Skocz do zawartości

Pod powierzchnią


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś oglądał, czy już za dużo tych seriali, że taka cisza na jego temat?

Ja dziś w końcu zaliczyłem pierwszy odcinek i o ile "Pułapka" to było takie silenie się TVN na zrobienie serialu "premium", a wyszło jak zawsze, to "Pod powierzchnią" naprawdę jest dobre i zasługuje na takie miano - świetna Boczarska, Simlat, Topa, dobre zdjęcia, w końcu niezły scenariusz. Do tego serial kręcony w Płocku, więc można trochę odpocząć od trzech sztandarowych ujęć Warszawy prezentowanych w większości seriali TVNu.

Do bani jest jak zwykle dźwięk, wiele kwestii ciężkich do zrozumienia, no ale nie można mieć wszystkiego ;).

W Playerze ładne 4K, choć nie wiem kto wpadł na to, żeby logo TVNu w tym formacie było jeszcze większe, bo już normalnie jest ogromne w porównaniu do tego podczas emisji TV. ;).

W każdym razie, po pierwszym odcinku jestem naprawdę dobrze nastawiony. Debiut o klasę lepszy od pierwszego odcinka" Nielegalnych" i ze trzy klasy lepszy od "Pułapki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie oglądałeś "Pod powierzchnią", to na jakiej podstawie chcesz polemizować z moją opinią? ;).

Ja oglądałem i mam porównanie - "Pod powierzchnią" jest zrealizowane jak porządny serial zagraniczny, ma dość ciężki i przytłaczający klimat i zdecydowanie wnosi powiew świeżości bo nie jest kolejnym kryminałem ani serialem o lekarzach. Moim zdaniem jednak trochę nie pasuje do formatu TVNu i tego do czego przyzwyczaili się jego widzowie i raczej będzie może mieć niesatysfakcjonującą oglądalność - przypadek trochę taki jak "Artyści" lecący w TVP2.

 

Z kolei "Nielegalni" to jest realizacyjnie takie połączenie "Misji afganistan" z "Operacją samum" - ogląda się to jak serial dla TVP i to sprzed kilku lat... Do tego emocje jak na grzybach mimo tematyki. Jeśli w pierwszym odc. serialu obyczajowego jest więcej emocji i intrygi niż w serialu kryminalno-szpiegowskim to coś jest nie tak.

 

W temacie serialu "Nielegalni" pisałem, że po obejrzeniu pierwszych odcinków aktualnych polskich premier serialowych wybiorę którąś z nich bo na wszystkie szkoda czasu, zwłaszcza, że jest "Man in the high castle", zaraz "House of cards" i "Grand tour" i "Pod powierzchnią" zachęciło mnie bardzo do oglądania dalej. "Nielegalni" z kolei kompletnie nie, zresztą jak widać po oglądalności skoro pierwszy odcinek obejrzało tylko 60 tys. osób, a drugi jeszcze połowę mniej to naprawdę mówi samo za siebie w kwestii odbioru tego serialu przez widzów..

Edytowane przez bgmnt
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...