Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Izrael wygrał bo zastosował ciekawy myk a mianowicie połaczył rozrywkową piosenkę z przesłaniem. Swoim utworem Izrael opowiadał się przeciw seksualnemu wykorzystywaniu kobiet i popierał akcje #metoo.

@rotalplus Najlepiej wystawmy Sławomira :D

Z tego co słyszałem to Sławek się zastanawia. Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławomir to dobra piosenka do polskiego kotleta, z polskim tekstem, dla polskiego widza. Nie wiem czy to by zawojowało Eurowizję. Poza tym trudno przewidzieć czy za kolejne parę miesięcy będzie jeszcze tak bardzo na topie, czy raczej będzie to efekt Gangam Style, jeden przebój i nara. :)

Rozumiem co się dzieje na świecie politycznie, ale nie sądzę, żeby to miało aż taki wielki związek z wygraną Netty. Rosja też miała być zawsze w finale, i co? Jak wysyłasz słaby utwór to nie wygrasz, ani nie wejdziesz do finału - nawet jak jesteś Rosją, Azerbejdżanem czy Grecją. Polityczne piosenki miały Francja (o uchodźcach) i Włochy - jakoś nie wygrały. "TOY" po dwóch latach zwycięstw poważnych ballad ma wszystko co może prowadzić do zwycięstwa - jest lekkie, zapamiętywalne, trochę dziwne, dobrze wykonane.

Co takiego politycznego było w zeszłym roku, że Portugalia wygrała? No właśnie - moim zdaniem aż tak wiele polityki tam nie ma obecnie poza małymi sąsiedzkimi zależnościami, które i tak zelżały. Gdyby to było polityczne to w obecnym klimacie polscy widzowie nie przyznaliby 10 punktów Izraelowi właśnie, chociaż jury - faktycznie; nie dało nic. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie konkurs Eurowizji przypomina pokojowego albo literackiego Nobla... Wszystkie trzy rzeczy na moje oko często mają niewiele wspólnego z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można byłoby spróbować ze Sławomirem na Eurowizji - tyle tylko, że musiałby skrócić ''Miłość w Zakopanem'' do trzech minut, bo piosenka trwa prawie cztery minuty.

Nie mógłby pojechać z tą piosenką, bo piosenki na sezon 2019 nie mogą być publicznie odtworzone przed 1 września 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^

Dodam, że mi zupełnie to nie przeszkadza, niech każdy słucha sobie tego, co mu poprawia humor :) Przy czym nie uważam, że Sławomir sprawdziłby się na Eurowizji, bo tu przede wszystkim chodzi o jego image i polskie słowa, ja tego fanem nie jestem. Tak samo z tym mitycznym wysyłaniem disco-polo na Eurowizję. Moim zdaniem te "utwory" które lecą na POLOTV czy gdzieś indziej (mówię o takich regularnych piosenkach, które znane są tylko fanom gatunku i nigdzie poza Polo TV nie wybijają się dalej) są po prostu źle wyprodukowane i przepadłoby to jak inne dziwactwa Eurowizyjne, które wbrew pozorom wcale się tak dobrze tam nie sprzedają - parę lat temu Finlandia wysłała zespół z osobami z zespołem Downa i media krzyczały, że to będzie faworyt, a odpadli w półfinale. Tak samo taki śmieszny koleś który miał długiego warkocza i nim wywijał dookoła głowy.

Więc nie upatrywałbym porażki Polski oraz zwycięstwa Izraela w polityce. Poza tym nam dobrze szło przez ostatnie 4 lata - zawsze byliśmy w finale. Miejmy nadzieję, że TVP trochę zmieni sposób wyboru reprezentanta i znowu uda się wysłać coś co zawojuje publikę jak My Słowianie czy Michał Szpak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek i Sławomir raczej nie - oboje to by w 100% odpadli od razu z półfinału Eurowizji.

Patrząc na ten twór co wygrał, to myślę, że Akcent lub Sławomir miałby tam zdecydowanie szansę. Może byłby problem z głosem obu panów, ale M. Wiśniewski sobie poradził i zajął 7. miejsce, to myślę że tu też by nie było problemu. Zrobić tylko dobre show i top3 nasze.

