Skocz do zawartości
  • 0

Brak wizji na TP 10758 V na niektórych kanałach


mlero
 Udostępnij

Pytanie

Na tunerach Opticum X7, X403 i Ferusonach Ariva  na niektórych kanałach z TP 10758 V (także FTA) wizja wskakuje po dłuuuugim czasie lub nie, a głos od razu. Oglądanie jest bardzo utrudnione lub niemożliwe i nie bardzo rozumiem dlaczego dyskryminuje się posiadaczy tych odbiorników HD. To ma tak zostać docelowo czy operator zmieni coś w ustawieniach transpondera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2

Ale redakcja się tym już zajmowała, to stara sprawa z circa początku roku, nawet mam wrażenie że wypowiadałem się na ten temat na forum. Ten konkretny problem dotyczy wyłącznie odbiorników opartych o najstarsze procesory ALi. W zasadzie Opticumy 402/403/X7, wspomniany Unibox, Fergusony Ariva tylko 1x0 i 2x0. Ale wszystko łączy stosowanie najstarszych modeli CPU ALi (możliwe, że jednego konkretnego modelu).

 

Nie ma dobrych wiadomości, bo niestety emisja tych kanałów jest poprawna. Nie są stosowane żadne nietypowe rozwiązania, nie ma tam żadnych błędów (czyli to nie powtórka sytuacji, gdy cięło się na tunerach linuksowych, bo były problemy z zegarami i buforowaniem). Kanały są nadawane zgodnie ze standardami, z którymi każdy odbiornik powinien sobie radzić.

 

Co gorsze nawet nie ma jak tego testować, bo u mnie nie mam żadnego tunera, który taki problem by miał. To co jest teraz w sprzedaży i do czego mam dostęp, np. Opticumy 410, Opticumy SLOTH, nowe Fergusony, Octagony, GI, wszystko na linuksie - działa bez najmniejszych problemów.

 

Przy próbach ustalania w czym rzecz wiosną stanęło na tym, że możliwe, że jest błąd w bibliotekach procesora ALi dotyczący obsługi profilu H.264 HP @ L3.0 przy kanałach SD na pierwszym modelu tego CPU, być może w połączeniu z czymś jeszcze. Możecie na próbę zerknąć na włoski Reteconomy z 11,662 GHz, pol. V. Jeśli też długo wskakuje - to potwierdzi ten kierunek usterki.

 

Operator nic z tym nie zrobi, bo nie ma błędu w emisji, poprawki softu powinni wypuścić producenci, ale z tym jest problem, bo dotyczy to tunerów +5 lat, które od dawna oficjalnych aktualizacji nie otrzymują.

 

Jako że minęło gdzieś pół roku odkąd to się dzieje i nikogo to nie obchodziło przez ten czas, to nie spodziewam się zmian. Nie mam na czym tego testować, żeby ewentualnie nawet szukać wspólnych cech i próbować wysublimować które konkretnie ustawienie mogłoby pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Nagrałem kilka kanałów SD i sprawdziłem w Mediainfo.

 

Kanały z felernego transpondera:

Format : AVC
Format/Informacja: Advanced Video Codec
Profil formatu: High@L3
Ustawienia formatu: CABAC / 4 Ref Frames

 

TOTV, Tele5, PowerTV, TV Okazje, Tesory Channel, TVP 3, Polsat News 2

Format: AVC
Format/Informacja: Advanced Video Codec
Profil formatu: Main@L3
Ustawienia formatu: CABAC / 4 Ref Frames

 

Reteconomy

Format: AVC
Format/Informacja: Advanced Video Codec
Profil formatu: High@L3
Ustawienia formatu: CABAC / 3 Ref Frames

 

Dlaczego większość nadawców, także CP na innych swoich transponderach, nadaje z Profilem Main@L3 a na felernym transponderze jest High@L3? Reteconomy też nadaje z High@L3 ale z Ustawienia formatu: CABAC / 3 Ref Frames a nie CABAC / 4 Ref Frames

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

TVR International z 11,662V ma i High @ L3.0 i CABAC i RefFrames 4. Profil wskazuje z jakich możliwości AVC korzysta nadawca. Jeśli nadawca korzysta z określonych możliwości kompresji, to ustawia go zgodnie z tym, co używa. Na angielskiej Wiki jest nieźle wyjaśnione jakie elementy wchodzą w poszczególne profile i poziomy i czym się różnią: https://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC#Profiles (np. jeśli nadawca używa kwantyzacji matryc skalowania - o ile tak to się tłumaczy :P - to powinien użyć identyfikacji profilu wysokiego, a nie głównego).

