Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://pl.pharellmans.wikia.com/wiki/Sc ... _Eurowizja

Pan Poland zlecił na innym forum zrobienie takiego scenariusza Kiepskich nabijającego sie z tegorocznej Eurowizji, więc ze względu na kolejne problemy techniczne tamtego forum pozwolę sobie wrzucić tutaj link do tego scenariusza gdzie indziej, czyli tutaj. :D Mam nadzieję, że się spodoba, jak coś to możecie go skomentować w temacie o scenariuszach w Hyde Parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem wczoraj reprezentująca nasz kraj piosenkarka Stashka (czyli Katarzyna Stasiak) wygrała wraz ze swoim zespołem Bałtycki Konkurs Piosenki w Karlshamn. Na tym samym wydarzeniu muzycznym dostała też nagrodę publiczności.

Tym samym chyba powoli chyba już powoli wiemy kto nas będzie reprezentował na Eurowizji 2015 w Austrii gdyż możliwe jest że po tak wielkim sukcesie Telewizja Polska może zdecydować się wskazać wewnętrznie panią Katarzynę Stasiak na przedstawicielkę naszego kraju na jubileuszowej edycji największego wydarzenia muzycznego na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem udało mi się dowiedzieć chociażby stąd: http://oikotimes.com/2014/07/24/is-slov ... m=facebook że są szanse na powrót po 9 latach nieobecności Polski do Eurowizji dla Dzieci. Prawdopodobnie uwaga....z innym nadawcą niż TVP która wykręca się od udziału bądź mówi dosyć krytycznie (moim zdaniem nie słusznie) o konkursie będącym "młodszym bratem" wydarzenia muzycznego w którym to niedawno zajęliśmy 14 miejsce w finale. Wszystkiego w sprawie ewentualnego powrotu na Eurowizję dla Dzieci dowiemy się w przeciągu kilku tygodni - narazie prowadzone są zaawansowane negocjacje. Prawdopodobnie w razie powrotu będziemy mieli sensacje gdyż przyćmimy powroty Bułgarii i Cypru oraz debiuty Czarnogóry i Włoch z tej racji że nas nie było najdłużej w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2015 roku Konkurs Piosenki Eurowizji modernizuje swoje logo które wyglądać będzie tak:

19d47eb24213.jpg

Prawdopodobna "polska" wersja logo znajduje się w tym miejscu: https://fbcdn-photos-d-a.akamaihd.net/h ... 7869_n.jpg

Szerzej o tej sprawie pod tym linkiem: http://esctoday.com/85935/eurovision-re ... -10-years/

Tutaj z kolei jest porównanie starego loga z nowym:

20065.jpg

Moim zdaniem te logo jest ochydne zwłaszcza pod kątem serduszka i czcionki napisu "Eurovision" ale już dobre jeżeli chodzi o dolne napisy. Prawdopodobnie w przyszłym roku zmieni się też logo Junior Eurowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TVP to nie jest jeszcze takie pewne - być może jest ona celowniku Europejskiej Unii Nadawców. W końcu powrót założyciela do konkursu to byłoby coś :)

 

 

Nie jest pewne, umiesz czytać?

To więc to to jest:

 

http://eurovoix.com/2014/08/06/jesc14-p ... ot-return/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kwestii Polski informator tego portalu (serwis ESC-Plus) nie jest godnym źródłem informacji.

Tak swoją drogą dzisiaj Ukraina (zeszłoroczny gospodarz JESC) opublikowała swoją studyjną wersje piosenki "Pridye Viesna" (pol. Przyjdzie Wiosna, eng. Spring is Coming) którą trio Sympho-Nick zaprezentuje w ramach Junior Eurowizji 2014 na Malcie.

Wspomniany serwis ESC-Plus postanowił piosenkę zaprezentować wraz z podkładem do niej pod tym linkiem: http://www.esc-plus.com/junior-eurovisi ... ian-entry/

Miłego odbioru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też dwa razy dostałem od rzecznika prasowego TVP przeczące wiadomości - jednak podawane przy okazji przez niego argumenty w moim odczuciu były wyrwane z kontekstu. Raz odpowiedziałem mu zresztą kilkunastoma argumentami na jeden marny powód przeciwko udziałowi. Mam zatem nadzieje że EBU prowadzi jakieś rozmowy z TVP i że ono może coś podziałać. Dopóki nie ogłoszono oficjalnej listy wszystko może się zdarzyć zwłaszcza że z drugiej strony TVP1 zrzekła się praw emisyjnych Junior Eurowizji do konkursu na rzecz kanału TVP ABC a ta jest jak najbardziej za udziałem - uzależnia to tylko od kwestii finansowych.

Co do samego OGAE (którego sam jestem byłym członkiem) jak i pana Szymona (który u mnie jednak ma szacun za lingwistyczną pomoc naszym tegorocznym reprezentantom na dorosłej Eurowizji) z kolei podchodzę z umiarkowanym nastrojem - czasem ich działania są wręcz słabe lub wręcz niewidoczne dla fanowskiego otoczenia z zewnątrz.

Zresztą gdyby oni w OGAE prężniej działali to Polska nie pauzowałaby już 9 lat na dziecięcej Eurowizji. Między innymi dlatego nasz rodzimy oddział tej instytucji ma słabe zdanie u niezrzeszonych fanów konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to są szanse na powrót choć zarząd TVP (wraz z jego rzecznikiem prasowym) jest na razie sceptycznie nastawiony do konkursu.

Pisałem kiedyś do Jedynki w sprawie konkursu i dowiedziałem się że JESC nie pasuje do charakteru tej anteny - stacja odesłała mnie więc do kanału TVP ABC co oznacza że TVP1 przekazała stacji dziecięcej prawa do konkursu co jest w sumie dobrym rozwiązaniem bo na przykład debiutujące Włochy będą występowały pod wodzą stacji dziecięcej RAI Gulp.

EBU przedłużyła czas krajom do września więc podejrzewam że coś z tego może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska potwierdzi udział prawdopodobnie we wrześniu. W moim odczuciu idealną kandydatką mogła by być Sylwia Grzeszczak bądź Ewa Farna choć po festiwalu w Karlshamn rosną szanse dla Stashki. Na pewno nie chciałbym Margaret - jeszcze nie teraz z nią na Eurowizję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale oglądałem retransmisje z Karlshamn i w sumie jestem z niej bardzo zadowolony. Najbardziej podobała mi się energia i radość naszej reprezentantki (Stashki) oraz publiczność tańcząca do naszego utworu. Śmiało zatem typuje Stashkę jako naszą reprezentantkę do Eurowizji w Wiedniu.

Faworyzowana w środowisku eurowizyjnym Anabel Conde słusznie przegrała bo wyjechała z piosenką znaną z nawiększego widowiska muzycznego na świecie z tą różnicą że to nie była jej własna piosenka z 1995 a piosenka która na Eurowizji reprezentowała Andorę w wykonaniu innej piosenkarki - dla niepoznaki zmieniono język utworu na angielski. Piosenki Anabel można posłuchać tutaj:

oraz tutaj www.youtube.com/watch?v=KhBjR4HopHM

I teraz zagadka z którego roku eurowizyjnego pochodzi oryginał tej piosenki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...