Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównałem sobie filmiki ,, Eurovision 2023 My Top 33'' z filmikami ,, Eurovision 2024 My Top 33'' tych eurowizyjnych YouTuberów, którzy w  ,, Eurovision 2023 My Top 33'' na pierwsze miejsce dawali Szwecję. Sprawdziłem o ile mniejsze lub większe były miejsca siedmiu najlepszych krajów zaraz po Szwecji w tych zestawieniach względem miejsc finalnie zajętych na zeszłorocznej Eurowizji oraz policzyłem średnie wartości bezwzględnych tych różnic. Wyszło, że średnio najmniejsze rozbieżności między miejscami w tych subiektywnych zestawieniach, a miejscami finalnie zajętymi  na zeszłorocznej Eurowizji ma ESC Silver. Wypisałem jakie kraje zajmują pierwsze miejsca w tych zestawieniach My Top 33 dla tegorocznej Eurowizji. W zestawieniu od ESC Silver pierwsze miejsce zajmuje Serbia. Wygląda na to, że tegoroczną Eurowizję z dużą doza prawdopodobieństwa wygra Serbia.

Screenshot-2024-03-10-22-25-13.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już wszystkie piosenki z Eurowizji 2024 co oznacza że mogę już zaprezentować pełną topkę tegorocznych propozycji oznaczonych nazwami państw z których to startują. 

Na dzień dzisiejszy wygląda ona tak:

01. Austria
02. Polska
03. Wielka Brytania
04. Litwa
05. San Marino
06. Finlandia
07. Estonia
08. Chorwacja
09. Luksemburg
10. Włochy
11. Cypr
12. Malta
13. Armenia
14. Czechy
15. Hiszpania
16. Holandia
17. Francja
18. Norwegia
19. Ukraina
20. Albania
21. Gruzja
22. Islandia
23. Izrael
24. Mołdawia
25. Słowenia
26. Serbia
27. Dania
28. Portugalia
29. Łotwa
30. Azerbejdzan
31. Niemcy
32. Belgia
33. Szwajcaria
34. Szwecja
35. Australia
36. Grecja
37. Irlandia

Poniżej znajduje się skrót wszystkich piosenek:

Co ciekawe z 37 państw fani Eurowizji w filmach na Youtube wskazują faworyta do zwycięstwa:

Jest nawet obstawienie wyników finału:

Najbardziej irytujące w tym roku są reakcje i topki gdyż nie uwzględniają one piosenki Izraela mimo że piosenka z tego kraju została zaakceptowana przez EBU. Swoje tutaj robią zwolennicy Palestyny którzy to próbowali namawiać też nadawców do bojkotu Eurowizji ponosząc tutaj sromotną klęskę. Ja gdy na grupach eurowizyjnych sprzeciwiłem się bojkotowi Izraela zostałem zawieszony bądź z nich usunięty a w skrajnych przypadkach otrzymałem też nagonki że popierając Izrael i krytykując Palestynę za to co zrobiła w trakcie sezonu preselekcyjnego popieram ludobójstwo na Bliskim Wschodzie co jest absolutnym fałszem gdyż w ogóle uważam że w będącej tam wojnie winne są obie strony konfliktu. Z tej racji musiałem też pisać drugi statement z mojej strony odnoszący się do tego pierwszego. 

Osobiście uważam że namawianie krajów do rezygnacji z Eurowizji (bo jest tam państwo którego się nie lubi) jest zwyczajna szantażem a ignorowanie Izraela (którego to propozycja została uznana przez Europejską Unię Nadawców) mimo szlachetnych pobudek związanych z wojną jest zwyczajnym hejtem gdyż nie należy mieszać z Eurowizją spraw stricle politycznych i wojennych a debatować o nich osobno.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...