Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oglądałem drugi pólfinał na kanale RTS Sat, koncert przerywali pięcioma reklamami.. :( Jakość była niska.. :( Ale bardzo się cieszę z niektórych finalistów, według mnie dobrze, że przeszli:

 

ISLANDIA

SZWECJA

DANIA

UKRAINA

ALBANIA

PORTUGALIA

GRUZJA

TURCJA

 

Zszokowało mnie przejście ŁOTWY i CHORWACJI....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy ;) Myślę, że stać nas na pierwszą dziesiątkę, ba - nawet ósemkę. Isis poprawiła swój wokal w porównaniu z koncetrem Piosenka dla Europy 2008 i to znacznie. Trzymam kciuki za naszą reprezentantkę (no i oczywiście za Islandię, na którą SMSa będę słał) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedno...

Dla czego nigdy nie zaśpiewają polskiej piosenki??

Dają tylko jakąś niby Polskę ale amerykankę która nawet dobrze po Polsku nie gada i śpiewa po angielsku... Ostatnio chyba czy kiedyś tam było Ich Troje i kurde zaśpiewali po niemiecku... Co to Polska czy Ameryka??

 

Nic dziwnego że na samym końcu jesteśmy zawsze...

 

WSTYD przez wielkie W[/b}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że już drugi raz z rzędu wygrała raczej spokojniejsza piosenka, bo zazwyczaj to zwyciężały bardziej żywiołowe utwory. 24 miejsce z taką "nieeurowizyjną" piosenką to i tak sukces... Ale Polacy głosujący w krajowych eliminacjach nigdy tego nie zrozumieją jaka piosenka ma szanse na walkę o czołowe miejsca. Musi być żywiołowo, atrakcyjna choreografia no i rytmiczna, od razu wpadająca w ucho piosenka. A skoro Rosjanie wysłali Pluszczenkę to ja proponuję za rok wysłać Adama Małysza, he he :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że problem tkwi w finansach i walnym "jury", ktore wybiera naszego przedstawiciela. Rosja wygrała, bo zakupiła podklad u samego Timbalanda - a Europa już wie, ze jak Timbaland to musi być dobre. Zakupili za bagatela 1 milion zielonych. A my Polacy z kompletnym brakiem świadomości jedziemy na tym swoim "wózeczku" od kilku już lat.

Ja osobiście widzę dwa wyjścia awaryjne ! Albo zaczniemy myśleć, inwestując w dobrego artystę, który potrafi się prezentować jako osoba i utwór przezs niego prezentujący będzie spełniał tzw. "normy europejskie" , albo powinniśmy się wycofać i dać sobie tzw. siana :|

Z drugiej strony dzisiejsza Eurowizja to jedno, wielkie barachło. Sąsiedzi głosują na siebie nawzajem, nie patrząc na walory muzyczne... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże, ale się czepiacie. Ci oglądali powinni widać, że to nie była Eurowizja tylko ZSRRwizja oraz Bałkanowizja. Ten konkurs upada, liczy się geografia i polityka. Proponuję w przyszłym roku zrobić samo glosowanie bez udziału artystów. Nie spodziewałem się, że Polska wygra, ale też się nie spodziewałem, że będzie tak nisko. Teraz nie ma się co spodziewać, że polscy artyści będą chętnie brać w Eurowizji udział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja wygrała, bo zakupiła podklad u samego Timbalanda - a Europa już wie, ze jak Timbaland to musi być dobre.

Ale czy efekt tego wszystkiego był aż tak rewelacyjny? W moim odczuciu był to jeden z najsłabszych występu podczas tego całego festiwalu. Najbardziej dobijał akcent tego człowieka.

A jeśli chodzi o wyniki, to wiadomo - to samo co rok temu, 2 lata temu itd. Bałkany na Bałkany, Skandnynawowie razem ze sobą, państwa poradzieckie to samo i tak dalej. Tylko Polska jakoś tak pechowo na tej mapie leży, że nawet Czesi nie chcą na nią głosować - pewnie za złe nam mają, że podśmiewujemy się z ich języka ;) Węgrzy też chyba już przestali być naszymi brathankami. Jedyne 14 punktów udało się uciułać dzięki emigrantom w UK i Irlandii. Ot, i całe szczęście, że chociaż ex-aequo zajęliśmy to ostatnie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geografia to faktycznie jest dobijająca w tym konkursie... Ale to pokazuje, że tak naprawdę jesteśmy czarną owcą w Europie, skoro nawet nie zdobyliśmy punktów geograficznych... UKR, LIT, CZE, SLO, HUN... nikt nam nie dał punktów...

 

Szkoda, że Peru i USA nie było, to może byśmy wskoczyli na wyższe miejsca :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurowizja 2009 mogłaby być w sumie bez piosenek. Po co na to marnować czas, skoro bez występów wykonawców można bez problemów rozdać głosy? Zaoszczędzone 2 godziny można przeznaczyć na wydłużenie głosowania. Operatorzy i organizatorzy więcej zarobią, a przecież ostatecznie o to w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wystarczy mapa Europy i kalkulator, i już wiadomo, kto wygra, ewentualnie będzie w czołówce. O tym wiedzą wszyscy, nawet udało się tego uniknąć w półfinałach, ale oczywiście w finale wszystko było już po staremu i nawet gdyby Dima Bilan ze swoją piosenką nas reprezentował, to wysokiej pozycji by nie uzyskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zbulwersował fakt dopuszczenia do Eurowizji utworu Dimy - kurcze jak to jest - od kiedy Timbaland jest Rosjaninem (albo: od kiedy Timbaland jest z Europy)? To jest Eurowizja, czy USAwizja? Owszem Timbaland nagrywa dobrze, ale wydawało mi się, że to ma być konkurs promujący nieodkryte narodowe talenty z Europy, a nie amerykańskich producentów. Pisałem to rok temu i piszę ponownie - olać Eurowizję. Ten konkurs obecnie nie ma żadnego sensu i wartości artystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurowizja jest bez sensu. Już dawno zeszła na psy. J rozumiem jakby tam występowały najlepsze zespoły/wykonawcy z danego kraju. Ale tam występują najemnicy i to mierni, takie cukierki co niby to ładnie wyglądają, może mają ładny głos ale nic sobą nie prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można oglądać to [beep]o. Przecież głosowanie jest irytujące. Za[beep]e towarzystwo wzajemnej adoracji. Powinni zmienić ten system. Myślałem że sie porz*gam jak widziałem Ukraine czy Białoruś głosującą na Rosje i na odwrót czy Chorwacje na Serbie czy Bośnie. Praktycznie przy każdym kraju wiedziałem na kogo zagłosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...