Jump to content
Matti

Eurowizja

Recommended Posts

Dokładnie. Tą informacje o której wcześniej wspomniałem mam nie tylko z e-maila ale i z prywatnej korespondencji z kanałem TVP ABC na Facebooku.

Wracając do tegorocznej Eurowizji to mam pewną ciekawostkę odnośnie tegorocznej grafiki:

https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hph ... 1071_o.jpg[

W tym roku po siedmioletniej przerwie do grafiki łączeń powróciły...mapki (na zdjęciu powyżej ta dla Polski) które ostatnio przed głosowaniami pojawiały się w 2007 roku. Potem owszem były jeszcze w 2010 roku ale przed pocztówki a nie przekazywaniem wyników z danego kraju.

Już 13 państw potwierdziło swój udział w 60 edycji Konkursu Piosenki Eurowizji 2015!

Nieoficjalnie wiadomo, że do powrotu szykuje się Księstwo Monako :) które od 2006 roku nie bierze udziału :)

No to już powoli zbliżamy się do połówki liczby uczestników tegorocznej edycji Eurowizji. Szkoda tylko że Polska znowu potwierdzi (nie ma szans na rezygnacje po tegorocznym sukcesie) swój udział jako ostatnia. W przyszłej edycji prognozuje około 40-41 krajów - to wszyscy z tego roku oraz Serbia, Cypr, Bułgaria oraz ewentualnie Chorwacja. Na Bośnie & Hercegowine, Turcję, Czechy i Słowacje bym nie liczył. Ci ostatni zresztą powiedzieli że na razie nie wracają.

Tymczasem "Dziennik Eurowizyjny" pod tym linkiem: http://dziennik-eurowizyjny.blog.pl/201 ... lski-2015/

ogłosił wyniki plebiscytu na wymarzonego reprezentanta Polski na Eurowizji 2015.

Jak wynika z przedstawionej strony wymarzoną reprezentantką Polski na Eurowizji 2015 wg. fanów tegoż konkursu została...Doda! Drugie miejsce przypadło Sylwii Grzeszczak a trzecie grupie LemON.

Ciekawie też jest w kategorii powracających reprezentantów gdzie podium zostało podzielone pomiędzy Cleo i Edytę Górniak. Ta ostatnia zresztą wygrała całą kategorię a nasza tegoroczna reprezentantka zajęła 2 i 3 miejsce z czego drugie z Donatanem a trzecie solo.

Nie zdziwię się jak walka o reprezentowanie Polski na Eurowizji w Austrii rozstrzygnie się między Sylwią Grzeszczak i Dodą bo to je najczęściej fani Eurowizji widzieliby na ich ulubionym konkursie.

Ostatnio Ale kino+ puszcza izraelski film fabularny w którym grupka przyjaciól rozczarowana swoja reprezentacja na konkursie eurowizji ( w filmie uzyto innej nazwy konkursu, ale chodzi o eurowizję) postanawia reprezentowac swoj kraj w kolejnej edycji. Film to fajna komedia, reżyser przewidział to co sie stalo w tym roku bo w tej gruie przyjaciół jest gej przebierajacy się za kobietę, w filmie prowadzi postepowe przedszkole w ktorym przebrany za laske spiewa piosenki dzieciom. Film nie jest dal kazdego ale mozna obejrzec

http://www.filmweb.pl/film/Cukiernia+Anat-2013-686606

Z tym gejem przebierańcem to nie jest przypadkiem nawiązanie do Dany International ?

Nie, to zupelnie inna historia. Ona zreszta była po operacji zmiany plci.

Ja tego nie kumam. Jak można mieć tak źle w głowie poukładane, żeby przebierać się za kobietę i w dodatku jeszcze pokazywać publicznie, jako coś normalnego. Eurowizja stała się pokazem dziwactw, jako normalność.

W Eurowizji 2015 już 21 państw potwierdziło udział ;) termin do potwierdzenia jest do 22 października 2014r. :)

czyli TVP ma do tego terminu czas ;)

A ja myślałem że termin mija nieco wcześniej czyli 10 października.

Pytałem ostatnio Jedynki w sprawie i ta mi odpowiedziała że decyzja zapadnie najprawdopodobniej w październiku czyli w ostatnim możliwym terminie czego od TVP można się spodziewać :(

Uważam, że przyśpieszenie decyzji o występie na ESC dla krajów do połowy października jest dobrą decyzją pod względem organizacji samych koncertów już w maju. Ponadto każdy kraj będzie miał odpowiednio dużo czasu na przygotowanie do konkursu.

Zgadzam się z tobą zwłaszcza że na zmianie skorzystały już Macedonia i Malta którzy to swoich odpowiednich reprezentantów wybiorą kolejno uwaga... 13 i 29 listopada ! Pośpiech w przypadku Malty jest zrozumiały bo dwa tygodnie wcześniej czyli 15 listopada organizuje ona Eurowizję dla Dzieci więc zrozumiałe jest to że chce iść za ciosem.