 

Nagłówek przykładowego kanału wrzucałem wyżej, ilość parametrów, szczegółów i detali, które mogą mieć na to wpływ (albo i nie) jest duża. I nad tym powinien się pochylić dostawca oprogramowania odbiorników. Czyli Chińczycy, ale support tego sprzętu dawno się zakończył. To trochę sytuacja jak niegdyś z HF8800/8900 - ewentualnie istnieje możliwość aby producent to naprawił, ale nie za darmo, a żadna z firm, która wzięła to na OEM nie zapłaci by być w plecy na starym sprzęcie sprzed iluś lat, czego nie da się odbić ze sprzedaży. Zresztą chyba nie muszę przypominać jak skończyła się naprawa softu HF8800/8900...

 

Ten sprzęt jest EOL. It's time to move on. To jak w świecie smartfonów - Samsunga Galaxy S już nikt nie pamięta, a Galaxy S (GT-I9000) jest proszę państwa nowszy niż Ariva 100. Nawet jeśli ktoś takiego Galaxy S ma i się uruchamia, to dziś ma niestety wartość czysto muzealną. I tak bardzo długo były aktualizacje do tych sprzętów - znacznie dłużej niż wychodzą Androidy dla smartfonów. Ale dla A100/200 ostatnie wydanie było ponad 5 lat temu, dla Uniboxa 9080 na stronie GI Polska - ostatni soft sprzed blisko 7 lat. Dla Opticumów X4/X7 są potencjalnie najnowsze, bo sprzed 2 lat, ale nie wiadomo na ile to faktyczny wypust od producenta, a na ile freestyle Rosjan z Gisclub, w każdym razie Globo na pewno nie wypuszczało nic od lat... bo nie istnieje, to są teraz dwie firmy. Powiedziałem - naturalny EOL po dość długim wsparciu. Skończyła się produkcja, a technologia emisji poszła i stale idzie na przód.

 

Mimo wszystko jak napisałem - sprawa zostanie zgłoszona (drugi raz, bo już była, bez efektów). Wybór posiadaczy zrzeszonych w ramach klubu elektronicznych oldtimerów (żarcik taki ;) ), czy wolą czekać na cud, czy jednak przenieść się na coś działającego, co znowu pozwoli miejmy nadzieję na ~5 lat (może więcej, może mniej, oby jak najwięcej) spokojnego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
W dniu 5.10.2018 o 15:43, Mr. Orbita napisał:

Jakie tysiące? :) Sprawa jest znana praktycznie od początku roku. I od tego początku roku tu na forum nie wiem czy z 5 osób to zgłaszało. A to dlatego, że to nie dotyczy wszystkich Fergusonów, Opticumów itp., tylko najstarszych, które są od lat nieprodukowane (dlatego też nie wiem czemu podajesz marki, a nie modele; chyba celowo, żeby wprowadzić w błąd). Openbox nawet nie padł żaden model, na którym miałby być widoczny ten problem. Większość z tych problematycznych sprzętów do dziś dawno została zezłomowana. To jest mowa o sprzętach +5 lat, w przypadku Arivy 100 - mija 9 lat od premiery. Ariva 102, na której problemu już nie ma - ma w tej chwili 7 lat. Tym bardziej nadawcy nie zauważą tego, bo posiadaczy takich (no sorry, ale) zabytków jest już niewielu.

 

Poza tym w ogóle nie czytasz co piszę - co z tego, że nawet by "naprawili" (zmienili) to, jeśli w każdej chwili z winy sprzętu może strzelić każda inna emisja. I będziemy latać i pisać po wszystkich operatorach, żeby zmieniali coś? :) Na pozostałych TP w każdej chwili może przestać działać normalnie, bo napiszę wprost: te urządzenia mają w obecnej sytuacji wadliwe oprogramowanie (są niedostosowane do współczesnych emisji) i skończyło się ich wsparcie programowe przez producentów.

 

Napisałem - sprawę zgłoszę (i to zamyka dyskusję), ale szanse na poprawę są bliskie zeru - już to było zgłaszane dobre pół roku temu. Jeśli to by miało zostać w prosty sposób "skorygowane", to już dawno by zostało (poza tym - tu nie ma co korygować, bo nie ma błędu w emisji - powinienem raczej napisać "dostosować emisję pod grupę starych odbiorników"). A z uwagi na to co napisałem wyżej, czyli że problem znajduje się konkretnie w urządzeniach, nie w emisji - sytuacja może się drastycznie pogorszyć w każdej chwili. Rozumiem posiadaczy, że szkoda jeśli coś działa... ale sęk w tym, że działać właśnie przestaje. Rozsądek podpowiada, że jedyną słuszną drogą jest niestety podmiana tego sprzętu.

