Jump to content
Matti

Eurowizja

Recommended Posts

Dobrze, że odświeżyli logo Eurowizji :) Przez 11 lat było takie same, a teraz coś nowego tzn dużych zmian aż takich nie widać :) ale czcionka i to serduszko mi się teraz bardziej podoba ;)

Przepraszam, że post pod postem, ale niestety nie mogę edytować nie wiem czemu posta wyżej.

EUROWIZJA 2015 w Wiedniu! :)

14 państw już jest na liście Junior Eurovision Song Contest. Niestety TVP nie wystartuje w konkursie, a szkoda ;)

Co do TVP to nie jest jeszcze takie pewne - być może jest ona celowniku Europejskiej Unii Nadawców. W końcu powrót założyciela do konkursu to byłoby coś :)

Akurat w kwestii Polski informator tego portalu (serwis ESC-Plus) nie jest godnym źródłem informacji.

Tak swoją drogą dzisiaj Ukraina (zeszłoroczny gospodarz JESC) opublikowała swoją studyjną wersje piosenki "Pridye Viesna" (pol. Przyjdzie Wiosna, eng. Spring is Coming) którą trio Sympho-Nick zaprezentuje w ramach Junior Eurowizji 2014 na Malcie.

Wspomniany serwis ESC-Plus postanowił piosenkę zaprezentować wraz z podkładem do niej pod tym linkiem: http://www.esc-plus.com/junior-eurovisi ... ian-entry/

Miłego odbioru :)

To powiedz mi, powtórzył o braku startu Polski na ESC, redaktor naczelny OGAE POLSKA i znany Szymon. Sz, który ma wtyki w TVP to dalej dla Ciebie nie jest dobre źródło informacji?

No ja też dwa razy dostałem od rzecznika prasowego TVP przeczące wiadomości - jednak podawane przy okazji przez niego argumenty w moim odczuciu były wyrwane z kontekstu. Raz odpowiedziałem mu zresztą kilkunastoma argumentami na jeden marny powód przeciwko udziałowi. Mam zatem nadzieje że EBU prowadzi jakieś rozmowy z TVP i że ono może coś podziałać. Dopóki nie ogłoszono oficjalnej listy wszystko może się zdarzyć zwłaszcza że z drugiej strony TVP1 zrzekła się praw emisyjnych Junior Eurowizji do konkursu na rzecz kanału TVP ABC a ta jest jak najbardziej za udziałem - uzależnia to tylko od kwestii finansowych.

Co do samego OGAE (którego sam jestem byłym członkiem) jak i pana Szymona (który u mnie jednak ma szacun za lingwistyczną pomoc naszym tegorocznym reprezentantom na dorosłej Eurowizji) z kolei podchodzę z umiarkowanym nastrojem - czasem ich działania są wręcz słabe lub wręcz niewidoczne dla fanowskiego otoczenia z zewnątrz.

Zresztą gdyby oni w OGAE prężniej działali to Polska nie pauzowałaby już 9 lat na dziecięcej Eurowizji. Między innymi dlatego nasz rodzimy oddział tej instytucji ma słabe zdanie u niezrzeszonych fanów konkursu.

Ty chyba żyjesz w swoim wyimagowanym świecie... jakie TVP ABC?

Musisz się pogodzić, że Polska nie wróci do JESC.

Z tego co się dowiedziałem to są szanse na powrót choć zarząd TVP (wraz z jego rzecznikiem prasowym) jest na razie sceptycznie nastawiony do konkursu.

Pisałem kiedyś do Jedynki w sprawie konkursu i dowiedziałem się że JESC nie pasuje do charakteru tej anteny - stacja odesłała mnie więc do kanału TVP ABC co oznacza że TVP1 przekazała stacji dziecięcej prawa do konkursu co jest w sumie dobrym rozwiązaniem bo na przykład debiutujące Włochy będą występowały pod wodzą stacji dziecięcej RAI Gulp.

EBU przedłużyła czas krajom do września więc podejrzewam że coś z tego może być.

Dobrze Poland niech Ci będzie...

a jak sądzicie, jeśli Polska potwierdzi udział w Eurowizji 2015, kto powinien reprezentować Polskę? :)

Polska potwierdzi udział prawdopodobnie we wrześniu. W moim odczuciu idealną kandydatką mogła by być Sylwia Grzeszczak bądź Ewa Farna choć po festiwalu w Karlshamn rosną szanse dla Stashki. Na pewno nie chciałbym Margaret - jeszcze nie teraz z nią na Eurowizję :)

Przepraszam za post pod postem ale oglądałem retransmisje z Karlshamn i w sumie jestem z niej bardzo zadowolony. Najbardziej podobała mi się energia i radość naszej reprezentantki (Stashki) oraz publiczność tańcząca do naszego utworu. Śmiało zatem typuje Stashkę jako naszą reprezentantkę do Eurowizji w Wiedniu.