Co do udziału Polski (będącym jednocześnie powrotem po 9 latach przerwy) w Eurowizji dla Dzieci 2014 to niestety nie mamy raczej na niego szansy gdyż TVP tłumaczy się kwestiami finansowymi. Z drugiej strony konkurs trafił do zainteresowanej udziałem w konkursie na Malcie (w razie znalezienia funduszy) stacji TVP ABC a to coś może oznaczać. Przypomnę tutaj że ostatnio (to znaczy w 2004 roku) prawa do Eurowizji dla Dzieci miała Jedynka a rok wcześniej Dwójka :)

Swój powrót po jednym roku przerwy potwierdza Cypr ;) miejmy nadzieję, że Serbia i Bośnia i Hercegowina również powrócą :D

W Eurowizji 2015 już 21 państw potwierdziło udział ;) termin do potwierdzenia jest do 22 października 2014r. :)

czyli TVP ma do tego terminu czas ;)

Myślę, że duża popularność konkursu tegorocznego i dobry wynik Donatan & Cleo spowodują, że zostaniemy w konkursie. ;)

No ogladalność w tym roku była duża :) ponad 5 mln Polaków obejrzało finał, myślę, że TVP nie zrezygnuje ;) a nawet jeśli pieniędzy nie będą mieli to powinni już sponsorów szukać albo dogadać się z jakąś wytwórnią :P

Szczerze powiedziawszy nawet nie chcę by TVP ładowała kasę na konkurs ESC dla dzieci. Lepiej skupić się na ESC, Eurowizji dla Młodych Muzyków i Tancerzy (chociaż uważam, że Eurowizja dla Młodych Tancerzy jest ciekawsza od tej dla młodych muzyków).

Swój powrót po jednym roku przerwy potwierdza Cypr ;) miejmy nadzieję, że Serbia i Bośnia i Hercegowina również powrócą :D

Poza tym przydałby się jeszcze powrót Bułgarii i Chorwacji których to w minionym roku także nie było :)

http://pl.pharellmans.wikia.com/wiki/Sc ... _Eurowizja

Pan Poland zlecił na innym forum zrobienie takiego scenariusza Kiepskich nabijającego sie z tegorocznej Eurowizji, więc ze względu na kolejne problemy techniczne tamtego forum pozwolę sobie wrzucić tutaj link do tego scenariusza gdzie indziej, czyli tutaj. :D Mam nadzieję, że się spodoba, jak coś to możecie go skomentować w temacie o scenariuszach w Hyde Parku.

Taki sobie ten scenariusz, oczywiscie slowo Eurowizja chyba nie moze sie pojawić ot tak w serialu.

Cały serial jest ogólnie taki sobie od dłuższego czasu, ale dobrze, że w polskich mediach temat eurowizji ma się coraz lepiej. :)

Czarnogóra 11 państwem i drugim debiutantem na Junior Eurovision Song Contest 2014! :) Wraz z Włochami Czarnogóra wystąpi na Dziecięcej Eurowizji ;)

Tymczasem wczoraj reprezentująca nasz kraj piosenkarka Stashka (czyli Katarzyna Stasiak) wygrała wraz ze swoim zespołem Bałtycki Konkurs Piosenki w Karlshamn. Na tym samym wydarzeniu muzycznym dostała też nagrodę publiczności.

Tym samym chyba powoli chyba już powoli wiemy kto nas będzie reprezentował na Eurowizji 2015 w Austrii gdyż możliwe jest że po tak wielkim sukcesie Telewizja Polska może zdecydować się wskazać wewnętrznie panią Katarzynę Stasiak na przedstawicielkę naszego kraju na jubileuszowej edycji największego wydarzenia muzycznego na świecie.

Przepraszam za post pod postem udało mi się dowiedzieć chociażby stąd: http://oikotimes.com/2014/07/24/is-slov ... m=facebook że są szanse na powrót po 9 latach nieobecności Polski do Eurowizji dla Dzieci. Prawdopodobnie uwaga....z innym nadawcą niż TVP która wykręca się od udziału bądź mówi dosyć krytycznie (moim zdaniem nie słusznie) o konkursie będącym "młodszym bratem" wydarzenia muzycznego w którym to niedawno zajęliśmy 14 miejsce w finale. Wszystkiego w sprawie ewentualnego powrotu na Eurowizję dla Dzieci dowiemy się w przeciągu kilku tygodni - narazie prowadzone są zaawansowane negocjacje. Prawdopodobnie w razie powrotu będziemy mieli sensacje gdyż przyćmimy powroty Bułgarii i Cypru oraz debiuty Czarnogóry i Włoch z tej racji że nas nie było najdłużej w konkursie.

Od 2015 roku Konkurs Piosenki Eurowizji modernizuje swoje logo które wyglądać będzie tak:

19d47eb24213.jpg

Prawdopodobna "polska" wersja logo znajduje się w tym miejscu: https://fbcdn-photos-d-a.akamaihd.net/h ... 7869_n.jpg

Szerzej o tej sprawie pod tym linkiem: http://esctoday.com/85935/eurovision-re ... -10-years/

Tutaj z kolei jest porównanie starego loga z nowym:

20065.jpg

Moim zdaniem te logo jest ochydne zwłaszcza pod kątem serduszka i czcionki napisu "Eurovision" ale już dobre jeżeli chodzi o dolne napisy. Prawdopodobnie w przyszłym roku zmieni się też logo Junior Eurowizji.