Jump to content
Matti

Eurowizja

Recommended Posts

Dla tych co krytykują polski utwór: 3. miejsce w całej historii Eurowizji. Słabo?

Dla tych co zachwalają Austrię: wygrana nie piosenki a kreacji.

Wg mnie Polska bardzo dobrze wypadła ale jak widać poprawność polityczna wygrała ten cały festyn zwanym eurowizją

Dokładnie jak kolega wyżej mówi Austria wygrała dzięki temu "wokalistce", nie piosence która była nie najgorsza ale i nie najlepsza :lol:

Austria na pewno nie wygrała dzięki polityce, bo zawsze miała pod górkę odkąd wprowadzono półfinały. Wygrała dzięki wizerunkowi scenicznemu temu "czemuś". Piosenka się nie obroniła, bo spośród ballad były lepsze Armenii i Hiszpanii. Kolejne miejsca, to zdecydowanie muzyka: Szwecja, wspomniana Armenia, Holandia, Węgry. Jedynie za wysokie miejsca (ze względu na politykę) miały Rosja i Ukraina.

Poza zwycięzcą nie mam zastrzeżeń, bo poziom muzyczny był jednym z najlepszych od lat i mam nadzieję, że niektóre utwory usłyszymy także w polskich mediach.

Jury w Wielkiej Brytanii uwaliło nas po całości, zarówno w półfinale, jak i w finale najgorsza piosenka. Szkoda wpadło by więcej punktów, ale myślę, że jak wyślemy coś bardziej ambitnego muzycznie, to za rok miejsce w 10-tce gwarantowane. To samo w Irlandii.

Izrael 14 miejsce, przedostatnie w półfinale, kpina.....

I dlatego wynik głosowania powinien być w rękach głosujących poprzez SMS, w końcu 3,69 PLN za SMS to nie mało :)

Już są filmiki na YT o tym "wokalistce"

Już tak było, Polska wtedy nie mogła nawet przejść przez półfinał. Oczywiście w tym roku wygodnie jest żeby głosy jury nie wliczać. Za rok Polska wyśle utwór, który widzom nie przypadnie do gustu, a spodoba się jury, ponownie będzie afera. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Nie mieliśmy słabej piosenki ani słabego wykonania

Gdybyśmy nie mieli słabej piosenki to utwór byłby w pierwszej 3-ce a co najmniej w Top 10. Proste :wink:

A moja mama finalistę przyrównała do Jezusa :D Nie wiem czemu.

Guest Anonymous

Moja mama też, a mój dziadek do Niemena. :D

Łooo matko

Porównywać "kocią kiełbaskę" do Chrystusa albo do Niemena?

w_485_1331853599_abd0_facepalm.jpg

Wlasnie, ze bylo ta raczej na zewnatrz ^^

A jakieś argumenty? Bo nie wiem, czy tak łatwo, przy współczesnej technice, odróżnić nagrane tło wrzucone na tło greenboxa od rzeczywistego otoczenia.

Miałem wrażenie, że poza Niemcami wszystkie łączenia były na greenboksie.

Myślę, że algorytm do liczenia punktów jest do poprawy.

Niby jest pół na pół, a potem wychodzi, że pomimo maksymalnego wyniku z teległosowania ktoś ma 0. Skoro ma być pół na pół, to algorytm powinien być zrobiony, żeby końcowy wynik wyszedł w okolicach 6 punktów.

To chyba najgorszy finał Eurowizji, jaki widziałem. Te głosowania był napewno jakby ze scenariusza, albo dali kase jury, a oni dali im najwyższe noty. Bez sensu, aby 60. Finał był o niebo lepszy. Mnie dobiło, że Francja miała tylko 1 pkt.

A co do głosowania to same układy, jak z koncesją na nadawanie w NTC w Polsce.

Niby jest pół na pół, a potem wychodzi, że pomimo maksymalnego wyniku z teległosowania ktoś ma 0. Skoro ma być pół na pół, to algorytm powinien być zrobiony, żeby końcowy wynik wyszedł w okolicach 6 punktów.

Dokładnie, obecnie przyrównujemy 25 miejsce u jury z 1 w televotingu i wychodzą okolice początku drugiej dziesiątki, czyli 0 punktów.

A powinno być tak jak w systemie eurowizyjnym, ranking punktowy jurorów od 1 do 12 plus ranking widzów od 1 do 12 i suma tych punktów powinna dawać miejsca ostateczne w punktacji danego kraju.

Nie zdziwię się, jeśli Austria wygra. :)

Piosenka w moim uznaniu jest bardzo dobra, a wizerunek wokalisty to jego image, na co dzień tak nie wygląda. Chociaż najlepiej by było jakby Polska wygrała. :mrgreen:

A właśnie, że wygląda tak na co dzień.

"Nie wiem, ale się wypowiem". Tho­mas Neu­wirth podczas konferencji pasowej po konkursie podkreślił, że "Conchita" to tylko postać, którą wykreował specjalnie na Eurowizję...

Masz rację, czepiaj się o coś co padło w ciągu ostatnich godzin w sytuacji, kiedy przed konkursem była zupełnie inna wersja. No tak, bo Ty jesteś zawsze nieomylny.

Mnie dobiło, że Francja miała tylko 1 pkt.

Francja miała AŻ 2 punkty. :P

3629337400_1399760831_thumb.jpg

I te punkty pojawiły się dopiero przy końcu głosowania. Więc przez dłuższy czas świecili na ekranie z soczystym zerem :)

Francuzi często wysyłają kawałki skeczowe, utwór Moustache całkiem fajny, ale Europa tego nie poczuła.

Dokładnie, obecnie przyrównujemy 25 miejsce u jury z 1 w televotingu i wychodzą okolice początku drugiej dziesiątki, czyli 0 punktów.

A powinno być tak jak w systemie eurowizyjnym, ranking punktowy jurorów od 1 do 12 plus ranking widzów od 1 do 12 i suma tych punktów powinna dawać miejsca ostateczne w punktacji danego kraju.

To jest dobry pomysł! Miejmy nadzieję, że organizatorzy Eurowizji pójdą po rozum do głowy.

UK i Irlandian nas oszukali! W półfinale UK dali nam ostatnie miejsce u jury a przecież wygraliśmy u nich w SMSach tak samo w finale!

Było jak było... :/

Ta sytuacja tylko pokazuje, że zmiany albo przejście na samo głosowanie telewidzów byłoby - obiektywnie patrząc - najlepszym rozwiązaniem.

Tak jak co roku - powrót wspomnieniami do wczorajszego wieczoru czyli TOP10 :)

[flash=640,480]