Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za post pod postem ale po dwuletniej przerwie do konkursu wróciła Bośnia i Hercegowina choć jej ostateczna decyzja urzeczywistni się chyba dopiero po wpłaceniu składki gdyż pomimo początkowych chęci w tym roku ich nie było.

Dodatkowo w konkursie nie zabraknie: Białorusi, Łotwy, Macedonii i Wielkiej Brytanii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska (TVP) jakby co o swoim udziale poinformuje już pod koniec tego miesiąca - tak napisała pani redaktor z TVP1 na profilu Facebook'owym tej stacji.

No to już 2 państwa powracają :) czekam na więcej czyli na Chorwację i Serbię ;)

Ja dodatkowo na Bułgarię i potwierdzenia z wszystkich państw tegorocznej Eurowizji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP1 zrzekła się praw emisyjnych Junior Eurowizji do konkursu na rzecz kanału TVP ABC a ta jest jak najbardziej za udziałem - uzależnia to tylko od kwestii finansowych.

 

TVP S.A. to jednolita spółka państwowa. Nie ma oddzielnych podmiotów o nazwie TVP1, czy TVP ABC - to tylko poszczególne kanały, które ma w ofercie TVP. TVP może oczywiście zadecydować na którym kanale ma zostać wyemitowany materiał do którego TVP S.A. nabyła prawa do emisji, tak samo jak Cyfrowy Polsat, czy ITI jak wykupia prawa do emisji np. filmów czy seriali to te produkcje są emitowane często wiele razy na różnych kanałach tych podmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie zrzekał @Poland nie wypisuj bzdur!

 

TVP nie jest zainteresowana Junior Eurowizją! napisała dziś ta Pani na fanpejdżu TVP1 na fb w odpowiedzi na Twój spam -,-

nikt się niczego nie zrzeka! to tylko Twój osobisty wymysł.

 

Prawa do emisji kupuje TVP i to ona jako Telewizja Polska decyduje gdzie będzie Eurowizja nadawała, Junior ESC leciało w 2003 i 2004 roku na TVP1 i pogódź się, że na ten projekt TVP nie ma pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest twój błąd bo w 2003 roku Eurowizja dla Dzieci była na antenie Dwójki o czym poświadczają na przykład prowadzone przez Jarosława Kulczyckiego preselekcje do tego konkursu.

Polski szef delegacji eurowizyjnej w jednym z listów napisał mi tak:

TVP1 tylko jeden raz realizowała Junior Eurovision. Nie jest to formuła dla naszego kanału. Prosze z pytaniem zwrócić sie do kanału tematycznego TVP ABC.

Ja to zinterpretowałem tak że z momentem startu kanału TVP ABC "zamrożone" prawa do Eurowizji dla Dzieci zostały automatycznie przeniesione z TVP1 właśnie do tej nowej stacji.

Poza tym teraz nie jest TVP1 zainteresowana ale może za rok kiedy wybije im 10 lat od rezygnacji może się obudzą? Zobaczymy - póki co mogliby chociażby wysłać obserwatora wzorem nadawcy z Węgier który planuje w 2015 roku zadebiutować w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eurovision-2015-motto.png?w=646&h=388

 

Oficjalny slogan Eurowizji 2015! Budujemy mosty :lol2: brzmi śmiesznie dla mnie :D

 

"Budujemy mosty dla Pana starosty" :lol2::lol2::lol2:

Przypominają mi się tutaj dwie rzeczy a mianowicie budowany most który mijam jadąc do pracy oraz... teleturniej dla dzieci (rzecz jasna od naszego publicznego nadawcy TVP) do którego to inspiracją były twoje słowa w cudzysłowiu.

Szerzej o tym teleturnieju poniżej:

Info: http://pl.wikipedia.org/wiki/Budujemy_mosty

Video:

Kto jak kto ale Telewizja Polska powinna wziąć udział w tej edycji bo wie o co chodzi w tym haśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś 15 września było wstępne zgłaszanie się państw do Konkursu Piosenki Eurowizji 2015 w Austrii.

 

Wszystkie państwa miały się określić czy powracają, czy nie powracają, czy rezygnują, czy debiutują :)

 

Jak na razie jest potwierdzenie, że powraca CYPR, SERBIA, BOŚNIA I HERCEGOWINA, BUŁGARIA.

 

Nie wiadomo co z Polską, pod koniec września TVP poda decyzję. Nie wiadomo również co z Grecją, telewizja NERIT do EBU dołączy dopiero w roku 2016 i jest problem, oraz Izrael ma też problem w marcu 2015 IBA zostanie zamknięta i na nowo otworzona telewizja publiczna pod nową nazwą, jednak Izrael wyraził chęć udziału ;)

 

Nikt nie debiutuje, nie powróci Turcja, Liban (który w 2005 roku miał już wybraną reprezentantkę ale się w ostatniej chwili wycofali), Czechy, Słowacja, Turcja, Maroko, Monako, Andora, Luksemburg.

