Skocz do zawartości

Graliga.pl - nagrody i kody IPLA


szyzag123
 Udostępnij

Wiadomość dodana przez Mr. Orbita

Dwie sprawy organizacyjne:

1. Proszę NIE zamieszczać ogłoszeń w temacie (typu: czy można prosić o kod itp. - proszę polować).

2. Do osób, które kody mają: proszę ich NIE przekazywać nikomu na PW (szczególnie osobom świeżo zarejestrowanym), bo dostałem informacje, że są osoby masowo pytające o kody, które później od Was je dostaną i wystawiają na Allegro. Gdy je wrzucicie publicznie w temat - wykorzysta kto potrzebuje, a będą bezwartościowe dla handlarzy.

Rekomendowane odpowiedzi

@OlafS raczej organizator zapomniał, na jaki rynek jest promocja. Może zabrzmi to mało patriotycznie, ale słyniemy z "bycia sprytnym". Zresztą, nawet w tym wątku było to widać. Dla mnie nie jest normalne, kiedy jedna osoba gra na kilkunastu numerach, a nawet tutaj były przypadki, że ktoś pisał wprost: na tym numerze taka nagroda, a na pozostałych siedmiu inna. :D. Ahh, Polska, jaki to piękny kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OlafS napisał:

Coś mi się wydaje, że organizator przeliczył się w zainteresowaniu i zdolnościach graczy i stało się. Nagród zabrakło. ?

Liczba nagród była określona z góry i każdego dnia była jakaś konkretna część tej puli wiec czy ktoś grał na trzech numerach, systemem, botem czy czymkolwiek nie zmieniało to i nie wpływało na liczbę nagród wiec albo mieli te nagrody albo nie i rzucili więcej voucherów niż mieli nagród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamilos951 napisał:

Jak w kolejnej edycji nie zrobią jakiegoś systemu rezerwacji i zamawiania nagród przez internet, to sytuacja będzie taka sama jak teraz, że będzie trzeba zwiedzać wszystkie salony Plusa w mieście, by poodbierać nagrody.

 

Powinno być tak, że jeśli dostanę SMS że piłka na mnie czeka, to ma być przypisana do numeru. A nie że jest w salonie i pierwszy lepszy w ciągu 48h może ją odebrać. Gdybym nie był abonentem Plus-a ta gra by mnie zniechęciła do przejścia do nich.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem wam tak: powinna być wersja na kompy i na telefony. Na telefonie głównie gra, a na kompie możliwość (po wpisaniu kodu) potwierdzenie wygrania nagrody, ustalenie miejsca odbioru wraz z potwierdzeniem SMS, że nagrodę można odebrać wraz z wyznaczonym czasem (np. 7 dni od dostarczenia).

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze zadzwonili, powiedzieli co chcą, wysłuchali odmowy to nie było tak źle. U mnie na jeden z numerów ciągle dzwonią, po czym jak dobieram, jest głucha cisza. W ciągu ostatnich 2 dni dzwonili z 10 razy i ciągle te głuche telefony. Nie pozostało nic innego, jak zablokowanie numeru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mingo napisał:

U mnie na jeden z numerów ciągle dzwonią, po czym jak dobieram, jest głucha cisza.

Musisz chwilę posłuchać tej ciszy ;) Twój numer wybiera komputer i jak odbierzesz to dopiero łączy z konsultantem. Znam to z naganiaczy na cudowne garnki, nagrody za przyjście i niesamowitych właściwości badań, jakie potrafią zrobić na pokazie. Jak jednak chcesz posłuchać oferty to prędzej posłuchaj ciszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 10:52, wislok napisał:

Dla mnie powinni dać jakąś rekompensatę graczom, którzy nie otrzymali zdobytych przez siebie nagród.

Zgłosiłem sprawę o oszustwo. Tym samym mam pewność, że odzyskam wartość nagród, które Telewizja Polsat Sp. z o.o. usiłowała sobie przywłaszczyć, albo może same nagrody. Zniechęcili do abonamentów, ale nie zniechęcili do działania.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Regulaminu gry zręcznościowej, który każdy gracz zaakceptował. Punkty 3, 6 i 8 dokładnie opisują sposób i terminy odbioru nagród i podejrzewam, że któryś z nich zawaliłes. Teraz sam sobie odpowiedz, który punkt zawaliłes.

Ci co mieli obsuwę, z winy organizatora gry, w odbiorze nagrody, to ją otrzymali po terminie mimo wszystko. 


