Jump to content
Matti

Eurowizja

Recommended Posts

Odbijam piłeczkę drogi przedmówco przesyłając ci pocztą skan o który to mnie prosiłeś - jak widać jednak nie zmyślam a to co napisałem absolutnie nie jest wyssane z palca :)

Ja się pytam dlaczego wszystkie rozgłośnie w Polsce milczą, jak jeden maż z piosenką "My Słowianie"

To jakiś kaprys? Czy inny rodzaj protestu? Bo mi się akurat ta piosenka bardzo podoba.

A mi się podoba "cicha woda" :) nie wiem czemu, ale refren śpiewany przez Cleo jest boski "Cicha woda brzegi rwie, cicha woda rwie." :D

Nasi reprezentanci :) nagrali nową wersję MY SŁOWIANIE :D taką nowoczesno-Amerykańską! :D POLECAM :)

Zdecydowanie mi się ona nie podoba - jest robiona tak jakby na siłę. Dla mnie SLAVICA sprawdza się tylko jako nazwa kolekcji ciuchów firmowanych i tworzonych przez Cleo.

Prawie gołymi du...p..ami chcą przyciągnąć widza do żenującego w tym momencie wykonania jak i całej tej nieszczęsnej piosenki.

Nasi reprezentanci :) nagrali nową wersję MY SŁOWIANIE :D taką nowoczesno-Amerykańską! :D POLECAM :)

Słabe i kompletnie niepotrzebne. Nawet lubię pierwowzór, ale tyle wystarczy. Chcą wycisnąć z tematu słowianek ile się da na siłę.

Chcą wycisnąć z tematu słowianek ile się da

Więcej się nie da :mrgreen:

Ironia to była :D

A czy ja napisałem, że nie? Odpowiedziałem ironią na niezbyt celną ironię :).

Słabe i kompletnie niepotrzebne. Nawet lubię pierwowzór, ale tyle wystarczy. Chcą wycisnąć z tematu słowianek ile się da na siłę.

Oni po prostu zrobili odwet za dyskryminowanie i atak (wałkowanie że niby My słowianie to seksizm) po angielsku z dodatkiej fragmentów po rosyjsku :)

Odwet? Mogą teraz tak mówić, ale w kilka dni nakręcili teledysk i go zmontowali??? Nawet jezeli to i tak musialo to byc zaplanowane zeby ludzi umowic, studio itd.

@pavl6 Spondżers, że masz autoironię względem węszenia spisków.

Na pewno nakręcili to przed Eurowizją. Mogli być nawet przygotowani na oskarżenia o seksizm.

A co do samej piosenki to sukcesu ona nie odniesie. Wątpię aby RMF FM i Radio ZET się tego tknęły. ;)

@bjmuri - Gdzie ty słyszysz w tej piosence rosyjski? :)

Słowo "matrioszka" to jest po rosyjsku :D no dobrze, całość jest po angielsku :) oni to nakręcili przed ESC racja, ale teraz super pasuje by utrzeć nosa i pokazać coś bardziej kipiącego ostrością niż My słowianie ;D

My Słowianie mi się podoba jako piosenka, ale trzeba też przyznać, że jest w niej trochę seksizmu. Po prawdzie, to jeszcze chyba nikt rozdekoltowany Eurowizji nie wygrał. Po prostu, na zachodzie w latach 90. furorę robił feminizm (i dobrze!) i tam trochę inaczej patrzy się na te sprawy niż na Wschodzie. U nas jak się powie komplement np. kasjerce w sklepie, to nic wielkiego się nie stanie, na Zachodzie może dojść do niezłej afery ;)

