Jump to content
Matti

Eurowizja

Recommended Posts

Guest Anonymous

Jak najbardziej, ale przede wszystkim piosenkę rumuńską Paula Seling & Ovi - Miracle. Nie ukrywam również bardzo podobała mi się ta nieeurowizyjna propozycja Holandii.

Mi w tym roku najbardziej podobała się Słowenia. Następnie w moim typowaniu były Irlandia, Ukraina i Polska. TOP5 u mnie zamyka Francja.

Wygrana Conchity Wurst na Eurowizji to skandal który zmienił obyczaj Europy i co za tym idzie sprowokował nas że chcieliśmy 5 miejsce a my jesteśmy na samym dołku.

I to wszystko przez nią !!!!

Armenia potwierdza udział w 2015 roku! i na dniach poda reprezentanta ;) a Białoruś nam w ppółfinale sypnęła 10 punktami :D i w finale 7 :D myślałem, że nas nie lubią :P

Nie wiem jak wy, ale ja bym w polskim eterze widział też piosenkę francuską - TWIN TWIN - Moustache w jakiejś Esce... :)

Ja też. Za sprawą tego kolesia z długimi włosami i wąsami i takim trochę elektrodance'owym bitem skojarzyli mi się z LMFAO ,ot takie francuskie LMFAO , chyba na nich się wzorowali. Jak na taki fajny dance'owy kawałek ostatnie miejsce na eurowizji to jakieś nieporozumienie.

Białoruś nam w ppółfinale sypnęła 10 punktami :D i w finale 7 :D myślałem, że nas nie lubią :P

Dali nam punkty bo te stroje ludowe to były nie do końca polskie,takie bardziej białoruskie.

Nie oszukujmy się wiele piosenek było radiowych :P

Elaiza już jest grana w RMF FM i w Esce .

Dzisiaj natrafiłem na wiesz o eurowizji. Autorką jest pani Jolanta Kurowska z Sosnowca. Wiersz ukazał się na łamach Angory. Cytuję:

Euro Wizja

Prędzej kogut jajo zniesie

Niż ja jaja w show-biznesie

Nie pomoże baba z brodą

bo to cyrk,a sztuka obok

Mnie ten wiersz przekonuje. Idealnie puentuje Eurowizję...

Podobno Conchita chcialaby poprowadzić Eurowizję za rok :)

A tymczasem dostała gratulacje od wielu znanych osób (Elton John, Cher, Lady Gaga).

Ma otwierac koncerty Lady Gagi.

http://www.eurovision.tv/page/news?id=l ... n_her_tour

*chciałby, dostał.

Thomas "Conchita Wurst" Neuwirth na konferencji prasowej po Eurowizji otwarcie przyznał, że nie zamierza być kobietą, mimo tego na co wskazywałby jego image na scenie.

Nasz kościól ma poważną konkurencję

http://www.nme.com/news/various-artists ... keysshazam

Szczyt hipokryzji?

Jeden brodacz w sukience złości się na drugiego brodacza w sukience, za to że nosi i brodę i sukienkę.

A jeżeli bóg istnieje, to na pewno legitymuje się na tyle ułańską fantazją, żeby odbierać ludziom dobytek przez jarmarczny festiwal muzyczny litości!

Jak widać, zwycięstwo Conchity Wurst nadal wywołuje falę komentarzy w całej Europie, głównie u tych, którzy z rozumem minęli się już dawno. Co ciekawe, ani Serbia ani BiH nie brały udziału w tegorocznym Konkursie. My tu gadu-gadu a tymczasem w sobotę 31 maja kolejna Eurowizja!

Na TVP Kultura będzie transmitowany Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków. Weźmie w nim udział 14 państw. Polskę będzie reprezentował Bartosz Kołsut, który zagra na akordeonie.

Więcej tutaj: http://eurowizja.org/?p=5609

Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków już 31 maja ;)

ciekawe czy TVP powróci do Eurowizji dla Dzieci, która odbędzie się pod koniec roku 2014 na Malcie ;)

Moim zdaniem kolejnym razem warto postawić u nas na preselekcje, w których swój głos mieliby jurorzy i widzowie (50/50).

Czy podzielacie moje zdanie, czy może jednak lepiej zostawić wszystko w rękach ekspertów, którzy nie dadzą ponownej gwarancji powodzenia?

Wg mnie to dobry pomysł, jeśli stawka preselekcyjna będzie na wysokim poziomie... jestem na nie, jeśli w stawce miałyby znajdować się nieznane gwiazdy... ze słabymi utworami :)

Moimi faworytami w Eurowizji były piosenki Norwegii, Szwecji i Szwajcarii, bardzo chciałem żeby któryś w wymienionych wykonawców wygrał, lecz wygrało jakieś dziwadło...

Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków już 31 maja ;)

ciekawe czy TVP powróci do Eurowizji dla Dzieci, która odbędzie się pod koniec roku 2014 na Malcie ;)

Z tego co wiem to Telewizja Polska chętnie wróciłaby do konkursu ale na przeszkodzie stoją kwestie finansowe. Co ciekawe pisałem w sprawie konkursu do Jedynki i ta zwala na kanał TVP ABC czyniąc go tym samym oficjalnym nadawcą konkursu w przypadku powrotu naszego kraju. Stacja ta z kolei uznaje powrót za ciekawe rozwiązanie ale przeszkodą są jak już wspomniałem pieniądze. Poza tym chyba trzeba ich nieco zachęcić do powrotu :)

Skoro pisze, że pisał do przedstawicieli TVP to raczej źródłem są wiadomości e-mail, a nie wiem, czy TVP się zgadza na publikację całych e-maili.