Skocz do zawartości

Przystawki do streamingu


sonika
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić przystawkę do streamowania obrazu z komputera/telefonu na TV. Pierwszy strzał to Chromecast. Ale po kilku wyszukaniach w necie straszny mętlik w głowie. Chromecast, Xiaomi, NVidia, Aple, Amazon....Czym to się wszystko od siebie różni?

 

Mi zależy na streamowaniu:

NC+ Go, HBO GO, NC+ VOD, HBO VOD, filmików z YT, czasem filmów z serwerów typu CDA.

Bardzo rzadko, ale jednak meczów, które nie są puszczane na platformie nc+.

Okien internetowych.

Filmów i zdjęć z galerii ze smartfonów (Android).

 

Zależy mi na prostej obsłudze, bez skomplikowanego podłączenia i instalowania.

Edytowane przez Barti
Bardz niechlujna pisownia w poście!!! Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu Ci mówię, że aplikacja nc+Go zablokuje  Ci "screen mirroring" z urządzenia Android  na TV np. z smartfonu lub tabletu, jak i nie da się odpalić wersji przeglądarkowej nc+Go na przeglądarce telewizora (blokada playera) więc "streamować" nie będziesz, możesz dokupić Android HDMI stick  lub telewizor Sony/Philips z Android TV, gdzie zainstalujesz  tabletową wersję aplikacji na Android. 

 

4c9e2bea23d05.jpg

41322b6223fe2.jpg

Edytowane przez nieczęstygość
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2018 o 21:49, sonika napisał:

Chcę kupić przystawkę do streamowania obrazu z komputera/telefonu na TV. Pierwszy strzał to Chromecast. Ale po kilku wyszukaniach w necie straszny mętlik w głowie. Chromecast, Xiaomi, NVidia, Aple, Amazon....Czym to się wszystko od siebie różni?

 

Mi zależy na streamowaniu:

NC+ Go, HBO GO, NC+ VOD, HBO VOD, filmików z YT, czasem filmów z serwerów typu CDA.

Bardzo rzadko, ale jednak meczów, które nie są puszczane na platformie nc+.

Okien internetowych.

Filmów i zdjęć z galerii ze smartfonów (Android).

 

Zależy mi na prostej obsłudze, bez skomplikowanego podłączenia i instalowania.

 

Apple TV sens tylko wtedy, gdy masz iPhone lub Mac. Inaczej niewiele zyskasz. Za drogie, by tylko mieć do Smart TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kingofsouth
W dniu 4.11.2018 o 23:44, nieczęstygość napisał:

Od razu Ci mówię, że aplikacja nc+Go zablokuje  Ci "screen mirroring" z urządzenia Android  na TV np. z smartfonu....

 

 

Tak masz rację , że NC+GO blokuje . Jenak są takie usługi jak np: "Vectra Online"  i tutaj "screen mirroring" z smartfona działa  wyśmienicie. :D

 

 

2018-11-17-201839.jpg

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Tak, zgadzam się z tobą. Chciałem pokazać, że jak operator chce, to umożliwi swoim abonentom oglądanie na telewizorze aplikacji mobilnej.

NC+ GO jakieś dwa lata temu też działało, ale to zablokowali.

Tak na marginesie to  streaming od "Vectry Online" idealnie się sprawdza na TV 55 calowym, ale to może dlatego , że jest do tego odpowiednia rozdzielczość i bitrate.   8)

W obecnej formie tak jak to  NC+GO nadaje, to ja tego nie widzę.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, OK. Skoro nie da się z nc+ Go to go odpuśćmy.

Kolega np. streamuje sobie Eurosport Player mając Chromeboxa. 

 

Czy coś takiego to jest to, o co mi chodzi?

"GOOGLE CHROMECAST 3 2018 PL 5GHz 60FPS" - ~250 PLN

 

Czy są jakieś inne, lepsze rozwiązania?

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście! Usunięto fragment postu napisany bełkotliwie, wyjątkowo poprawiono pozostałą część postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.11.2018 o 20:19, kingofsouth napisał:
Tak masz rację , że NC+GO blokuje . Jenak są takie usługi jak np: "Vectra Online"  i tutaj "screen mirroring" z smartfona działa  wyśmienicie.
 
 
2018-11-17-201839.jpg
 

 

Działa Ci to dalej? U mnie na każdym kanale tylko jest dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@myk6414,to nie telefon zepsuty. Musisz zaktualizować oprogramowanie smartfona.

 

Android:                                                                                             Vectra Online:

1.jpg   2222.jpg

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...