A tak poważnie, to trzeba pomyśleć kogo się wysyła na konkurs. Ja był bym jednak za artystami sprawdzonymi, którzy mają już trochę lat wyśpiewane, to może by trochę poprawiło miejsce w notowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kobieta z brodą, później psychodeliczny wariat, a teraz zmutowany kurczak i wszystko bez związku z muzyką. Moim zdaniem, powinniśmy ośmieszyć w przyszłym roku konkurs wystawiając jakiegoś dziwoląga i wygrana będzie w kieszeni.

 

Tak gwoli ścisłości. Ta "kobieta z brodą", o której mowa, w rzeczywistości jest facetem. :D   :arrow:https://pl.wikipedia.org/wiki/Conchita_Wurst

Co do wystawienia przez Polskę w przyszłorocznej Eurowizji jakiegoś "dziwoląga" to może byłaby dobra droga ku sukcesowi w tym konkursie? ;):lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie doceniacie Eurowizji, Sławomir by pewnie przepadł w półfinale. Piosenka Netty, to żadne disco polo - po prostu była najlepiej wypromowana w Europie. Za występem Mołdawii stał doświadczony w tym fachu Rosjanin. Okazało się, że szlagier ostatnich kilku miesięcy w naszych radiach był dla Europy bezbarwny i nijaki. :P Zresztą od początku to bukmacherzy przewidywali nie dając szans Gromee'mu na wysokie miejsce. 

Trzeba pomyśleć o innym formacie preselekcji, albo po prostu zachęcić do udziału znanych artystów. Poziom piosenek w naszych preselekcjach, to żenada. Na dodatek zamiast dać miejsce nieznanym artystom, to szanowna komisja wypełnia część stawki podstarzałymi gwiazdami jak Stasiak, czy mającymi trochę popularności - jak Brzozowski... :) Już lepszy był wybór wewnętrzny - tak wybrano Donatana&Cleo, czy Monikę Kuszyńską.  Ale Jacek Kurski postanowił, że koniec z wyborami wewnętrznymi i mamy marne preselekcje. :) Tylko jak mamy teraz zachęcić taką Margaret, żeby w nich wystąpiła? Skoro nie umie śpiewać, a na preselekcjach specjalnie jej nie pomogą, żeby to jakoś zatuszować jak w przypadku Melodifestivalen. 


Natrafiłem też dzisiaj na wywiad z Dorotą Rabczewską sprzed kilku dni. Nie przepadam za nią, ale ma rację:


Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, po co jeszcze się spinać i wysyłać kogokolwiek na ten pokaz kiczu i żenady? Turcja już od sześciu lat nie występuje, tylko chałturzy w swoim lokalnym konkursie i jakoś nikt nie rozpacza z tego powodu, a przecież jest to kraj dużo bardziej utytułowany. Albo najlepiej Luksemburg - pięciokrotny zwycięzca od 1993 roku (czyli od momentu znacznego powiększenia liczby uczestników) nie występuje, nawet pomimo różnych sugestii, żeby powrócić. Zwyczajnie nie chce, bo wie, że nie miałby szans tam zaistnieć, nawet pomimo tego, że stoi za nim RTL.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem TVP skompromitowała się oglądalnością: http://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/eurowizja-2018-ogladalnosc-final-stracil-1-2-mln-widzow

Dobrze więc kiedyś Orzech powiedział w wywiadzie dla OGAE Polska że metoda wyboru piosenki powinna iść do wymiany choć w kwestii oglądalności TVP ...się cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem TVP skompromitowała się oglądalnością: http://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/eurowizja-2018-ogladalnosc-final-stracil-1-2-mln-widzow

Dobrze więc kiedyś Orzech powiedział w wywiadzie dla OGAE Polska że metoda wyboru piosenki powinna iść do wymiany choć w kwestii oglądalności TVP ...się cieszy.

