Skocz do zawartości

Relacje na żywo w telewizjach informacyjnych


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że taki temat mógłby się tutaj przydać. Bardzo często w końcu TVP INFO, Polsat News, TVN 24 i czasem TVN 24 BiS transmitują różne okolicznościowe zdarzenia na żywo, np. relacje pogodowe, pogrzeb, śmierć znanej osoby, konferencje prasowe, spotkania czy konwencje polityczne, marsze, demonstracje, wydania specjalnie (np. z powodu ataku terrorystycznego).

 

Przy czym nie raz zdarza się tak, że jedna z telewizji woli pokazywać w tym czasie coś innego lub każda pokazuje konkretne wydarzenia na swój sposób. Przykładowo ostatnio miało miejsce spotkanie z Premierem i naszymi siatkarzami, co zostało pokazane tylko przez TVP INFO i Polsat News. Nie jestem pewny, ale uroczystości 73. rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego też zostały pominięte przez TVN 24. Czy Polsat News lubił olewać nocne nagłe zdarzenia, bo po prostu ich redakcja „poszła spać”.

 

Można by tutaj pisać własnie o tego typu różnicach na bieżąco czy w podsumowaniach, jak i też po prostu o tym co w danej chwili się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o różnice, to dzisiaj TVP Info transmitowało w całości konwencje PiS w Lublinie, natomiast TVN 24 i Polsat News wolało puścić z tej konwencji przemówienia Kaczyńskiego i Morawieckiego. Za to dzisiaj w TVN 24 najwięcej czasu poświęcono na wizycie Donalda Tuska w Krakowie - podobnie też było w Polsat News (jednak w Polsat News nie zapraszano ekspertów niż w TVN 24), natomiast TVP Info wogóle o tym nie informowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wszyscy transmitują to samo to i tak często nie nadaje się to w żadnej stacji do oglądania. Rzadko w dobie Internetu oglądam te newsy w tv, ale relacje live mi się zdarza - przy okazji powrotu siatkarzy TVP Info cięło, TVN24 jeszce bardziej, a w Polsacie News jakość skakała od czegoś co wyglądało jak 144p do prawie HD. Wszyscy chyba jechali na LTE, które się zupełnie nie sprawdza w takich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwencje wyborcze głównych ugrupowań to przeważnie jest gotowy stream danego organizatora. Telewizje informacyjne mogą jedynie dodać własne paski lub pokazywać wybiórczo wybrane fragmenty. Podobnie rzecz ma się do transmisji sejmowych. 

Podoba mi się, że często są dane wydarzenia dostępne w IPLA lub w TVP Vod. 

Kiedyś trafiłem, że w IPLI była transmisja jednej z regionalnych konwencji PiSu, a tam kamera nadaje już z autobusu ze środka podczas dojeżdżania do danego miasta (kamerę postawiono z boku na fotelu, nic konkretnego nie rejestrowała). Słychać było silnik i prywatne rozmowy uczestników. Jeśli ktoś ma czas może takie ciekawostki oglądać. W telewizji byłoby nudne, ale dla zainteresowanych tematem wrzucone do sieci bez cenzury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj miało miejsce przesłuchanie ostatniego świadka w ramach posiedzenia Komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold, którym był b. Premier Donald Tusk.

 

Oczywiście polskie telewizji informacyjne transmitowały to na żywo. Nie oglądałem całości na żywo, ale zauważyłem - przełączając co jakiś czas - że TVP INFO miało bardzo stonowane paski, co jest rzadkością. Pisali po prostu, że ma miejsce przesłuchanie i to wszystko. Dla porównania, to TVN 24 było bardziej podekscytowane różnymi wypowiedziami D. Tuska, które cytowali na swoich paskach, oraz sytuacjami (np. Tusk kontra Kownacki).

 

TVN 24 po zakończeniu konferencji nie odpuszczało b. premiera na krok od wyjścia z sali do Kancelarii Sejmu. Natomiast TVP INFO nie przestawało transmitować tego co się dzieje w sali, czyli od początku pokazują konferencję przewodniczącej. Przez chwilę było to podpisane jako tylko w TVP INFO, ale do tej konferencji dołączyło się także Polsat News.

 

Natomiast TVN 24 skupiło się na rozmowie Krzysztofa Brejzy z mediami, a teraz także Witolda Zembaczyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, Emil.1603 napisał:

A o czym tu mówić? Słaba impreza, to po co sobie tym głowę zawracać. 

