Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Białoruś i Armenia zasłużenie wyleciały, coś takiego w ogóle nie powinno pojawić się w półfinale. Chorwacja została skrzywdzona. Jakim cudem jej kosztem awansował koszmarny Izrael, bezpłciowe Irlandia i Litwa i żałosne Czechy? 

 

Świetnie zaprezentował się reprezentant Austrii, cieszy mnie też obecność Estonii i Albanii. Patrząc po zapowiedziach "Wielka" Piątka (+ organizator) jak zwykle dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to że wczoraj jeden z krajów stracił swoją skuteczność 100 procentową w wejściu do finału - chodzi oczywiście o Azerbejdżan, któremu nawet pierwszy numer startowy nie pomógł.

Nie rozumiem co w finale robią Irlandia i Austria - za nie dałbym Chorwacje i Szwajcarię choć żal mi też Grecji i Macedonii. Białoruś gdyby nie majsterkowała przy piosence to by weszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wygra?

Chciałbym, żeby wygrała Francja, Włochy lub Szwecja.  

Izrael z dnia na dzień leci w notowaniach, więc raczej nie wygra, zresztą do piosenki Golden Boy ten utwór się nie umywa, a wtedy nikt Izraela nie stawiał w gronie faworytów.

Norwegia może wygrać. Gdyby tej piosenki nie śpiewał Rybak, to zajęłaby pewnie ostatnie miejsce w półfinale, ale to Rybak i na dzień dobry ma głosy, bo go cała Europa polubiła.

Liderem notowań jest obecnie Cypr. W sumie nie byłbym zawiedziony jeśli by się tak skończyło. Po pierwsze Cypr jeszcze nigdy nie wygrał(poprawcie mnie jeśli nie mam racji). Po drugie piosenka nadaje się do radia, w przeciwieństwie do utworów, które wygrywały ostatnio. Po trzecie sam występ może robić wrażenie i trochę mi przypomina Rusłanę chociażby. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dzis moge powiedziec ze wygra Izrael, polecenia "jury" i "liczaczym glosy" juz zostaly wydane, ta piosenka nawet w finale nie powinna sie znalesc, a jest pompowana do roli murowanego faworyta, mimo ze notowania im leca to w sobote bedzie "niespodzianka" i kolejny final w Tel Avivie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kim Ty piszesz? Znasz wyniki głosowania jury i televotingu? Wiesz tylko jakich dziesięć krajów przeszło dalej...

Pozwolę sobie wrzucić skrót piosenek drugiego półfinału, uprzedzam, że co druga propozycja jest bardzo niskich lotów, gorzej niż we wtorek:

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że nikt nie zna prawdziwych wyników. Przeszli ci co mieli przejść, naprawdę wierzysz że ten televoting ma jakiekolwiek znaczenie w kwestii wygranej, a "jury" są totalnie bezstronni? Jeszcze dodatkowo w sytuacji kiedy wogóle nie podaje się oficjalnie kto jak głosował, tylko ot stwierdzają sobie aby że np. Francuzi zagłosowali na Hiszpanów i dali im 12 punktów, ale dowodów nie ma wcale, ile dokładnie zebrano głosów na daną piosenkę, no chyba że tylko o takich udostępnianych danych nie słyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awansowali Ci co mieli awansować plus kilka niewiadomych było, występ na żywo tej całej ''artystki'' z Izraela nie zachwyca. Ludzie przed telewizorami i jurorzy jednak jakiś słuch mają i widzą, że ona fałszuje, bo tych dźwięków chyba nie da się dobrze zaśpiewać. Ja niemal codziennie sprawdzam notowania bukmacherów i Izrael dołuje, a kraje, które zachwyciły występem, tak jak Litwa - mocno zyskały. Litwa to akurat można powiedzieć, że nudy totalne, ale dobrze się to ogląda, podobnie jak Cypr, czy Austrię. :)

Ale że Albania i Irlandia awansują, tego nikt nie przewidział. Bukmacherzy ich skreślili. Pewnemu środowisku pewnie się spodobało dwóch facetów trzymających się za ręce. 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale dowodów nie ma wcale, ile dokładnie zebrano głosów na daną piosenkę, no chyba że tylko o takich udostępnianych danych nie słyszałem. 

Zawsze w ciągu godziny po konkursie finałowym są udostępniane szczegółowe dane głosowań (również półfinałów) na oficjalnej stronie Eurowizji.

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys dac linka do szczegolowych wynikow I polfinalu? Przeszukalem strone eurowizji i nigdzie nie widze tych dokladnych wynikow, z podana dokladna iloscia osob, ktore zaglosowaly na kogos w poszczegolnych krajach.

