Skocz do zawartości

Mux 3 problem na jednym TV


Traws
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam z muxem 3 w Bytomiu na jednym tv. Antena zbiorcza i gniazdko rtv/sat w domu i rozdzielone na dwa tv.

 

Na jednym tv (orion :D) odbiera mux3 w jednym i drugim pokoju. Drugi tv (toshiba) nie łapie mux3 ani na jednym kablu ani na drugim ani z pominięciem rozdzielacza. na mux 3 wyskakuje Jakość od 0-30~ siła z 60%.

 

Inne kanały łapie normalnie z jakością z 90% Tv ma tak od nowości że ten jeden mux ciężko złapać. czasami jest ale i tak zrywa.

 

tv który odbiera na muxie 3 (orion) pokazuje jakość bardzo dobrą i poziom sygnału też z 90%. inne kanały jakość bardzo dobra a poziom sygnału z 60-70% 

 

próbowałem wpiąć wzmacniacz przed toshibą APL-103e ale jest tylko gorzej :)

problem z toshibą i głowicą tunera? 

Edytowane przez Traws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tv sprawdzić na innym gnieździe tej samej instalacji (np. u sąsiada) lub na innej sprawnej? Miałem niedawno przypadek, że przy prawie idealnych parametrach sygnału  (wg miernika), tv Samsung na jednym kanale w ogóle nie widział nadawanego tam mux-a (siła-0, jakość-0). Wszystkie inne odbiorniki na tym kanale siła ok.90%, jakość -100%. Felerny Samsung pozostałe mux-y odbierał idealnie (jak inne odbiorniki).

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u sąsiada to raczej średnio :( gniazdko mam u siebie zamontowane i na toshibie nie łapie tego muxa ani podłączone na krótko ani przez dwa różne rozdzielacze. na orionie działa wszystko wszędzie :) zobaczę jeszcze przez tuner jak załatwię jutro czy tam coś złapie tego muxa bo innych pomysłów brak a miernika też teraz nie mam skąd załatwić niestety 

siedząc na necie i szukając dalej rozwiązania. "wpadłem" na pomysł że może wifi które dochodzi do telewizora może zakłócać daną rozdzielczość mux 3? 

 

(przy okazji tak troche offtopowo chciałem spytać jak wyszukać mux8 na orionie :d i czy coś w ogóle mogę zrobić bo automatycznie nie znajduje a ręcznie nie mogę wyszukać kanału 6 bo wyskakuje ograniczenie żeby szukać na kanałach 21-69 ? po samej częstotliwości też nie chce ruszyć... w toshibie łapie z automatu ten mux bo można normalnie wpisać 6 kanał :P)

Edytowane przez Traws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orionie spróbuj zmienić kraj na Niemcy. W niektórych telewizorach zmiana kraju powoduje pojawienie się pasma VHF w opcji wyszukiwania.

Jeżeli chodzi o zakłócenia, to czasami LTE zakłóca sygnał telewizyjny - ale najczęściej na kanałach w pobliżu do tego pasma. Kanał 41jest najniższym z nadawanych przez nadajnik w Mysłowicach. Bardziej podatne na wpływ  LTE powinny być kanały 49 i 55, a piszesz że działają OK.

Być może odbiornik nie radzi sobie z SFN na k.41. Na azymucie Kosztowy masz mocny nadajnik mux-3 w Bytkowie. Ponadto do anteny może dolatywać sygnał z doświetleń w Zabrzu i Rybniku oraz nadajnika na Skrzycznem. Wszystko to na k.41.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z niemeczkami próbowałem bo sam znalazłem to info jednak telewizor jest tak poebany że mogę zmienić tylko menu itd. a kraj wyskakuje mi i tak cały czas portugalia :)  nie mam pojęcia gdzie to zmienić :P chyba że jakieś menu serwisowe do tego jest bo tak to wszędzie mam polski tylko gdzieś tam z boku wyskakuje portugalia i nie da się zmienić tego standardowo :(

hmm lte nie mam i nie wiem czy ktoś w bloku ma. bardziej chodziło o zwykłe wifi :) no ale z wyłączonym też jest to samo. 

dziś walczyłem znowu i z rana coś tam przez moment z rana nawet łapało ładnie tzn. wczytywało się dosyć szybko ale nie pamiętam już jak było z siłą i jakością bo po pół godziny już znowu nie łapało tzn jakośc z 30 i siła 90~ ale za mało jednak żeby coś puściło obraz trwalej... nawet próbowałem całkiem bez gniazda końcowego i rozdzielacza i to samo :) 

no orion łapie bez problemu... więc widać telewizor sobie nie radzi... albo za dużo osób wstało i rzuciło się do tv :D nie mam pojęcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś reset fabryczny Oriona? Przy ponownej konfiguracji powinieneś mieć dostęp do wszystkich krajów dla danego modelu tv. Np. Finlandia także wykorzystuje pasmo VHF do emisji sygnału tv.

LTE nie musisz mieć Ty, ani żaden ze sąsiadów. Wystarczy że taki sygnał dociera do anteny odbiorczej, a instalacja nie jest przed jego wpływem zabezpieczona. Takie zagrożenie rośnie gdy w pobliżu znajduje się jakiś BTS LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) o resecie fabrycznym zapomniałem kompletnie, od razu poszło vhf 6 :)  noo w odległości 200 metrów będzie z 4-5 btsów orange, play, plus :)  ale czy to możliwe żeby w jednym tv muliło i tylko jednego muxa? nie pamiętam marki wcześniejszego tv ale też były problemy na tym muxie na innym tv 

edit:

ok sprawdziłem na tunerze i ogólnie to mux1 i 2 które są najmocniejsze wyszukuje i pokazuje 70% jakości mniej więcej a mux 3i8 miga 0 albo 50% i nic nie wyszukuje ;) więc nic tu nie zrobię. po prostu mój orion nie ma aż takich problemów i łapie co popadnie a taka toshiba i dekoder no name już ma za słaby sygnał i praktycznie nic nie pokazuje :) trzeba dzwonić do tego kto zakładał zbiorczą, sam nic nie wymyśle :) dzieki za pomoc! 

Edytowane przez Traws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...