Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder do kart cameleon (multiroom)


wlacha
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale. Posiadam dwie karty cameleon (Multiroom) . Główny dekoder to Pace. Natomiast drugi to Sagemcom DSI87 który mi padł. Jaki dekoder można kupić żeby działa karta cameleon?

Czy muszę kupić dekoder w punkcie NC+? Kompletnie się na tym nie znam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, z kartą cameleon będzie współpracować każdy dekoder posiadający slot kart abonenckich obsługujący wyżej wymienioną kartę. Z dekoderów polecał bym markę Ferguson Ariva albo Opticum. 

 

Jeżeli dekoder DSI87 nie działa zawsze mogą ci go wymienić w punkcie NC+ w ramach trwania umowy za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 28.10.2018 o 20:06, CzarnyKruko napisał:

Witaj, z kartą cameleon będzie współpracować każdy dekoder posiadający slot kart abonenckich obsługujący wyżej wymienioną kartę. Z dekoderów polecał bym markę Ferguson Ariva albo Opticum. 

Niestety już nie lub już niedługo. Nc+ upośledza w cameleonach obsługę kodowania Seca i kolejne Fergusony i inne Opticumy gasną. Problem do ominięcia w tunerach E2 (a właściwie dowolnych z programowym CAMem i możliwością dodania odpowiedniej łaty), ale to też już kwestia czasu i inwestycja raczej nie byłaby zbyt opłacalna. Są też dostępne jakieś sprzętowe konwertery do tych prostszych dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, jeżeli kupie w punkcie NC+ to będzie działać ? Oczywiście czy jest możliwość kupna dekodera bez umowy ? Nie mogę wymienić na żadnej gwarancji ponieważ on ma już 4-5 lat.

Muszę być pewny, że będzie działał ponieważ nie mogę sobie pozwolić na to, że kupię fergusona itd i nagle odrzuci kartę. Czytałem na forach, że różnie z tym bywa dlatego muszę mieć pewność.

Edytowane przez wlacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli dobrze rozumiem, ten Sagemcom masz na własność, a kartę do niego na warunkach dla sprzętu własnego?

Wtedy teoretycznie dekodery typu Ferguson, Opticum itp. powinny działać. Przynajmniej do końca umowy, której już raczej nie przedłużysz na tych warunkach. Skontaktuj się z nc+ i dopytaj o koszty najmu dekodera do tej karty i zdecyduj, która z tych dwóch opcji bardziej Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przedłużyłeś umowę na cameleona na sprzęcie własnym? Mogę zapytać na jak długo?

 

Jeżeli dobrze pamiętam i jeśli nie dostałeś jakichś dodatkowych warunków w umowie, to wg regulaminu na stronie nc+ (jednak tylko w salonach i biurze obsługi; wydawało mi się, że kiedyś był również zapis o stronie) ma być lista kompatybilnych dekoderów. Ja nie potrafię jej znaleźć - zapewne jest pusta. Jednak jest lista dekoderów, głównie tych do wynajmu, ale jest też przynajmniej Pace, którego też nie da się kupić bezpośrednio, a tylko z ofertą mix, ale w pewnym sensie jest dostępny i gra z cameleonem. Nie bierz Pace'a! Ciągle można próbować, to co niżej, ale szanse mniejsze :/ .

Proponuję Ci, przed wizytą w salonie, wysłać zapytanie o taką listę sprzętu, na którym przez okres umowy mógłbyś oglądać na aktualnych warunkach (bez aneksowania na sprzęt najmowany). Spodziewam się, że nie ma na niej w tej chwili ani jednej pozycji, co oznaczałoby, że nie ma też teoretycznie żadnych możliwości technicznych korzystania z usług w ramach takiej umowy (z winy operatora). To powinno może dać Ci lepszą pozycję w negocjacjach dot. najmu sprzętu.

 

Ah, jeszcze jedno - mów, że jesteś zainteresowany kanałami FTA 4K i pod tym kątem szukasz sprzętu ;)

Edytowane przez radk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...