Skocz do zawartości

Graliga.pl - nagrody i kody IPLA


szyzag123
 Udostępnij

Wiadomość dodana przez Mr. Orbita

Dwie sprawy organizacyjne:

1. Proszę NIE zamieszczać ogłoszeń w temacie (typu: czy można prosić o kod itp. - proszę polować).

2. Do osób, które kody mają: proszę ich NIE przekazywać nikomu na PW (szczególnie osobom świeżo zarejestrowanym), bo dostałem informacje, że są osoby masowo pytające o kody, które później od Was je dostaną i wystawiają na Allegro. Gdy je wrzucicie publicznie w temat - wykorzysta kto potrzebuje, a będą bezwartościowe dla handlarzy.

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, a da się przedłużyć IPLĘ kodem jakbym kolejny wygrał? Mam aktywną LM z jednego kodu i nie widzę nigdzie opcji przedłużenia. Czekałem z zakupem za puchary IPLI LM na cały sezon przez to i nie wpadłem na to, że liczba kodów będzie limitowana. I po co mi teraz tyle pucharów... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Tylko kolego NC+ robiło konkurs dla swoich abonentów.

Tutaj nie będąc abo CP możesz grać. Nie narzekaj, bo CP się fajnie zachowało.

Ciekawe czy NC+ by tak z chęcią rozdawało dostęp do NC+GO LM? Już ci mogę napisać, że Nie. 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Tylko kolego NC+ robiło konkurs dla swoich abonentów.

Tutaj nie będąc abo CP możesz grać. Nie narzekaj, bo CP się fajnie zachowało.

Ciekawe czy NC+ by tak z chęcią rozdawało dostęp do NC+GO LM? Już ci mogę napisać, że Nie. 

 

To dwie różne kwestie. NC+ rozdawało bilety abonentom i mogło liczyć na polecenie ich usług przez obecnego abonenta.

Cyfrowy Polsat wprowadził najnowszy tym promowania usług - grywalizację.

Długi okres gry, nagrody mające przyciągnąć potencjalnego abonenta oraz "darmowe" miesiące abonamentów, które notabene nie są aż tak atrakcyjne jakby się miało wydawać. Po prostu łowienie naiwniaków. Świadomy konsument nigdy umowy z tej "promocji" nie podpisze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, independence96x napisał:

Czy ktoś z was też ma problem z odebraniem słuchawek? Czekam już tydzień na wygenerowanie nowego vouchera (dział prosi o cierpliwość), a słuchawki są już dostępne stacjonarnie od 9 listopada, po prostu porażka... 

8.11 mój voutcher stracił ważność. Wysłałem im 2 wiadomości z mojego maila, bez odpowiedzi. Napisałem z maila mojej mamy, to odpisali po 15 minutach, podałem nr telefonu i ciąg cyfr z wiadomości rejestracyjnej w celu weryfikacji i od tego czasu cisza...może jutro odpiszą, jak nie, to będę ich nękał do skutku.

Adres punktu, w którym chciałem odebrać słuchawki podałem im 28.10, do tego czasu ich nie przysłali ?

Edytowane przez Luke Golos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

U mnie na dwóch numerach 7 dniowe kody.

Tak na marginesie to Bożydar rozwija się w tej grze.

Coraz więcej różnych kwestii jego można usłyszeć. 

Nawet truskawka na torcie się znalazła. :lol2:;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...