Faworyzowana w środowisku eurowizyjnym Anabel Conde słusznie przegrała bo wyjechała z piosenką znaną z nawiększego widowiska muzycznego na świecie z tą różnicą że to nie była jej własna piosenka z 1995 a piosenka która na Eurowizji reprezentowała Andorę w wykonaniu innej piosenkarki - dla niepoznaki zmieniono język utworu na angielski. Piosenki Anabel można posłuchać tutaj:

oraz tutaj www.youtube.com/watch?v=KhBjR4HopHM

I teraz zagadka z którego roku eurowizyjnego pochodzi oryginał tej piosenki :D

Zgadłeś. W moim odczuciu ta piosenka wypadła całkiem dobrze w wykonaniu Anabel choć jednak oryginał od Jenny z Andory chyba był zdecydowanie lepszy :)

Przepraszam za post pod postem ale po dwuletniej przerwie do konkursu wróciła Bośnia i Hercegowina choć jej ostateczna decyzja urzeczywistni się chyba dopiero po wpłaceniu składki gdyż pomimo początkowych chęci w tym roku ich nie było.

Dodatkowo w konkursie nie zabraknie: Białorusi, Łotwy, Macedonii i Wielkiej Brytanii :)

Polska (TVP) jakby co o swoim udziale poinformuje już pod koniec tego miesiąca - tak napisała pani redaktor z TVP1 na profilu Facebook'owym tej stacji.

No to już 2 państwa powracają :) czekam na więcej czyli na Chorwację i Serbię ;)

Ja dodatkowo na Bułgarię i potwierdzenia z wszystkich państw tegorocznej Eurowizji :)

TVP1 zrzekła się praw emisyjnych Junior Eurowizji do konkursu na rzecz kanału TVP ABC a ta jest jak najbardziej za udziałem - uzależnia to tylko od kwestii finansowych.

TVP S.A. to jednolita spółka państwowa. Nie ma oddzielnych podmiotów o nazwie TVP1, czy TVP ABC - to tylko poszczególne kanały, które ma w ofercie TVP. TVP może oczywiście zadecydować na którym kanale ma zostać wyemitowany materiał do którego TVP S.A. nabyła prawa do emisji, tak samo jak Cyfrowy Polsat, czy ITI jak wykupia prawa do emisji np. filmów czy seriali to te produkcje są emitowane często wiele razy na różnych kanałach tych podmiotów.

Nikt się nie zrzekał @Poland nie wypisuj bzdur!

TVP nie jest zainteresowana Junior Eurowizją! napisała dziś ta Pani na fanpejdżu TVP1 na fb w odpowiedzi na Twój spam -,-

nikt się niczego nie zrzeka! to tylko Twój osobisty wymysł.

Prawa do emisji kupuje TVP i to ona jako Telewizja Polska decyduje gdzie będzie Eurowizja nadawała, Junior ESC leciało w 2003 i 2004 roku na TVP1 i pogódź się, że na ten projekt TVP nie ma pieniędzy.

I tu jest twój błąd bo w 2003 roku Eurowizja dla Dzieci była na antenie Dwójki o czym poświadczają na przykład prowadzone przez Jarosława Kulczyckiego preselekcje do tego konkursu.

Polski szef delegacji eurowizyjnej w jednym z listów napisał mi tak:

TVP1 tylko jeden raz realizowała Junior Eurovision. Nie jest to formuła dla naszego kanału. Prosze z pytaniem zwrócić sie do kanału tematycznego TVP ABC.

Ja to zinterpretowałem tak że z momentem startu kanału TVP ABC "zamrożone" prawa do Eurowizji dla Dzieci zostały automatycznie przeniesione z TVP1 właśnie do tej nowej stacji.

Poza tym teraz nie jest TVP1 zainteresowana ale może za rok kiedy wybije im 10 lat od rezygnacji może się obudzą? Zobaczymy - póki co mogliby chociażby wysłać obserwatora wzorem nadawcy z Węgier który planuje w 2015 roku zadebiutować w konkursie.

eurovision-2015-motto.png?w=646&h=388

Oficjalny slogan Eurowizji 2015! Budujemy mosty :lol2: brzmi śmiesznie dla mnie :D

"Budujemy mosty dla Pana starosty" :lol2::lol2::lol2:

Przypominają mi się tutaj dwie rzeczy a mianowicie budowany most który mijam jadąc do pracy oraz... teleturniej dla dzieci (rzecz jasna od naszego publicznego nadawcy TVP) do którego to inspiracją były twoje słowa w cudzysłowiu.

Szerzej o tym teleturnieju poniżej:

Info: http://pl.wikipedia.org/wiki/Budujemy_mosty

Video:

Kto jak kto ale Telewizja Polska powinna wziąć udział w tej edycji bo wie o co chodzi w tym haśle.

Jak na razie 31 państw potwierdziło lub oznajmiło, że wystąpi na Eurowizji 2015!

Wracają jak na razie 2 państwa, które nie były obecne na Eurowizji 2014: Cypr i Bośnia i Hercegowina (czekam na Serbię, Chorwację) :)