Więc uważam wynik Eurowizji za sprawiedliwy, bo jednak nasze 14. miejsce to rewelacja, chociaż myślę, że jury jest niepotrzebne i powinni decydować wyłącznie ludzie. A wytłumaczę, dlaczego tak jest. W jury często zasiadają dziennikarze muzyczni. I zwykle oceniają oni wyżej piosenki takie jak ta z Holandii, choć mnie się ona akurat nie podobała. Owszem, wykonana świetnie, ale to nie jest poziom Eurowizji. A mało co i mogłaby wygrać. Raczej wolę piosenki bardziej żywiołowe, festiwalowe, chociaż jak do tej pory największe wrażenie zrobiły na mnie: "Nocturne" Secret Garden z Norwegii w 1995r. i "Molitva" Marii Serifović z Serbii w 2007r. Oj, gdyby Polska wystawiła kiedyś coś podobnego. Naprawdę, wyeksponowane piersi nie są potrzebne.

Na pewno nakręcili to przed Eurowizją. Mogli być nawet przygotowani na oskarżenia o seksizm.

A co do samej piosenki to sukcesu ona nie odniesie. Wątpię aby RMF FM i Radio ZET się tego tknęły. ;)

RMF już udostępnił to na fb.

@alekk - ZETka też, ale nie puszczą tego w eterze.

Jako ciekawostkę powiem, że we wtorek w audycji "ZET na punkcie muzyki" w Radiu ZET premierowo została puszczona piosenka "Rise Like A Phoenix" Conchity Wurst, oczywiście też jest to pierwsza rozgłośnia w Polsce, która puściła ten utwór. A na stronie internetowej Radia ZET odbyła się dyskusja na temat wykonania tej piosenki (nie wyglądu wokalisty). I nie było żadnego "hejtu"! :)

Jako ciekawostkę powiem, że we wtorek w audycji "ZET na punkcie muzyki" w Radiu ZET premierowo została puszczona piosenka "Rise Like A Phoenix" Conchity Wurst, oczywiście też jest to pierwsza rozgłośnia w Polsce, która puściła ten utwór. A na stronie internetowej Radia ZET odbyła się dyskusja na temat wykonania tej piosenki (nie wyglądu wokalisty). I nie było żadnego "hejtu"! :)

Piosenkę Holandii również puszczali wczoraj ;)

tak sobie myślę, że Polsat powinien zaprosić z ESC Niemcy i Grecję do Sopot Top Of The Top 2014 :)

W tamtym roku była Krista z Finlandii i PeR z Łotwy :D

Guest Anonymous

Powiem tak, jako że kawałek My Słowianie jeszcze jako tako wpada w ucho, to tutaj Donek po Cichej wodzie wypuszcza kolejne badziewie. Ale przecież fejm się zgadza (zwłaszcza po Eurowizji) i co by nie wypuścił będzie wszędzie katowane do znudzenia. Cenię Donatana jako producenta, bo miał swój duży wkład w produkcję albumów wielu znakomitych polskich raperów, lecz to co ostatnio wypuszcza jest po prostu słabe.

Piosenkę Holandii również puszczali wczoraj ;)

tak sobie myślę, że Polsat powinien zaprosić z ESC Niemcy i Grecję do Sopot Top Of The Top 2014 :)

W tamtym roku była Krista z Finlandii i PeR z Łotwy :D

Sprawiedliwej byłoby też jakby rozgłośnie radiowe puszczały też piosenkę "Undo" Sanny Nielsen ze Szwecji - to byłaby druga piosenka tej piosenkarki po "Empty Room" która to zostałaby przemycona do polskich stacji radiowych. Poza Sanna mogłaby też pojawić się w Szwecji reprezentując barwy swojego kraju. Co do wspomnianych Grecji i Niemiec to i one mogłyby się pojawić nie tylko w Sopocie ale i eterze przykładowo "Rise Up" z pierwszego wymienionego kraju na bank przyjąłby się w Esce i Maxxie a "Is it Right" naszych zachodnich sąsiadów w RMF FM i Radiu Zet.

Nie wiem jak wy, ale ja bym w polskim eterze widział też piosenkę francuską - TWIN TWIN - Moustache w jakiejś Esce... :)