Jump to content
Matti

Eurowizja

Recommended Posts

Nie zgadzam się z tobą uważając że jednak prawda jest po stronie nie pana Orzecha a jednak stowarzyszenia gdyż przechodząc z wychwalania konkursu w maju do tego wywiadu nasz komentator pokazał swój cynizm i dwulicowość połączoną z bzdurami gdyż chociażby przez niego takie gwiazdy jak ABBA czy Celine Dion swoją popularność zawdzięczają Eurowizji o czym pan Orzech zapomniał.

Dodatkowo mówiąc o czwartej lidze artystów biorących udział w konkursie mocno skłamał (wiele krajów wystawia do konkursu swoje gwiazdy muzyczne) a na dodatek ubliżył takim naszym reprezentantom jak Edyta Górniak, Anna Maria Jopek czy Donatan & Cleo.

Czy taka osoba ma komentować konkurs w Polsce? Nie, i to nie tylko ostatnio że "prowadząc" konkurs w naszym kraju nie tylko drętwo wykonywał swoją pracę ale i nie raz ubliżał występującym tam artystom. Nie wspominając już o tym że pan Orzech podkreślając polskie korzenie niektórych reprezentantów przyczyniał się do wysokich not dla nich z naszego kraju nie jako wpływając na głosowanie.

Przesada z tym Orzechem, ja tam lubię jego komentarz. Jakieś ironiczne teksty odnośnie niskiego poziomu muzycznego mu się zdarzały podczas transmisji, nikt jednak na to uwagi specjalnie nie zwracał do tej pory. Jak już fani z OGAE chcą zmiany komentatora, to na kogo? Ja jakoś w TVP nie widzę dobrych kandydatów na jego miejsce.

Z ramienia TVP prędzej widziałbym Sierockiego, Brzózkę, Chylewską oraz ewentualnie Rosiak o ale żeby nie było znowu nudno poszukałbym też kogoś pośród reprezentantów (np: Marcin Mroziński ma doświadczenie prezenterskie ale mile słyszane byłby też głosy Magdy Tul, Lidii Kopanii, Sashy Strunin czy w ostateczności Cleo, Edyty Górniak czy Michała Wiśniewskiego) czy OGAE Polska gdzie z pasją o Eurowizji mówią Maciej Mazański (gospodarz "Dobry Wieczór Europo" w Radiu Praga) czy Szymon Stellmaszyk który jest głównym ekspertem Polskiego Radia d.s Eurowizji :)

Orzech mnie zadziwił... komentator wieloletni i takie słowa z jego ust.

Co do wyborów, Dania już 26 stycznia upubliczni 10 piosenek ,które powalczą o Eurowizję. Odsłuch będzie m.in. na YT, Spotify, WiMP, Deezer i w wielu innych serwisach :) Tydzień przed duńskim finałem ;)

Dajcie już spokój z tą Eurowizją. Lata jej świetności minęły dawno temu bezpowrotnie. Z roku na rok jest coraz gorzej, promuje się coraz większy kicz i tandeta. Jak trafi się jeden, góra dwóch artystów godnych uwagi, to jest wszystko. Dno i wodorosty.

Jednak ten konkurs się rozrasta i przyciąga dalej miliony widzów na świecie, więc jak Ciebie nie interesuje to spoko, bo mnie tak ;) Nie musisz komentować, jeśli tak Ciebie draźni ten konkurs :)

Nie drażni mnie sam konkurs, a jego poziom i artyści tam występujący, którzy tak naprawdę nie wnoszą absolutnie NIC wartościowego do świata muzyki. Ten konkurs przyciąga miliony, tak jak i nasze disco polo, które przeżywa swój renesans. Ale czy to jest wyznacznikiem tego, że coś jest dobre?

Konkurs jest różnorodny wszystko to co w nim występuje. A z tym że Eurowizja nie wnosi nic wartościowego do świata muzyki to bym się nie zgodził ponieważ to właśnie z tego konkursu wiele piosenek trafia potem do rozgłośni radiowych - czy to ambitnych jak nasza Jedynka czy Trójka jak również komercyjnych takich jak RMF FM czy Zetka.

Eurowizja jest wyznacznikiem tego co dobre bo pokazuje co jest populane w danych krajach które to biorą w niej udział.