 

Nie wiadomo co z Chorwacją, telewizja HRT nic nie podała jeszcze być może na tej liście widnieje.

 

Osobiście to czekam na debiut Liechtensteinu, Kazachstanu no i Szkocji (o ile stanie się państwem niepodległym).

 

Wszyscy nadawcy mogą się bez żadnej kary finansowej wycofać do dnia 10 października, sezon się rozkręca, pierwszym państwem, który wybierze reprezentanta jak i piosenkę będzie MALTA! już 22 października poznamy pierwszą osobę, która zaśpiewa w Wiedniu na Eurowizji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ja widzę, że ty masz jakąś obsesję na punkcie tego Kazachstanu :P Z całym szacunkiem - ale oni poza kolejnymi punktami dla "Rassiji Inc." nic by ciekawego nie wnieśli. Co do udziału Bośni coś czuję, że ten ich udział skończy się na tym wstępnym zgłoszeniu, bo z finansami i organizacją u nich są duże problemy. Nie wiem czy to prawda, ale podobno BHRT już od 2009 roku jest dłużna EBU sporą sumę pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli chodzi o TVP to z tego co się dowiedziałem nadawca negocjonuje udział w konkursie zarówno od strony zewnętrznej (m.in z EBU) jak i wewnętrznej czyli w gronie swoich jednostek.

Póki co ukryty profil "Dziennika Eurowizyjnego" na Facebooku a w ślad za nim polskie ESCForum.pl twierdzi że Polska wysłała wstępne zgłoszenie.

Tak przy okazji Malta (czyli nadawca TVM) wybiera w listopadzie a nie w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Osobiście bardzo lubiłem piosenki od naszego wschodniego sąsiadów - szkoda że za rok nic nam nie pokaże.

Jeżeli chodzi o Polskę to w kwietniu ukazał się dokument który jest nie jako wstępnym potwierdzeniem udziału naszego kraju w Eurowizji. Otóż wtedy TVP przesłała do KRRiT plany poszczególnych anten na 2015. W dokumencie dla TVP1 dostępnym tutaj: http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... n-2015.pdf pod numerem 161 (będącym bodajże na stronie trzydziestej) wymieniony jest Konkurs Piosenki Eurowizji na który to Jedynka planuje tym razem około 7 godzin zważywszy na to że czas transmisji konkursu może być dłuższy.

Ostateczne potwierdzenie udziału Polski (oraz TVP) na Eurowizji w Wiedniu ma z kolei pojawić się pod koniec tego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - z tego co się dowiedziałem o kwestii Eurowizji poinformuje nas także TVP1 na swoim Facebooku.

Moim zdaniem Telewizja Polska z racji terminów dała KRRiT informacje na temat planów już w kwietniu. Konkurs Piosenki Eurowizji znalazł się tam ponieważ zauważono jej odradzający się potencjał - stąd nasz udział w tej imprezie jest niemal pewny. Taką samą opinie zresztą podzielają OGAE Polska i zależny od niego Dziennik Eurowizyjny którzy to są spokojni o nas udział podczas imprezie która za rok przenosi się do Wiednia.

Tymczasem nasi tegoroczni reprezentanci czyli Donatan i Cleo opublikowali teledysk do nowego utworu "Brać" nagranego wraz z zespołem Enej. Teledysk możecie zobaczyć tutaj:

Piosenka znajdzie się na płycie duetu o nazwie "Hiper / Chimera" zajmując na niej 5 numer w trackliście - dla porównania "My Słowianie" będzie tam dziesiąte. Płyta wyjdzie 7 listopada choć obecnie jest już prowadzona sprzedaż przedpremierowa płyty z której to także i ja skorzystałem - dwupłytowy album kosztuje 35 zł (kosztów przesyłki nie ma) i zawiera poza kompilacjami także autograf duetu i inne niespodzianki.

Wracając jednak do utworu "Brać" to z racji daty swojej premiery (22 września) automatycznie kwalifikuje się jako potencjalna piosenka na Eurowizję 2015 gdyż do niej przyjmowane są utwory wydane po 1 września 2014 roku. Piosenka już jest wymieniana jako potencjalny kandydat do reprezentowania nas w Wiedniu - oznacza to że Donatan i Cleo powrócili by na Eurowizję - tym razem razem z grupą Enej. Mi sam utwór bardzo się podoba. A jaka jest wasza opinia na jego temat? Zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja na 99% nie powróci na Eurowizję :(