 

Dokładnie! Nie jest to wydarzenie jakieś bardzo istotne dla Polski i dla Polaków. Ja uważam, że nie ma sensu w ogóle nigdzie o tym wspominać. Mnie np. Eurowizja Junior kompletnie nie interesuje.

Obecne wydarzenia na Ukrainie są, z punktu widzenia Polski, na pewno ważniejsze, niż jakaś tam Eurowizja... :roll:

Dlatego też, ja zdecydowanie wolę oglądać relację z Ukrainy, niż o Eurowizji. I myślę, że większość Polaków również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Emil.1603 napisał:

A o czym tu mówić? Słaba impreza, to po co sobie tym głowę zawracać.

Słaba, nie słaba. Ale wypadało by wspomnieć o wygranej nawet na pasku.

 

@Barti mnie też nie interesuje Eurowizja, ale skoro wygrała Polka to wypadało by chociaż trochę wspomnieć, nie robić od razu wydania specjalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patjyk, wiesz, z jednej strony może i wypadałoby, ale z drugiej strony nawet żaden polski portal internetowy o tym nie wspomniał, więc myślę, że i w telewizji nie ma sensu tego czynić.

Wygrana Polki w Eurowizji Junior nie jest wydarzeniem istotnym, taka samo jak w ogóle ta cała Eurowizja Junior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN 24 i Polsat News nie należą do EBU. Gdyby należały, to pewnie by też mówiły o sukcesie Roksany Węgiel na Junior Eurowizji 2018.

 

Co do Ukrainy, to ten temat jest dla nas ważny głównie dlatego, że to jest nasz sąsiad.

 

@Barti o sukcesie Roksany Węgiel na Junior Eurowizji 2018 pisały już portale typu Interia/Onet czy WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Frontowiec napisał:

@Barti o sukcesie Roksany Węgiel na Junior Eurowizji 2018 pisały już portale typu Interia/Onet czy WP.

 

Możliwe, że portale napisały o tym później, bo gdy pojawiła się tu na forum informacja o tym, na portalach nic jeszcze o zwycięstwie Polski w Eurowizji Junior nie było.

To tak na marginesie. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W związku z tym, że miała miejsce strzelanina w Strasburgu we Francji, TVN 24 BiS jako pierwszy zaczął relacje z raportem specjalnym, ale też jako pierwszy zakończył swój program na żywo puszczając powtórkę Faktów o świecie. TVN 24 zwyczajnie pokazuje Dzień po dniu. Nawet w pasku PILNE dla nich ważniejsza jest nagroda Grand Press. Super! Natomiast TVP INFO oraz Polsat News obecnie cały czas na żywo relacjonują sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN 24 czy TVN 24 BiS jak zawsze informowali i relacjonowali takie zdarzenia do późna, tak tym razem olali temat. Wstyd. Obecnie jedynie TVP INFO prowadzi transmisję na żywo. Oczywiście nie mogli sobie odpuścić i dodali pasek TYLKO W TVP INFO. O Polsacie News nawet nie wspominam, bo u nich sen jest ważniejszy, niż bycie na bieżąco z takimi nagłymi sytuacjami.

 

EDIT 0:15 | Zakończył się program na żywo w TVP INFO.

 

,

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste. Z tym, że reakcje zagranicznych (a dla wybranych krajów lokalnych) telewizji są natychmiastowe. Z polskimi natomiast telewizjami jest bardzo różnie. Dlatego też powstał ten wątek, aby spróbować to podsumowywać przy wielu różnych okazjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od tego zdarzenia minęły już praktycznie dwa tygodnie, ale chciałbym o tym wspomnieć. Informację o ataku na prezydenta Gdańska, jak się okazało później morderstwie, najszybciej podało TVN 24, po czym od razu zajęli się tematem. Polsat News zanim się ogarnął, to minęło trochę czasu. Dopiero po 21:00 zaczęli emitować wydanie specjalnie, wraz z programem Prezydenci i premierzy, którego odcinek podobno wypadł bardzo słabo na tle tego co się wydarzyło.

 

Dzień później, w poniedziałek, na TVN 24 nie widziałem ani jednej reklamy, co się w sumie chwali. Na Polsacie News zdarzały się pojedyncze. Nie wiem jak to wyglądało na TVP INFO.

 

Natomiast w ubiegły piątek najlepszą relację z konduktu miało TVN 24. Bez zbędnych komentarzy, niepotrzebnego pitolenia oraz różnymi kadrami z kamer. Od początku do samego końca. Dopiero o 19:57 przeniesiono się do studia oraz pierwszych gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...