Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bjmuri - Gdzie ty słyszysz w tej piosence rosyjski? :)

 

Słowo "matrioszka" to jest po rosyjsku :D no dobrze, całość jest po angielsku :) oni to nakręcili przed ESC racja, ale teraz super pasuje by utrzeć nosa i pokazać coś bardziej kipiącego ostrością niż My słowianie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Słowianie mi się podoba jako piosenka, ale trzeba też przyznać, że jest w niej trochę seksizmu. Po prawdzie, to jeszcze chyba nikt rozdekoltowany Eurowizji nie wygrał. Po prostu, na zachodzie w latach 90. furorę robił feminizm (i dobrze!) i tam trochę inaczej patrzy się na te sprawy niż na Wschodzie. U nas jak się powie komplement np. kasjerce w sklepie, to nic wielkiego się nie stanie, na Zachodzie może dojść do niezłej afery ;)

Więc uważam wynik Eurowizji za sprawiedliwy, bo jednak nasze 14. miejsce to rewelacja, chociaż myślę, że jury jest niepotrzebne i powinni decydować wyłącznie ludzie. A wytłumaczę, dlaczego tak jest. W jury często zasiadają dziennikarze muzyczni. I zwykle oceniają oni wyżej piosenki takie jak ta z Holandii, choć mnie się ona akurat nie podobała. Owszem, wykonana świetnie, ale to nie jest poziom Eurowizji. A mało co i mogłaby wygrać. Raczej wolę piosenki bardziej żywiołowe, festiwalowe, chociaż jak do tej pory największe wrażenie zrobiły na mnie: "Nocturne" Secret Garden z Norwegii w 1995r. i "Molitva" Marii Serifović z Serbii w 2007r. Oj, gdyby Polska wystawiła kiedyś coś podobnego. Naprawdę, wyeksponowane piersi nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nakręcili to przed Eurowizją. Mogli być nawet przygotowani na oskarżenia o seksizm.

A co do samej piosenki to sukcesu ona nie odniesie. Wątpię aby RMF FM i Radio ZET się tego tknęły. ;)

RMF już udostępnił to na fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alekk - ZETka też, ale nie puszczą tego w eterze.

Jako ciekawostkę powiem, że we wtorek w audycji "ZET na punkcie muzyki" w Radiu ZET premierowo została puszczona piosenka "Rise Like A Phoenix" Conchity Wurst, oczywiście też jest to pierwsza rozgłośnia w Polsce, która puściła ten utwór. A na stronie internetowej Radia ZET odbyła się dyskusja na temat wykonania tej piosenki (nie wyglądu wokalisty). I nie było żadnego "hejtu"! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alekk - ZETka też, ale nie puszczą tego w eterze.

Jako ciekawostkę powiem, że we wtorek w audycji "ZET na punkcie muzyki" w Radiu ZET premierowo została puszczona piosenka "Rise Like A Phoenix" Conchity Wurst, oczywiście też jest to pierwsza rozgłośnia w Polsce, która puściła ten utwór. A na stronie internetowej Radia ZET odbyła się dyskusja na temat wykonania tej piosenki (nie wyglądu wokalisty). I nie było żadnego "hejtu"! :)

 

Piosenkę Holandii również puszczali wczoraj ;)

 

tak sobie myślę, że Polsat powinien zaprosić z ESC Niemcy i Grecję do Sopot Top Of The Top 2014 :)

W tamtym roku była Krista z Finlandii i PeR z Łotwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiem tak, jako że kawałek My Słowianie jeszcze jako tako wpada w ucho, to tutaj Donek po Cichej wodzie wypuszcza kolejne badziewie. Ale przecież fejm się zgadza (zwłaszcza po Eurowizji) i co by nie wypuścił będzie wszędzie katowane do znudzenia. Cenię Donatana jako producenta, bo miał swój duży wkład w produkcję albumów wielu znakomitych polskich raperów, lecz to co ostatnio wypuszcza jest po prostu słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alekk - ZETka też, ale nie puszczą tego w eterze.

Jako ciekawostkę powiem, że we wtorek w audycji "ZET na punkcie muzyki" w Radiu ZET premierowo została puszczona piosenka "Rise Like A Phoenix" Conchity Wurst, oczywiście też jest to pierwsza rozgłośnia w Polsce, która puściła ten utwór. A na stronie internetowej Radia ZET odbyła się dyskusja na temat wykonania tej piosenki (nie wyglądu wokalisty). I nie było żadnego "hejtu"! :)

 

Piosenkę Holandii również puszczali wczoraj ;)

 

tak sobie myślę, że Polsat powinien zaprosić z ESC Niemcy i Grecję do Sopot Top Of The Top 2014 :)

W tamtym roku była Krista z Finlandii i PeR z Łotwy :D

Sprawiedliwej byłoby też jakby rozgłośnie radiowe puszczały też piosenkę "Undo" Sanny Nielsen ze Szwecji - to byłaby druga piosenka tej piosenkarki po "Empty Room" która to zostałaby przemycona do polskich stacji radiowych. Poza Sanna mogłaby też pojawić się w Szwecji reprezentując barwy swojego kraju. Co do wspomnianych Grecji i Niemiec to i one mogłyby się pojawić nie tylko w Sopocie ale i eterze przykładowo "Rise Up" z pierwszego wymienionego kraju na bank przyjąłby się w Esce i Maxxie a "Is it Right" naszych zachodnich sąsiadów w RMF FM i Radiu Zet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak najbardziej, ale przede wszystkim piosenkę rumuńską Paula Seling & Ovi - Miracle. Nie ukrywam również bardzo podobała mi się ta nieeurowizyjna propozycja Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja bym w polskim eterze widział też piosenkę francuską - TWIN TWIN - Moustache w jakiejś Esce... :)

Ja też. Za sprawą tego kolesia z długimi włosami i wąsami i takim trochę elektrodance'owym bitem skojarzyli mi się z LMFAO ,ot takie francuskie LMFAO , chyba na nich się wzorowali. Jak na taki fajny dance'owy kawałek ostatnie miejsce na eurowizji to jakieś nieporozumienie.

Białoruś nam w ppółfinale sypnęła 10 punktami :D i w finale 7 :D myślałem, że nas nie lubią :P

Dali nam punkty bo te stroje ludowe to były nie do końca polskie,takie bardziej białoruskie.

Nie oszukujmy się wiele piosenek było radiowych :P

 

Elaiza już jest grana w RMF FM i w Esce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj natrafiłem na wiesz o eurowizji. Autorką jest pani Jolanta Kurowska z Sosnowca. Wiersz ukazał się na łamach Angory. Cytuję:

Euro Wizja

Prędzej kogut jajo zniesie

Niż ja jaja w show-biznesie

Nie pomoże baba z brodą

bo to cyrk,a sztuka obok

 

Mnie ten wiersz przekonuje. Idealnie puentuje Eurowizję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Conchita chcialaby poprowadzić Eurowizję za rok :)

 

A tymczasem dostała gratulacje od wielu znanych osób (Elton John, Cher, Lady Gaga).

 

Ma otwierac koncerty Lady Gagi.

http://www.eurovision.tv/page/news?id=l ... n_her_tour

 

*chciałby, dostał.

Thomas "Conchita Wurst" Neuwirth na konferencji prasowej po Eurowizji otwarcie przyznał, że nie zamierza być kobietą, mimo tego na co wskazywałby jego image na scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...