 

ale powracają na Junior Eurowizję :P

 

wg moich obliczeń w Austrii zobaczymy przy dobrych wiatrach 41 państw w tym powracające: Serbia (na pewno), Cypr (na pewno), Bułgaria (wstępnie) i Bośnia i Hercegowina (wstępnie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem wysłuchałem sześć do tej pory wybranych piosenek na Junior Eurowizję i na podstawie nich ułożyłem taki oto ranking:

01. Armenia: Betty - People of the Sun

02. Ukraina: Sympho-Nick - Priyde Vesna: http://www.youtube.com/watch?v=r_M-Co1uYOE

03. Białoruś: Nadezhda Misyakova - Sokol: http://www.youtube.com/watch?v=UY0ZMnaK4EQ

04. Szwecja: Julia Kedhammer - Du är inte ensam: http://www.youtube.com/watch?v=-8K365ADCiw

05. Holandia: Julia - Around:

06. Cypr: Sophia Patsalides - I pio omofori mera:

Ciekawostką jest to że Holandia która w dniu dzisiejszym wybrała swoją reprezentantkę wybrała utwór łudząco przypominający zwycięską "Euphorię" z 2012 roku.

Telewizja Polska po raz kolei strzeliła sobie gola do własnej bramki nie wracając do konkursu gdyż poziom tego konkursu robi się coraz bardziej ciekawszy.

Co do wspomnianych przez przedmówce 41 państw to na liście to zestawienie wygląda tak:

01. Albania (RTSH)

02. Armenia (ARMTV)

03. Austria (ORF - automatyczny finalista z racji obrony tytułu i organizowania edycji)

04. Azerbejdżan (Ictimai TV)

05. Belgia (w tym roku za udział odpowiada RTBF, francusko-języczny oddział nadawcy)

06. Białoruś (BTRC)

07. Bośnia i Hercegowina (BHRT) - powrót ale największy znak zapytania jeżeli chodzi o utrzymanie się na liście

08. Bułgaria (BNT) - powrót

09. Była Jugosławiańska Republika Macedonii (MRT) - tegoroczny inicjator sezonu eurowizynego

10. Cypr (CyBC) - powrót i to już z preselekcjami

11. Czarnogóra (RTCG)

12. Dania (DR)

13. Estonia (ERR)

14. Finlandia (YLE)

15. Francja (France 2 - Wielka Piątka)

16. Grecja (NERIT)

17. Gruzja (GPB)

18. Hiszpania (TVE - Wielka Piątka)

19. Holandia/Niderlany (TROS)

20. Islandia (RÚV)

21. Irlandia (RTÉ)

22. Izrael (IBA/nowy nadawca)

23. Litwa (LRT)

24. Łotwa (LTV)

25. Malta (PBS) - państwo numer 2 jeżeli chodzi o datę finału narodowego.

26. Mołdawia/Mołdowa (TRM)

27. Niemcy (NDR/ARD - Wielka Piątka)

28. Norwegia (NRK)

29. Polska (TVP) - nasz nadawca publiczny nie ogłosił jeszcze decyzji (zrobi to w pierwszej części października) ale na bank będzie chyba ona pozytywna.

30. Portugalia (RTP)

31. Rosja (Channel 1 Russia - Pierwyj Kanal)

32. Rumunia (TVR)

33. San Marino (SMTV) - ten kraj raczej się nie wycofa gdyż widać że ma na siebie pomysł

34. Serbia (RTS) - powrót i to na dodatek prawdopodobnie z finałem narodowym z autorem "Modlitvy" i słoweńskiego "Verjamem" w roli głównej

35. Słowenia (RTVSLO)

36. Szwecja (SVT)

37. Szwajcaria (SRG SSR)

38. Węgry (MTVA)

39. Włochy (RAI - Wielka Piątka)

40. Wielka Brytania (BBC - Wielka Piątka)

41. Ukraina (NTU/nowy nadawca) - coraz więcej osób wyciąga pomocną dłoń dla udziału kraju-legendy w konkursie co daje dla niego mocne światło w tunelu. Nasz wschodni sąsiad póki co na razie jest poza konkursem jednak polski oddział OGAE informuje że Ukraina walczy o uczestnictwo w Wiedniu.

W tym roku focha na Eurowizję strzeli z kolei nadawcy z takich państw jak:

01. Andora (RTVA) - tu byłby powrót

02. Czechy (ČT) - tu byłby powrót

03. Chorwacja (HRT) - tu byłby powrót

04. Liban (Télé Liban) - tu byłby debiut

05. Luksemburg (RTL) - tu byłby powrót

06. Maroko (pod postacią SNTV) - tu byłby powrót

07. Monako (TMC) - tu byłby powrót

08. Słowacja (RTVS) - tu byłby powrót

09. Tunezja (ERTT) - tu byłby debiut

10. Turcja (TRT) - tu byłby powrót

Niesłusznie do konkursu są z kolei nie wpuszczani:

01. Katar (Quatar Radio)

02. Kazachstan (Kazakhstan 1)

03. Kosowo (RTK)

04. Liechtenstein (1FLTV)

05. Maroko (pod postacią prywatnej stacji 2MTV)

Wszyscy z tej ostatniej listy (poza Marokiem) by debiutowali w konkursie.

