Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz kościól ma poważną konkurencję

http://www.nme.com/news/various-artists ... keysshazam

 

Szczyt hipokryzji?

Jeden brodacz w sukience złości się na drugiego brodacza w sukience, za to że nosi i brodę i sukienkę.

 

A jeżeli bóg istnieje, to na pewno legitymuje się na tyle ułańską fantazją, żeby odbierać ludziom dobytek przez jarmarczny festiwal muzyczny litości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, zwycięstwo Conchity Wurst nadal wywołuje falę komentarzy w całej Europie, głównie u tych, którzy z rozumem minęli się już dawno. Co ciekawe, ani Serbia ani BiH nie brały udziału w tegorocznym Konkursie. My tu gadu-gadu a tymczasem w sobotę 31 maja kolejna Eurowizja!

 

Na TVP Kultura będzie transmitowany Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków. Weźmie w nim udział 14 państw. Polskę będzie reprezentował Bartosz Kołsut, który zagra na akordeonie.

 

Więcej tutaj: http://eurowizja.org/?p=5609

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolejnym razem warto postawić u nas na preselekcje, w których swój głos mieliby jurorzy i widzowie (50/50).

Czy podzielacie moje zdanie, czy może jednak lepiej zostawić wszystko w rękach ekspertów, którzy nie dadzą ponownej gwarancji powodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków już 31 maja ;)

 

ciekawe czy TVP powróci do Eurowizji dla Dzieci, która odbędzie się pod koniec roku 2014 na Malcie ;)

Z tego co wiem to Telewizja Polska chętnie wróciłaby do konkursu ale na przeszkodzie stoją kwestie finansowe. Co ciekawe pisałem w sprawie konkursu do Jedynki i ta zwala na kanał TVP ABC czyniąc go tym samym oficjalnym nadawcą konkursu w przypadku powrotu naszego kraju. Stacja ta z kolei uznaje powrót za ciekawe rozwiązanie ale przeszkodą są jak już wspomniałem pieniądze. Poza tym chyba trzeba ich nieco zachęcić do powrotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tą informacje o której wcześniej wspomniałem mam nie tylko z e-maila ale i z prywatnej korespondencji z kanałem TVP ABC na Facebooku.

Wracając do tegorocznej Eurowizji to mam pewną ciekawostkę odnośnie tegorocznej grafiki:

https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hph ... 1071_o.jpg[

W tym roku po siedmioletniej przerwie do grafiki łączeń powróciły...mapki (na zdjęciu powyżej ta dla Polski) które ostatnio przed głosowaniami pojawiały się w 2007 roku. Potem owszem były jeszcze w 2010 roku ale przed pocztówki a nie przekazywaniem wyników z danego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już powoli zbliżamy się do połówki liczby uczestników tegorocznej edycji Eurowizji. Szkoda tylko że Polska znowu potwierdzi (nie ma szans na rezygnacje po tegorocznym sukcesie) swój udział jako ostatnia. W przyszłej edycji prognozuje około 40-41 krajów - to wszyscy z tego roku oraz Serbia, Cypr, Bułgaria oraz ewentualnie Chorwacja. Na Bośnie & Hercegowine, Turcję, Czechy i Słowacje bym nie liczył. Ci ostatni zresztą powiedzieli że na razie nie wracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tymczasem "Dziennik Eurowizyjny" pod tym linkiem: http://dziennik-eurowizyjny.blog.pl/201 ... lski-2015/

ogłosił wyniki plebiscytu na wymarzonego reprezentanta Polski na Eurowizji 2015.

Jak wynika z przedstawionej strony wymarzoną reprezentantką Polski na Eurowizji 2015 wg. fanów tegoż konkursu została...Doda! Drugie miejsce przypadło Sylwii Grzeszczak a trzecie grupie LemON.

Ciekawie też jest w kategorii powracających reprezentantów gdzie podium zostało podzielone pomiędzy Cleo i Edytę Górniak. Ta ostatnia zresztą wygrała całą kategorię a nasza tegoroczna reprezentantka zajęła 2 i 3 miejsce z czego drugie z Donatanem a trzecie solo.

Nie zdziwię się jak walka o reprezentowanie Polski na Eurowizji w Austrii rozstrzygnie się między Sylwią Grzeszczak i Dodą bo to je najczęściej fani Eurowizji widzieliby na ich ulubionym konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Ale kino+ puszcza izraelski film fabularny w którym grupka przyjaciól rozczarowana swoja reprezentacja na konkursie eurowizji ( w filmie uzyto innej nazwy konkursu, ale chodzi o eurowizję) postanawia reprezentowac swoj kraj w kolejnej edycji. Film to fajna komedia, reżyser przewidział to co sie stalo w tym roku bo w tej gruie przyjaciół jest gej przebierajacy się za kobietę, w filmie prowadzi postepowe przedszkole w ktorym przebrany za laske spiewa piosenki dzieciom. Film nie jest dal kazdego ale mozna obejrzec

http://www.filmweb.pl/film/Cukiernia+Anat-2013-686606

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja myślałem że termin mija nieco wcześniej czyli 10 października.

Pytałem ostatnio Jedynki w sprawie i ta mi odpowiedziała że decyzja zapadnie najprawdopodobniej w październiku czyli w ostatnim możliwym terminie czego od TVP można się spodziewać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą zwłaszcza że na zmianie skorzystały już Macedonia i Malta którzy to swoich odpowiednich reprezentantów wybiorą kolejno uwaga... 13 i 29 listopada ! Pośpiech w przypadku Malty jest zrozumiały bo dwa tygodnie wcześniej czyli 15 listopada organizuje ona Eurowizję dla Dzieci więc zrozumiałe jest to że chce iść za ciosem.

Co do udziału Polski (będącym jednocześnie powrotem po 9 latach przerwy) w Eurowizji dla Dzieci 2014 to niestety nie mamy raczej na niego szansy gdyż TVP tłumaczy się kwestiami finansowymi. Z drugiej strony konkurs trafił do zainteresowanej udziałem w konkursie na Malcie (w razie znalezienia funduszy) stacji TVP ABC a to coś może oznaczać. Przypomnę tutaj że ostatnio (to znaczy w 2004 roku) prawa do Eurowizji dla Dzieci miała Jedynka a rok wcześniej Dwójka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...