@Poland, nie wszystko to co popularne jest dobre. Popatrz chociażby na nasze disco polo. Jest bardzo popularne, a ciężko powiedzieć, że jest dobre. I tak samo jest z większością artystów występujących na Eurowizji. Jak zdarzą się dwa rodzynki, to jest wszystko. Reszta reprezentuje beznadziejny poziom. Za wiele nagrań z Eurowizji nie leci w naszym radiu, a już na pewno nie w Jedynce i Trójce.

Eurowizja, to przede wszystkim telewizyjne show i rywalizacja. Ja co roku znajdę kilka, a nawet kilkanaście piosenek, które mi się podoba. To nie jest jakaś lista przebojów i muzyczna wirtuozeria, tylko program rozrywkowy. Kto nie lubi, niech nie ogląda.

Tymczasem mamy nowe wiadomości - tym razem dobre: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... wizji-2015

W artykule możemy przeczytać o tym że piosenka i reprezentant został już wybrany - teraz trwa ustalanie szczegółów. Na pewno nie jest to Margaret która wspomniano w artykule i Doda która z wiadomych względów (konflikt z TVP też jest skreślona.

Przy okazji potwierdzono emisje wszystkich koncertów jak w zeszłym roku.

Dobrze, że nie Margaret. :) Jeśli artysta i piosenka już ustalona, to pewnie będzie to jakaś znana postać z polskiego rynku muzycznego. Mam nadzieję, że informacja wypłynie wcześniej niż w Marcu. ;)

Najwcześniej podawany przez TVP to koniec lutego choć pewnie wcześniej sami zainteresowani puszczą farbę na Facebooku - tak było u Donatana i Cleo.

Obstawiam, że to może być jak w zeszłym roku piosenka, która grana jest w radio i jest powszechnie znana. Nie mam jednak swojego faworyta, ponieważ nie wiem co obecnie się słucha i leci w radio.

Trudno powiedzieć, zespół Enej, który bym chętnie zobaczył na ESC wcześniej informował, że nie jest zainteresowany. Może Mrozu, Lemon, Farna, Lisowska. Trudno powiedzieć jakiego asa w rękawie ma tvp.

Pojedzie na Eurowizję, ktoś kogo uwielbiasz i zmienisz zdanie ;)

Nie sądzę, aby Kari Amirian, Pati Yang, Artur Rojek, Kayah, Bokka, Monika Brodka, HEY, Kult, Edyta Bartosiewicz, Kasia Stankiewicz, Sorry Boys, Gaba Kulka, Mela Koteluk, Skubas, Renata Przemyk,Dr Misio czy Curly Heads zgodzili się wziąć udział w Eurowizji. Tym bardziej, że ci polscy artyści nie tworzą typowo radiowych hitów (czytaj komercyjnych) pod publikę. Na Eurowizji króluje typowo komercyjna papka w stylu Eweliny Lisowskiej, Sylwii Grzeszczak itp.

No i plotki zostały zdementowana - artystka przyznała nie dostała propozycji od TVP. Szukamy dalej - i szerokim łukiem omijamy Dodę.

Facet przebrany za kobietę wygrał, to my żeby wygrać byśmy musieli wysłać też transwestytę albo jakiegoś karła bezdomnego, czy faceta bez nogi, z trzema nogami, dwoma głowami i prąciem na czole.

Sory taka prawa

Sorry, ale jakoś wątpiłem, że Mela Koteluk pojedzie na Eurowizję. To nie miejsce dla takiej artystki, choć wiem, że by nas godnie reprezentowała. Mamy tyle tandetnych piosenek promowanych przez komercyjne stacje radiowe, więc raczej nie powinno by problemu, aby kogoś znaleźć. Do Eurowizji pasują mi.in. takie gwiazdki jak: Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Rafał Brzozowski, Kombii, Agnieszka Chylińska (szczególnie jakby nagrała singla w stylu nagrań z beznadziejnej ever w swojej karierze płyty "Modern Rocking").

Trudno powiedzieć, zespół Enej, który bym chętnie zobaczył na ESC wcześniej informował, że nie jest zainteresowany. Może Mrozu, Lemon, Farna, Lisowska. Trudno powiedzieć jakiego asa w rękawie ma tvp.

Na scenie może wystąpić max 6 osób ich jest więcej więc to jest główny powód ;)

Sama Doda mogłaby jechać, byłby zapewne wielki szum wokół tegorocznego konkursu, Jednak główny problem - piosenka, no chyba, że wyciągnie z rękawa jakiś inny utwór, ale poza ,,znakiem pokoju,, jeszcze za czasów Virgin, to nic mi się z jej muzyką dobrego nie kojarzy. :)