Jump to content
Matti

Eurowizja

Recommended Posts

Sorry, że pisze post pod postem, ale czas odkopać wątek. :D Za co strasznie przepraszam :|:cry: Ale muszę to napisać.. Wczoraj odbył się w Serbii w Belgradzie w Beogradska Arena I pólfinał 53. Konkursu Eurowizji! Oto finaliści, którzy wystąpią w sobotnim finale:

GRECJA

RUMUNIA

BOŚNIA I HERCEGOWINA

ARMENIA

AZERBEJDŻAN

ROSJA

FINLANDIA

POLSKA

NORWEGIA

IZRAEL

Pierwszy raz w historii Eurowizji prześliśmy my Polska z pólfinału do finału....... Zaszokowal mnie awans Azerbejdżanu i Bośni i Hercegowiny..... Już jutro 22 maja odbędzie się II półfinał, niestety TVP nie będzie go transmitować. Będzie można go obejrzeć na kanałach: RTS Sat, HRT1, CT1, TVR International, TRT Int., RTR Planeta, TVE Internacional, RTP International.. :))

A kto to jest ta co nas reprezentuje? Pierwszy raz to nazwisko słyszę.

Nie znasz polskiej reprezentantki Isis Gee? :shock:

Ona taka polka jak ja Niemiec.Niech chodziaż coś powie po polsku :D Ale w sumie gratulacje i będę trzymać za nią kciuki

Bez jaj, aż tak nie-polska nie jest, ma polskie korzenie, poza tym przeprowadziła się z USA do Polski na stałe - a wy chcecie ją jeszcze za to wyśmiewać i odrzucać? To już lekka przesada i mówię te słowa poważnie. Ja jestem z niej wręcz dumny. Postanowiła nas, Polaków, reprezentować - zrobiła wszystko, co było możliwe (wiem to, bo przyglądałem się temu, jak przygotowywała się do Eurowizji), zadbała SAMA (czytaj: bez ruszenia tyłka TVP) o promocję w Londynie czy Irlandii. Pojechała nas promować do Bośni i Serbii. Jej sztab bardzo dobrze przygotował stroje i promocję. Przed półfinałem kilka razy pojawiła się w serbskim Blicu, sztab przygotował Polish Party - uznane za najbardziej gustowne spotkanie przedeurowizyjne. Do tego zadbano o współpracę z Adamem Sztabą i orkiestrą Polskiego Radia. W trakcie prób kilka razy zmieniano motyw, by Isis jak najlepiej wypadła na scenie. A na koniec - zwyczajnie świetnie zaśpiewała swój utwór. Czy więc nie zasługuje na szacunek i wdzięczność?

Ja tam bez względu na wszystko kibicuje Isis. Po trzech bodajże latach Polska znowu w finale konkursu :brawo:

Mamy zagranicznego trenera i piłkarza w polskiej reprezentacji w piłce nożnej, to dlaczego nie możemy mieć zagranicznej wokalistki na Eurowizji? :)

A mi ... nasza Isis. Nie wiem, może jest to związane z jakimiś patriotycznymi uczuciami, ale myślę, że ma najlepiej przygotowaną propozycję. Ta piosenka ma i tekst i wydźwięk, i jakąś taką przyjemność oglądania. Pasuje do piosenki festiwalowej. Ale fakt faktem - od dawna typuję piosenkę norweską. Jak to powiedział Artur Orzech: "To jest po prostu piosenka". Mam tylko zastrzeżenia do nierównego potraktowania uczestników pod względem wizualizacji. Norwegia właśnie, ale także np. Rosja miały przepiękne, świetnie dopracowane wizualizacje. Polska nie - a przecież już podczas preselekcji ktoś wpadł na genialną wizualizację chmur. Czemu nie ma tego w finale? Nie wiem, chyba, że to jest jedna z niespodzianek na sobotę...

Ja kibicuję Islandii... Moim zdaniem najlepsza piosenka w tegorocznym konkursie Eurowizji. A do tego teledysk niezły :lol:

Euroband - This is my life

[flash=425,355]

Islandia w tym roku jest świetna.. To też mój numer jeden... :)

Ta piosenka jest naprawdę dobra, z tym że nie znam pozostałych, i kto tu jest faworytem.

No ja tam wolę swoją Norwegię :P

Chyba Norwegia będzie kończyć ten konkurs... no i nie wiem czy to dobrze dla nich, bo po Rosji chyba są...

Norwegia prezentuje w tym roku mój styl, z lekką nutką nowoczesności, którą niekoniecznie lubię, ale tutaj wypada to nieźle ;)

W drugim półfinale jestem za Gruzją. To fantastyczne, że niewidoma artystka próbuje swoich sił na konkursie i apeluje w piosence o pokój na świecie

Ja w 2-gim półfinale obstawiam, że do finału przejdą:

ISLANDIA

SZWECJA

UKRAINA

TURCJA

ALBANIA

SZWAJCARIA

CZECHY

WĘGRY

MACEDONIA

PORTUGALIA

Z drugiego półfinału do finału konkursu Eurowizji wchodzą:

Ukraina

Chorwacja

Albania

Islandia :jupi::jupi::jupi:

Gruzja

Dania

Szwecja

Łotwa

Turcja

Portugalia

To mamy już wszystkich 25 kandydatów. Teraz trzeba czekać do soboty na finał. Powodzenia Isis :jupi:

Szkoda mi Litwy, Szwajcarii i szczególnie Węgier - za to Szwecja, Portugalia i Albania dziś nie zasłużyła moim zdaniem na finał. Łotwa to wprawdzie kicz, ale jednak to, co zaprezentowała to przynajmniej dobrze wykonany kabaret z pomysłem.

Nie rozumiem jak Szwajcaria mogła nie przejść :(

Ten półfinał był chyba troszkę trudniejszy dla wykonawców niż wtorkowy.

Gdzie oglądaliście ten półfinał ? Ja na RTR Planeta, ze względu na najlepszą jakość przekazu.

Mnie tam było szkoda chyba dwa lata temu kiedy w półfinale odpadła Kate Ryan, która była moja faworytką. Dla mnie to było nie do pojęcia bo typowano ją jako potencjalnego zwycięzce a tu taki zonk :woot: a dzisiejszy półfinał ogladałem na RTV Montenegro i trochę w necie.

Gdzie oglądaliście ten półfinał ? Ja na RTR Planeta, ze względu na najlepszą jakość przekazu.

Ja oglądałem na TV2 Slovenija, dokładnie z tego samego powodu co Ty... Widocznie mieliśmy różne kanały ;)

Ja oglądałem drugi pólfinał na kanale RTS Sat, koncert przerywali pięcioma reklamami.. :( Jakość była niska.. :( Ale bardzo się cieszę z niektórych finalistów, według mnie dobrze, że przeszli:

ISLANDIA

SZWECJA

DANIA

UKRAINA

ALBANIA

PORTUGALIA

GRUZJA

TURCJA

Zszokowało mnie przejście ŁOTWY i CHORWACJI....

No to jedziemy ;) Myślę, że stać nas na pierwszą dziesiątkę, ba - nawet ósemkę. Isis poprawiła swój wokal w porównaniu z koncetrem Piosenka dla Europy 2008 i to znacznie. Trzymam kciuki za naszą reprezentantkę (no i oczywiście za Islandię, na którą SMSa będę słał) ;)

Szok - poprostu szok. Nic tu nie będę pisać, tylko znikam.