§ 6.
Nagrody, mistrzowskie puchary oraz Sklep Mistrzów

1. Nagrody można odebrać w POS Partnerów Gry lub – w przypadku nagród cyfrowych 
- na stronie internetowej www.ipla.tv. Listy POS, w których możliwe jest odebranie nagrody dostępne są na stronach internetowych http://www.plus.pl/znajdz-salon
i http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp.
2. Odebranie nagrody codziennej jest możliwe w każdym, dowolnie wybranym przez Uczestnika POS. 
3. Wydanie nagrody premium (nagrody dedykowane członkom Klubu Premium) – z 
uwagi na jej wartość oraz konieczność pozyskania dodatkowych danych osobowych 
zwycięzcy – jest poprzedzone kontaktem Działu Obsługi Klienta Partnera (DOK) ze 
zwycięzcą. DOK – w ciągu 48 godzin od momentu opublikowania przez Organizatora listy zwycięzców - podejmie trzykrotną próbę skontaktowania się ze zwycięzcą celem umówienia terminu i miejsca odbioru nagrody. Zwycięzcy przysługuje prawo samodzielnego skontaktowania się z Organizatorem i zgłoszenia chęci odbioru nagrody, niezależnie od kontaktu ze strony DOK. W przypadku, jeżeli pracownikowi DOK – z przyczyn nieleżących po stronie DOK lub Organizatora - nie uda się ustalić ze zwycięzcą terminu i miejsca odbioru nagrody, nagroda wraca do puli. 
4. Wydanie nagrody premium w postaci voucher’a następuje poprzez wysłanie zwycięzcy SMS z linkiem aktywującym voucher. Aby skorzystać z voucher’a zwycięzca powinien aktywować go w ciągu 7 dni od dnia otrzymania linka. 
5. Nagrodę może odebrać osoba, która okaże unikalny, jednorazowy kod na telefonie, na 
który został wysłany SMS z linkiem służącym do wygenerowania ww. kodu. 
Okazanie zrzutu ekranu lub innego obrazu kodu bądź otwarcie kodu na innym urządzeniu (o innym numerze MSISDN) nie uprawnia do otrzymania nagrody. 
6. W ciągu 24 godzin od ogłoszenia listy zwycięzców, o której mowa w § 4 ust. 9,
Uczestnik otrzyma SMS z informacją o wygranej i możliwej do odebrania nagrodzie. 
W wiadomości SMS znajdować się będzie także link do pobrania unikalnego, jednorazowego kodu uprawniającego do odebrania nagrody. Po kliknięciu w link, nastąpi pobranie kodu na telefon. Pobranie kodu jest równoznaczne z rozpoczęciem odliczania czasu jaki pozostał na odebranie nagrody w POS lub na stronie internetowej. Zwycięzca może odebrać nagrodę w ciągu:
a) 72 godzin od momentu wygenerowania i wysłania unikalnego kodu – w przypadku 
nagród codziennych,
b) 14 dni od dnia wygenerowania i wysłania unikalnego kodu – w przypadku rzeczowych nagród premium, z zastrzeżeniem warunków, o których mowa w ust. 3 powyżej.
7. Z czynności wydania nagrody rzeczowej oraz voucher’ów na usługi: Abonament w Plusie, Internet w Plusie oraz Telewizja w Cyfrowym Polsacie zostanie spisany protokół. 
8. Po upływie okresów wskazanych w ust. 6 powyżej Uczestnik nie ma możliwości 
odbioru nagrody, która przepada na rzecz Organizatora, wracając do ogólnej puli nagród, a otrzymany voucher lub wygenerowany unikalny kod nagrody zostaje dezaktywowany. Niezależnie od powyższego nagrody będą wydawane do 31 grudnia 2018 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdążyłem wszystkie nagrody premium odebrać. Jeszcze wczoraj słuchawki odbierałem.

Ale zwykłych nagród przepadło sporo. ok. 8 piłek, 7 parasoli, czapki, szaliki, koszulki....tu akurat był brak z dostępnością we wszystkich 3 punktach w mieście. Trudno. Swoje i tak wygrałem, ale w kolejnej edycji muszą to lepiej zorganizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, swojadroga napisał:

Z Regulaminu gry zręcznościowej, który każdy gracz zaakceptował. Punkty 3, 6 i 8 dokładnie opisują sposób i terminy odbioru nagród i podejrzewam, że któryś z nich zawaliłes. Teraz sam sobie odpowiedz, który punkt zawaliłes.

