Skocz do zawartości

Polskie stacje radiowe w USA


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W USA (głównie w Chicago) są dostępne naziemnie polskie stacje radiowe, które w swojej ramówce oferują m.in. polską muzykę, audycje, serwisy informacyjne oraz w ogromnej ilości bloki reklamowe. Najbardziej znanymi polskimi stacjami radiowymi w USA są Polskie Radio 1030 1300 AMRadio WPNA oraz Polski FM, które w Polsce są dostępne za pośrednictwem internetu. Także są dostępne naziemnie polskie stacje radiowe, które nadają po kilka godzin na falach amerykańskich stacji radiowych, jak np. Radio Rampa z Nowego Jorku czy Radio Maryja, które nadaje godzinny program na falach Radia WPNI z Chicago, które również nadaje inne polskie audycje radiowe.

 

Ciekaw jestem czy mieliście już styczność z polskimi stacjami radiowymi, które są nadawane w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, ja miałem styczność z Polskim Radiem 1030, które słuchałem wielokrotnie podczas moich pobytów w Stanach Zjednoczonych w okolicach Chicago. :)

Pamiętam do dziś dżingiel tej stacji, który wielokrotnie w ciągu dnia w tej stacji rozbrzmiewał. ;)

Pamiętam też, że jak jechałem samochodem i jak przejeżdżałem przez jakiś krótki tunel, bądź pod szerokim mostem to w samochodzie sygnał tej stacji na ten moment zanikał. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ w największym ośrodku polonijnym na Ziemi jest jedna stacja w niepełnym wymiarze czasowym (Polski.FM), dwujęzyczna stacja radiowa na 103.1 FM, bo tak się nazywa ta stacja w Chicago, sieć radiowa dla Polonii Chicagowskiej i Nowojorskiej, tak jak Polskie Radio Nowy Jork (AM 910 w New City oraz AM 1580 w Long Island) oraz Polskie Radio Chicago AM i FM (1030/1300/104.7/107.1) oraz WNWI-AM oraz WPNA-AM "Radio Deon".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...