 

Przecież bart napisał, że te wyniki będą dopiero po konkursie FINAŁOWYM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowe wyniki z 2017 roku dla przykładu(jak głosy z polskiego jury się rozłożyły i kto zajął, które miejsce w polskim televotingu: https://eurovision.tv/event/kyiv-2017/grand-final/voting-details/poland

Wyniki poszczególnych jurorów są zawsze udostępniane, z televotingu mamy tylko info kto które miejsce zajął, bo przecież nie podadzą numeru telefonu, z którego wysyłałeś sms-y. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo

Masz racje nie doczytalem, pozno bylo ale to mnie nie usprawiedliwia :)

 

@ezequiel93

Widzisz, dalej to nie jest to o czym mowie, "szczegolowo" Belgia zajela 1 miejsce w televotingu, Portugalia drugie, ale nie ma pokazane ile dokladnie glosow otrzymaly obie piosenki, bitych smsow od ludzi, numeru nie podadza ale co im szkodzi podac ile glosow wplynelo na dany kraj? tak zeby nawet operator mogl powiedziec "zgadza sie, tyle smsow u nas wyslano", oni wola jednak nie publikowac takich danych, dlatego cale to glosowanie jest o kant tylka, jury glosuje jak "nalezy" a televoting "magicznie" sie zgadza, to jest biznes, a biznes nie lubi przypadku :)

Cale to wprowadzenie jury bylo glupota zeby ustawiac ranking, bo nie pasowalo ze kraje (ludzie czy ktos kto sobie te rankingi uklada niewazne) glosowaly na siebie i bylo "nudno", tylko ze jakos ani zespolowi Lordi (moim zdaniem najwieksze zaskoczenie i najlepszy/najbardziej innowacyjny wystep w Eurowizji od xx lat, powiew arktycznego powietrza nad Sahara :P) ani Rybakowi z Fairytale nie przeszkodzilo zebrac od widzow prawie samych 12, a dzis mamy sytuacje ze jada nasze swojskie dziewuchy i w glosowaniu widzow zajmuja 3 miejsce, ale ynteligentom z jury to nie pasuje, bo to nie kielbacha udajaca babe z broda.

To jaki sens ogladania takiego badziewia promujacego patologie.

Edytowane przez Garrus27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to zmienia, że zobaczysz liczby ile smsów kto dostał? Nic, taka sama wiarygodność jaką masz tutaj. Każdy juror podpisuje się swoim nazwiskiem nad punktacją... :) Nie podoba Ci się ta cała Eurowizja, to nie oglądaj. Programów typu Mam Talent, gdzie również głosują widzowie też nie sprawdzisz, kto ile głosów dostał.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ogladam, od czasu gdy wprowadzono "szanowne" jury ktore dba zeby punkty sie zgadzaly, ale uwielbiam ten argument :)

A ze mi sie nie podoba to chyba nie znaczy, ze nie moge wyrazic swojego zdania i krytykowac to co jest moim zdaniem zle :)

Tych wszystkich durnych "show" naszych TV nie ogladam z podobnego powodu, koleczka wzajemnej adoracji.

Tylko Eurowizja byla kiedys wyjatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jury jednak trochę ukróciło głosowanie polityczne, przynajmniej w niektórych krajach. Oczywiście przykładów takich jak Białoruś, która w głosowaniu jury nie widzi świata poza Rosją nie brakuje i tego się nie da zwalczyć.

Zresztą jak patrzę na stawkę naszego półfinału, to wcale nie jestem taki przekonany, że na 100% awansujemy. Brakuje Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, gdzie punkty mielibyśmy pewne. ;)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te glosowania polityczne mialy swego rodzaju urok, i wolalem juz standardowe 12 z Bialorusi do Rosji, czy z Grecji na Cypr i vice versa, niz sytuacje gdzie nasi zajmuja 3 miejsce w glosowaniu publicznosci (ktora ten festiwal kiedys stal) a 20 ktores miejsce w glosowaniu kilku "szpecow" ktorym sie nie podobaly nasze dziewczyny, bo wola ped...czesci rowerowe albo kobiety z parowkami, i kraj konczy w srodku tabeli robiac niemala furore u ludzi :/ Podalem przyklad Polski, lecz innych krajow tez to sie tyczy, ale ze akurat trafilo na nas...

Wiec jaki jest sens nawet uczciwie liczonego glosowania 10mln osob (teoretycznie) kiedy 200 szpecow niszczy caly ranking, jednych sciagajac w dol a innych windujac w gore bo maja 50% glosu, a wystarczy ze jury bedzie bardziej lewicowe lub prawicowe i juz niektore piosenki beda gnojone a niektore wywyzszane, dla mnie to traci caly urok i sens, i wcale przez to glosowania nie staly sie "fajniejsze", ani "ciekawsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...