierwszy startowała ona w Eurofeście - zawsze przepadała i tak pewnie tym razem. Podobnie jak Tasha Odi która w odróżnieniu od znakomitego "Empty Universe" sprzed roku teraz zbytnio nie powala swoim utworem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie będę ogladal tej szopki gdzie nie wygrywa utwor, tylko sympatie do danego kraju, polityka, artysta (czyli z ostaniej Eurowizji image Conchity Kielbasy), a nie to jak dobra jest piosenka.

Moim zdaniem w większości przypadków zwycięzca Eurowizji wygrywa zasłużenie, wygrana Conchity co prawda mnie mocno zabolała, bo nie rozumiem jak media w całej Europie mogły się rzucić z pisaniem o tym artyście po półfinałach. Także czas jaki poświęcili realizatorzy promując reprezentanta Austrii podczas półfinału dawał do myślenia, że ktoś chciał na siłę, żeby wygrał..... Sam nawet na tym forum o nim pisałem, ale spodziewałem się bardziej negatywnego odbioru publiczności, jednak wszędzie niemal spore poparcie zyskał.... Ale idąc wstecz Emellie De Forest i Loreen zdobywały Grand Prix z naprawdę dobrymi utworami, szczególnie ,,Euphoria,, zdobyła popularność także w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecim państwem które przedstawiło piosenkę na Eurowizję jest Holandia. Za utworem który usłyszeć można tutaj:

stoi sama pani od "ptaszków" czyli Anouk reprezentująca kraj tulipanów w 2013 roku. Polecam serdecznie.

Jednocześnie ciekawe nowiny mamy również w Polsce tutaj przygotowywany przez Macieja Mazańskiego (redaktora z OGAE Polska) program "Dobry Wieczór Europo" z internetowego Radia Praga wyszedł z bardzo ciekawą nowiną a mianowicie potwierdzony został fakt wysłania Margaret propozycji reprezentowania Polski. Artystka nie podjęła jeszcze decyzji ale się nad nią zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wrócę do Eurowizji 2013. Wiadomo kto wygrał, ale czy ktoś jeszcze pamięta co śpiewało? Dla mnie zwycięzcą jest ten artysta który chociaż minimalnie zaistnieje później w TV.

A pod tym względem na świecie jedynym odtwarzanym utworem było 'Is it right'.

 

Co do Margaret jestem za ;) liczę po cichu, że się zgodzi ;)

 

Taa, tylko czy jest jakaś szansa że ona będzie miała co śpiewać? Bo swojego jedynego 'hitu' nie może już użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...