Skocz do zawartości
  • 0

Niska jakość multiroom


pawel15987
 Udostępnij

Pytanie

3 dekodery pod 3 telewizory, antena 90 + konwerter quad. Siła na dwóch dekoderach 75% , jakość 50%, na jednym jest 85% siły, a 65% jakości, czasem spada zależy jaki kanał. Antenę próbowałem na wszystkie strony ruszać i to są najlepsze wyniki jakie udało mi się zdobyć + skręt konwertera ok. Na chwilę obecną jest pogoda i problemu nie ma, lecz gdy będzie wiało to kanały będą się zacinać.  Opłaca się wołać fachowca do tego czy w ogóle coś pomoże, a może droższy konwerter?  Mowa tutaj o hotbird 13e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wszystkie dekodery HD 5500s od cyfrowego polsatu. Dodam że tam gdzie jest jakość powyżej 60 to przewód jest nowy i krótszy, a pozostałe dwa to mają może z 5 lat. Jeszcze pytanie bo w dwóch gdzie jakość jest słabsza przewody w jednym miejscu są przedłużone specjalną złączką to może dla tego ta jakość ?

Edytowane przez pawel15987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez miernika porządnie nie ustawisz tego. Ale co do fachowców to też loteria na kogo się trafi. Mi też fachowiec ustawiał. Na 60% jakości. Kupiłem sobie prawdziwy miernik i tych 60% udało się na tych samych stacjach wycisnąć nawet 80-83% /15 db na antenie 80 cm. Za tego fachowca, za konwerter który kosztuje 16 zł plus uchwyt za 10 zł i ustawienie 2 konwerterów zapłaciłem 200 zł :( A potem sobie kupiłem w chinach miernik za 180 zł i mam święty spokój z zakłóceniami jak sobie sam to zrobiłem. Tylko też trzeba mieć trochę pojęcia jak to się ustawia. Przy dokręcaniu śrub w antenie już sygnał leci, takie to jest czułe.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzwoniłem do jednego pana i powiedział mi że czaszy LTC się nie ustawi najlepiej ponieważ jest to najgorszy produkt jaki może być - prawda to? Po przykręceniu czaszy jak się ją dotknie to cała się trzęsie... :)

Edytowane przez pawel15987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...