Jump to content
Sign in to follow this  
fotokrak

Brak wolnego Tunera, dreambox 7025+, nowe oprogramowanie?

Recommended Posts

przy ustawianiu anteny coś pozmieniałem i nie mogę trafić do celu

wyskakuje mi komunikat jak w temacie.

szukam i szukam,

Jest jeszcze jedno, nie mogę znaleźć ustawienia przy konfiguracji anteny by wyszukać ustawienia Hot Bird, Przez chwilę działało na ustawieniach Astra, programy były ale czy tak to ma być?? hmm

jak to zmienić?

Instrukcja trochę zagmatwana i nie opisuje takiego błędu

Pozdrawiam

PS

i jeszcze jeden "efekt" gdy włacze testowanie sygnału, miernik zaczyna piszczeć czyli dostaje prąd w tedy mogę ustawić sygnał, gdy opuszczam menu miernik gaśnie i .... to co wyżej, czyli tak jak by nie podawało napiecia na LBN!

Co robie nie tak??

Ustawiasz jakas czestotoliwosc (kanal na odbiorniku) i kablem poprzez miernik do konwertera. Pokretlem miernika ustawiasz czulosc i leciutkimi ruchami anteny szukasz wktorym momencie na mierniku pojawi sie mocny wzrost sygnalu. Zmiejszajac czulosc miernika doprowadzasz ruchami anteny do maksymalnego wskazania na czujniku.

Idziesz do odbiornika i sprawdzasz czy masz odbior jakiegos kanalu. Jesli nie to skanujesz wybrany transponder. Jak cos znajdzie , sprawdzasz nazwe kanalu i np. na stronach satkuriera odczytujesz jaki satelita ma ten kanal na tej czestotliwosci.

Taki komunikat z tego co na moim DM7025 to oznaczenie że dana głowica jest zajęta czyli wyswietla już jakiś kanał bądź masz żle ustawione na głowicach konwentery jeżeli używasz disecq. Ja mam na pierwszej głowicy na A-19,2E B-13E a na drugiej głowicy na A-19,2 B-13 C-1W D-28,2. Wgrywam gotową listę na 12 satelit i tunek śmiga.

zeby nie zakladac nowego watku, pociagne tu temat.

Na stronie prducenta nie ma zadnych nowych softw, czy istnieja nowsze oprogramowania?

przez autoupdate tez nic nie znajduje, gdzies czytalem ze sa jakies niezalezne, bo przeciez to jest linux, bynajmnie nie chodzi mi o piractwo, ale np denerwuje mnie to ze nie zawsze wychodzi sygnal na optyku, tylko wtedy gdy dzwiek jest AC3 :(