Miejmy nadzieje że coś z tych dwóch ostatnich pul do konkursu jednak dołączy a państwa takie jak Grecja (NERIT), Izrael (IBA/nowy nadawca) czy Ukraina (NTU/nowy nadawca) jednak utrzymają się w konkursie.

Zapraszam was do rozmowy na temat szacunkowej liczby państw których to przedstawicieli w 2015 roku będziemy mogli oglądać podczas 60 edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem na Juniorze swoje piosenki przedstawiły dwa kraje Rosja i San Marino. Ich piosenki znajdziecie poniżej:

- Gruzja: Lizi Pop - Happy Day:

- Rosja: Alisa Kozhkina - Little Dreamer:

- San Marino: The Peppermints - Breaking My Heart: http://www.youtube.com/watch?v=6jb8lG8XqbI

Ciekawostką jest to że w zespole reprezentującym ostatniego z wymienionych krajów znajdziemy młodszą siostrę zeszłorocznego przedstawiciela na Junior Eurowizji.

Po powyższych prezentacjach znacznej zmianie uległo moje TOP które to obecnie wygląda tak:

01. Armenia/Armenia: Betty - People of The Sun

02. Białoruś: Nadezhda Misyakova - Sokol

03. Ukraina: Sympho-Nick - Priyde Vesna

04. Rosja: Alisa Kozhkina - Little Dreamer

05. Cypr: Sophia Patsalides - I pio omofori mera

06. Szwecja: Julia Kedhammer - Du är inte ensam

07. Holandia: Julia - Around

08. San Marino: The Peppermints - Breaking My Heart

09. Gruzja: Lizi Pop - Happy Day

Pewnie kolejnym zmianom będzie ulegać po kolejnych premierach - do przedstawienia pozostała w końcu połowa stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale w Juniorze do powyższej stawki dołączyły następujące piosenki z Czarnogóry i Serbii oraz Włoch:

- Czarnogóra: Maša & Leijla - Budi dijete na jedan dan: http://www.youtube.com/watch?v=IAwAy6J3j5Y

- Serbia: Emilija Donin - Svijet u mojim Očima: http://www.youtube.com/watch?v=JzM6knRgr2E

- Włochy: Vincenzo Cantiello - Tu primo grande amore: http://www.youtube.com/watch?v=Uy5XanmSNXc

W wyniku tego mocno zmieniło się moje TOP które teraz wygląda mniej więcej tak:

01. Armenia: Betty - People of The Sun (jest ona też pierwsza w moim poprzednim rankingu - za bardzo się wtedy pospieszyłem i zjadło mi dane)

02. Czarnogóra: Maša & Leijla - Budi dijete na jedan dan

03. Białoruś: Nadezhda Misyakova - Sokol

04. Ukraina: Sympho-Nick - Priyde Vesna

05. Rosja: Alisa Kozhkina - Little Dreamer

06. Cypr: Sophia Patsalides - I pio omofori mera

07. Szwecja: Julia Kedhammer - Du är inte ensam

08. Holandia: Julia - Around

09. San Marino: The Peppermints - Breaking My Heart

10. Serbia: Emilija Donin - Svijet u mojim Očima

11. Włochy: Vincenzo Cantiello - Tu primo grande amore

12. Gruzja: Lizi Pop - Happy Day

Na dniach poznamy piosenki z Bułgarii, Chorwacji, Malty i Słowenii.

Także na dniach Polska ogłosi decyzje w sprawie dorosłej Eurowizji - spekuluje się że będzie ona pozytywna z wewnętrznym sposobem wyboru czyli takim jaki był stosowany rok temu. Póki co TVP obstaje przy tym że chce wysłać polskiego reprezentanta na Eurowizję 2015 w Wiedniu. W razie pozytywnego zakończenia finiszujących już negocjacji z EBU odpowiedzialna za konkurs antena Jedynki tak jak rok temu wybierze wewnętrznie.

Szerzej o tym tutaj: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/te ... wizje-2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland mogłeś edytować posta tak? :/ ale Ty musiałeś napisac kolejnego....

 

co do preselekcji dziś zaczyna się tak naprawdę sezon! o 20:50 do 23:45 maltańska telewizja TVM wyemituje specjalny odcinek programu "XARABANK', który wyłoni 20 półfinalistów maltańskich preselekcji z 48. :)

stream TVM: http://www.tvm.com.mt/live/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...