Dobra, ja rozumiem że jesteś ogromnym fanem tej szopki, ale naprawdę, myślisz że ktokolwiek o zdrowych zmysłach stwierdzi, że TVP się "skompromitowała oglądalnością" mając wiedzę o tym,  że nasz reprezentant odpadł był z półfinału? Dla sporej części widzów tej pomyłki to był powód do olania finału (i zresztą jak najbardziej słusznie, każdy o trochę lepszym guście muzycznym od Ciebie by szedł na zawał jakby zobaczył kto/co wygrał/o) a ten wynik to i tak o wiele za dużo (temu Kurski się cieszy bo spodziewał się pewnie totalnej klęski a jednak 1,5 mln delikwentów rzekomo włączyło wtedy tę rozrywkę niskich lotów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laureatka 2 miejsca w zeszłorocznych Junior Krajowych Eliminacjach a dokładniej mówiąc Ula Kowalska pokazała nowy utwór:

Czyżby po mundialu była to potencjalna piosenka na JKE? Czas pokaże :)

Tymczasem Macedonia (a konkretniej wokalistka Marija Ivanowska z zespołu Eye Cue) dostaje nagrodę... za najgorszy strój minionej Eurowizji: https://www.escplus.es/eye-cue-gana-la-22a-edicion-de-los-premios-barbara-dex/

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Muzyczne podsumowanie Eurowizji 2018 (i 2017 ) w nowej odsłonie hitu prowadzących konkursu sprzed dwóch lat w wykonaniu jednego z fanów:

Ten gość na swoim kanale stworzył też 3 inne piosenki o Eurowizji - dwa z nich to przeróbki utworów z Norwegii i Hiszpanii: https://www.youtube.com/channel/UCdClBlmw459jRxYL_gVzSuw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstanie film komediowy o Eurowizji - przygotuje go Netflix a i odtwórca głównej roli jest znany: https://www.radiozet.pl/Muzyka/Netflix-film-o-Eurowizji-w-roli-glownej-Will-Ferrell

To drugie podejście do tej sprawy - w pierwszej formie filmu miał zagrać Sasha Baron Cohen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O udziale w Eurowizji ostatnio myśli kilka państw a mianowicie Liechtenstein, Kosowo czy Kazachstan - ciekawe czy ich plany wypalą. Liechtenstein jest z tej grupy najbardziej przygotowany - ma nawet pomysł na preselekcje. Kazachstan teoretycznie mimo problemów z strefą nadawczą mógłby wziąć udział skoro dopuszczono taką Australię. Kosowo zaś ostatnio zaczęło rozmawiać z EBU.
Co ciekawe śmiano się że w Eurowizji może zadebiutować nawet Nowa Zelandia :)

Zagwostkowa rekonstrukcja pierwszej emisji Eurowizji w 1965 roku:


Była to wówczas retransmisja realizowana po transmisji widowiska (i to nie z kilku tygodniowym opóźnieniem jak w kolejnych latach) przez Telewizję Katowice do głównej anteny. Ciekawi mnie jakim trybem to w ogóle szło. Edytowane przez Mr. Orbita
Nie kombinuj :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecność Konkursu Piosenki Eurowizji w TVP na podstawie informacji ustalonych przeze mnie i profil Archiwum Eurowizji na Facebooku:

1965 - 1968 tak (i to na żywo)

1969 - nie

1970 - tak (i to na żywo)

1971 - tak (retransmisja z drobnym opóźnieniem)

1972 - 1974 nie (niestety wychodzi na to źe dzisiejsza TVP nie pokazała zwycięstwa ABBY ze Szwecji w 1974 roku)

1975 - 1990 tak (retransmisja z maksymalnie miesięcznym opóźnieniem)

1991 - 2011 tak (i to na żywo - w tym debiut w 1994 roku)

2012 - 2013 nie

2014 - obecnie tak (i to na żywo)

Począwszy od startu emisji Eurowizji w Polsce do naszego kraju nie trafiło więc 6 edycji w tym ta jedna z ważniejszych w 1974 roku oraz dwie niedawne z 2012 i 2013 roku.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...