Ci co mieli obsuwę, z winy organizatora gry, w odbiorze nagrody, to ją otrzymali po terminie mimo wszystko. 


§ 6.
Nagrody, mistrzowskie puchary oraz Sklep Mistrzów

1. Nagrody można odebrać w POS Partnerów Gry lub – w przypadku nagród cyfrowych 
- na stronie internetowej www.ipla.tv. Listy POS, w których możliwe jest odebranie nagrody dostępne są na stronach internetowych http://www.plus.pl/znajdz-salon
i http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp.
2. Odebranie nagrody codziennej jest możliwe w każdym, dowolnie wybranym przez Uczestnika POS. 
3. Wydanie nagrody premium (nagrody dedykowane członkom Klubu Premium) – z 
uwagi na jej wartość oraz konieczność pozyskania dodatkowych danych osobowych 
zwycięzcy – jest poprzedzone kontaktem Działu Obsługi Klienta Partnera (DOK) ze 
zwycięzcą. DOK – w ciągu 48 godzin od momentu opublikowania przez Organizatora listy zwycięzców - podejmie trzykrotną próbę skontaktowania się ze zwycięzcą celem umówienia terminu i miejsca odbioru nagrody. Zwycięzcy przysługuje prawo samodzielnego skontaktowania się z Organizatorem i zgłoszenia chęci odbioru nagrody, niezależnie od kontaktu ze strony DOK. W przypadku, jeżeli pracownikowi DOK – z przyczyn nieleżących po stronie DOK lub Organizatora - nie uda się ustalić ze zwycięzcą terminu i miejsca odbioru nagrody, nagroda wraca do puli. 
4. Wydanie nagrody premium w postaci voucher’a następuje poprzez wysłanie zwycięzcy SMS z linkiem aktywującym voucher. Aby skorzystać z voucher’a zwycięzca powinien aktywować go w ciągu 7 dni od dnia otrzymania linka. 
5. Nagrodę może odebrać osoba, która okaże unikalny, jednorazowy kod na telefonie, na 
który został wysłany SMS z linkiem służącym do wygenerowania ww. kodu. 
Okazanie zrzutu ekranu lub innego obrazu kodu bądź otwarcie kodu na innym urządzeniu (o innym numerze MSISDN) nie uprawnia do otrzymania nagrody. 
6. W ciągu 24 godzin od ogłoszenia listy zwycięzców, o której mowa w § 4 ust. 9,
Uczestnik otrzyma SMS z informacją o wygranej i możliwej do odebrania nagrodzie. 
W wiadomości SMS znajdować się będzie także link do pobrania unikalnego, jednorazowego kodu uprawniającego do odebrania nagrody. Po kliknięciu w link, nastąpi pobranie kodu na telefon. Pobranie kodu jest równoznaczne z rozpoczęciem odliczania czasu jaki pozostał na odebranie nagrody w POS lub na stronie internetowej. Zwycięzca może odebrać nagrodę w ciągu:
a) 72 godzin od momentu wygenerowania i wysłania unikalnego kodu – w przypadku 
nagród codziennych,
b) 14 dni od dnia wygenerowania i wysłania unikalnego kodu – w przypadku rzeczowych nagród premium, z zastrzeżeniem warunków, o których mowa w ust. 3 powyżej.
7. Z czynności wydania nagrody rzeczowej oraz voucher’ów na usługi: Abonament w Plusie, Internet w Plusie oraz Telewizja w Cyfrowym Polsacie zostanie spisany protokół. 
8. Po upływie okresów wskazanych w ust. 6 powyżej Uczestnik nie ma możliwości 
odbioru nagrody, która przepada na rzecz Organizatora, wracając do ogólnej puli nagród, a otrzymany voucher lub wygenerowany unikalny kod nagrody zostaje dezaktywowany. Niezależnie od powyższego nagrody będą wydawane do 31 grudnia 2018 r.

 

Daj sobie spokój. Czy zgłaszałbym podejrzenie popełnienia przestępstwa ścigane z urzędu, gdybym zawalił regulamin? Żenada.

 

 

23 godziny temu, kamilos951 napisał:

Ile nagród ci nie wydali, że chce ci się męczyć z nimi po sądach?

 

Wartość nagród około 600 zł. Warto powalczyć. Dlatego zdecydowałem się na ten krok. Telewizja Polsat Sp. z o.o. nie zrobi mnie w bambuko. :-) Zwyczajnie ktoś poleci ze stołka, ja odzyskam to, co mi się należy i tyle.

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...