Skocz do zawartości

Pytanie do znawców o telewizor SAMSUNG UE40NU7192


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba trafiłem na niezłą okazję. Wyczaiłem taki oto telewizor SAMSUNG UE40NU7192 za 1555 złotych i chciałbym się zapytać co o nim sądzicie? 

 

Zainteresował mnie ze względu na:

 

- cale (koniecznie potrzebuję takiego od 37 do max 43)

- cenę (wcześniej kosztował ponad 2000 zeta)

- markę (nigdy nie miałem Samsunga więc musi być ten pierwszy raz)

- ofertę smart

- UHD 4K

 

Opinie też ma dość pozytywne, ale wiadomo jak to z tym bywa. Producenci czasem nimi manipulują dlatego chciałem zasięgnąć opinii osób obiektywnych, które ogarniają temat współczesnych telewizorów. Wskażecie mi najpoważniejsze wady i zalety tego TV? A może polecicie mi coś lepszego za tę samą lub podobną cenę? Proszę o wasze oceny i komentarze, 

 

Zależy mi na następujących markach telewizorów: Panasonic, Samsung, Sony. Innych nie uznaję. 

 

Z góry dziękuję za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna okazja. Większy, 43-calowy model kosztuje o 100zł więcej. Także normalna cena. Nie wiem do czego ci potrzebny ten TV, ale jeśli nie będziesz na nim grał, to kupno 4k przy 40-calach jest kompetentnym bezsensem. Inna sprawa, że ze świecą szukać telewizorów full hd. Wszędzie wrzucają tanie matryce 4k, bo w ten sposób "cyferkowo" mamią klientów. Ciężko napisać, czy ten telewizor będzie ci pasował, bo Samsung potrafi wrzucać do tych samych modeli matryce różnych producentów, wyświetlające gorszy bądź lepszy obraz. Loteria. Kupić przez internet, odpalić i zadecydować. W razie czego odesłać. Na 99% procent matryca VA, więc na wprost obraz przyzwoity, a pod kątem nędza wyprana z kolorów i kontrastu. IPS lepsze kąty, ale gorszy na wprost kontrast i kiepska czerń. Szkopuł w tym, że potrafi trzymać kontrast i nasycenie kolorów pod kątem. Co kto lubi. Niezłe 43-ki na IPSach masz u Sony, ale u nich plus kilkaset zł na dzień dobry za napis "Sony". Smart TV najlepszy u Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@śmiechu warte - u mnie w domu nikt nie gra w gry. Telewizor służy do codziennego użytku: oglądania seriali, filmów i transmisji sportowych. Powiedziałbym nawet, że jest mocno eksploatowany. Najbardziej zależy mi na bardzo dobrej jakości HD, ofercie Smart i bardzo dobrej jakości (żeby się nie zepsuł po okresie gwarancji).  

 

W 2011 roku kupiłem Panasonic TX-L37E30E i właściwie do dziś jestem z niego bardzo zadowolony (wyłączając ofertę Smart, która mocno się zdezaktualizowała w tym modelu). Chciałbym zapytać jak w porównaniu z nim wypada ten telewizor SAMSUNG UE40NU719 (???)

 

Nie mam też jakichś wymagań z kosmosu, bo nie oszukujmy się jakość kanałów telewizyjnych w tym kraju pozostawia sporo do życzenia i moim zdaniem to optymalne telewizory jak na obecne standardy. Zaniepokoił mnie tylko ten fragment Twojej wypowiedzi: 

Ciężko napisać, czy ten telewizor będzie ci pasował, bo Samsung potrafi wrzucać do tych samych modeli matryce różnych producentów, wyświetlające gorszy bądź lepszy obraz. Loteria. Kupić przez internet, odpalić i zadecydować. W razie czego odesłać. Na 99% procent matryca VA, więc na wprost obraz przyzwoity, a pod kątem nędza wyprana z kolorów i kontrastu. IPS lepsze kąty, ale gorszy na wprost kontrast i kiepska czerń. Szkopuł w tym, że potrafi trzymać kontrast i nasycenie kolorów pod kątem.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung 40NU7192

Ekran: VA, Edge-LED

Odświeżanie: 60Hz

Typowy model w tej rozmiarówce i tym przedziale cenowym.  Nie można oczekiwać cudów, ale do codziennego oglądania się nadaje. Dobrze działający smart. Szkoda, że nie dają pilota smart,  jak to było w zeszłorocznych modelach.

Można go kupić w necie za 1525zł

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien user na innym forum napisał mi coś takiego:

 

Hej, ja ostatnio kupowałem SAMSUNGI UE43NU7092 i UE43NU7192 (po dwa z każdego modelu). Tyle, że kupowałem je do salek konferencyjnych i ważne było żeby strumieniować na nie obraz z komputera. Ładny design, całkiem fajne głośniki, obraz żyletka, spory wybór aplikacji. Używamy ich już jakieś 3 tygodnie, póki co większych wad nie zauważyłem. Pozdrawiam

PS. Jeżeli będziesz kupował w zestawie z mocowaniem musisz uważać. W mocowaniu, które ja dostałem były zbyt krótkie śruby do montażu metalowych elementów do TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia kupiła Samsunga UE43NU7122 jakieś 3 tygodnie temu, więc już co nieco mogę się wypowiedzieć.

Generalnie NU7092 / NU7122 / NU7192 to prawie że bliźniacze modele, przy czym NU7092 w porównaniu do reszty ma o jedno gniazdo HDMI i USB mniej oraz bardziej pokraczne i zarazem niższe nóżki. 

Warto dodać, że obecna seria 7 Samsunga jest tożsama z ubiegłoroczną serią 6, a te modele nie posiadają Bluetooth (ubiegłoroczny odpowiednik - MU6102 - BT posiada).

I potwierdzam kwestię matrycy - nieco lepsza czerń w porównaniu do IPS, ale patrząc pod sporym kątem traci się kolor i kontrast. Jeżeli siedzimy naprzeciwko telewizora bądź z małymi odchyłami - np. siedząc na fotelach obok kanapy to obraz będzie ok.

Jeżeli chodzi o obsługę i Smarta - to Samsung jest w tym póki co najlepszy, jednak po jakimś czasie niektóre aplikacje przestają działać (posiadam model UE32EH5300 i na nim od ok. roku nie ma już appki YouTube).

Przy tej wielkości producenci nie pakują do telewizorów jakiś super matryc - na pewno nie znajdziemy tu odświeżania 120 Hz czy zwalającego z nóg HDRa. Jak kąty widzenia i matryca VA jest tu problemem, to warto poszukać czegoś z IPS - np. LG 43UK6300 bądź Sony KD43XF7005. Przy czym za sam znaczek Sony płaci się kilkaset zł więcej - odwdzięcza się za to bardzo ładnym świeceniem i dobrymi kątami widzenia.
Jeżeli chodzi o oprogramowanie w tych TV - rzecz gustu, moim zdaniem odrobinę mniej intuicyjne niż w Samsungu. Przy okazji - TV LG można być sterowane smartfonem za pomocą appki LG TV Plus.

Edytowane przez Szymon9904
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jakie są teraz aplikacje w telewizorach Panasonic, a jakie w Samsungach oprócz YouTube?

 

Czy te aplikacje będą się aktualizować czy wygasną po 3-4 latach pomimo, że telewizor ma WI-FI nie będzie pobierać aktualizacji do nich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...