 

Błędu w emisji nie ma, tyle że akurat z odbiorem kanałów z tego konkretnie tp tuner sobie nie radzi. Podmiana sprzętu ma rację bytu jeśli mówimy o urządzeniach operatorów (nadawców) a nie sprzęcie kupionym w sklepie. Taka podmiana związana jest z pewnym mniejszym lub większym wysiłkiem finansowym dla przeciętnego "Kowalskiego" a również co istotne kolejnym elektrośmieciem w naszym Kraju. Pozostawiając na marginesie sprawy techniczne, warto wspomnieć o producencie tych urządzeń, który całkowicie umywa ręce od swojego "bubla". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tam rzeczywiście dzieje się coś dziwnego już od dłuższego czasu - też na niektórych odbiornikach (i w kablu) zaobserwowałem problemy na 4Funach, artefakty po przełączeniu z innego kanału itd, często kilka sekund zajmuje, żeby pokazał się prawidłowy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, mlero napisał:

chyba  operator transpondera powinien coś zaradzić bo nie każdy ma ochotę kupować nowy tuner.

Może Redakcja Sat Kuriera by pomogła w tej sprawie?

 

Operatorem jest chyba Polsat. Zatem co ich to obchodzi, skoro ich dekodery nie mają takich problemów z odbiorem.

Inna sprawa, że SatKurier mógłby zbadać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie sprawdziłem na włoskim 11662V Reteconomy i innych z tego transpondera i wskakiwały od razu,  a na 10758V to samo. A czy przypadkiem nie jest tak , że upchali za dużo kanałów stosując maximum kompresji i przez to tunery nie mogą "złapać" strumienia video?

 

Edytowane przez mlero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie. Grupa sprzętu ze starym procesorem ma błąd w bibliotekach dla określonej kombinacji parametrów emisji. Kombinacji, która jest niestety poprawna. Zresztą to już nie pierwszy problem z tym sprzętem na ALi, bo jak ktoś pamięta były też jazdy z płynnością TVN-ów. W sumie to nawet nie wiem, czy to w ogóle naprawiono, czy dalej są mikro-przycięcia. Ten sprzęt jest stary, odsłużył swoje, gdy był wprowadzany na rynek, to był umiarkowanie niezły, ale teraz technika go wyprzedziła. Gdyby producenci wydawali software, to może coś by z nich jeszcze było, a tak, to niewiele można zrobić. W porywach musiałbym taki sprzęt mieć, siedzieć i porównywać kanały szukając innych z tego typu problemami i po namierzeniu, analizując np. nagłówek wideo, czy inne cechy.

 

Tak po prostu nawet nie mam co im powiedzieć w Polsacie? Weźcie zmieniajcie losowe parametry, żeby ludziom ze starymi struclami zadziałało? :) I nawet nie potwierdzę, czy poprawione, bo nie mam na czym? :) Nawet nie wiem jaka jest dokładnie lista kanałów z 10,758V, na której problem widać, bo nie mam takiego sprzętu, a z tego co wywnioskowałem ze zgłoszeń - to nie chodzi o wszystkie kanały z tego tp., ale nikt nie zebrał dokładnej listy, żeby chociaż porównywać między nimi. Sam problem został przekazany nadawcy jeszcze na wiosnę - to zostało zgłoszone już dawno ze strony redakcji.

 

Tu przykładowy nagłówek wideo dla 4Fun TV - ile jest możliwości, parametrów, detali. A to tylko jedno z potencjalnych miejsc, gdzie coś może mieć znaczenie, bo może jakiś inny szczegół robi robotę.

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
  <Hotbird_13.0_E_10757_V_4Fun.TV_H.264_Video>
    <PacketizedElementaryStream PID="265">
      <Service String="4Fun.TV"/>
      <StreamType String="H.264 Video">
        <SubType String="High profile, level 3.0"/>
        <Resolution String="720 x 576"/>
        <AspectRatio FValue="1.82" Name="16:9"/>
        <Framerate FValue="25.000" Unit="fps"/>
        <FrameMode String="Interlaced"/>
        <ChromaFormat String="4:2:0"/>
      </StreamType>
      <PESHeader Value="19" Unit="Byte">
        <StreamID HValue="0xE0"/>
        <PESPacketLength Value="0"/>
        <PESScramblingControl Value="0"/>
        <PESPriority Value="0"/>
        <DataAlignmentIndicator Value="1"/>
        <Copyright Value="1"/>
        <OriginalOrCopy Value="1"/>
        <PTSDTSFlags Value="3">
          <PTS String="01:45:07.396"/>
          <DTS String="01:45:07.316"/>
        </PTSDTSFlags>
        <ESCRFlag Value="0"/>
        <ESRateFlag Value="0"/>
        <DSMTrickModeFlag Value="0"/>
        <AdditionalCopyInfoFlag Value="0"/>
        <PESCRCFlag Value="0"/>
        <PESExtensionFlag Value="0"/>
        <PESHeaderDataLength Value="10"/>
        <NumberOfStuffingBytes Value="0"/>
      </PESHeader>
      <AccessUnitDelimiter Value="6" Unit="Byte">
        <ZeroByte HValue="0x00"/>
        <StartCodePrefixOne3Bytes HValue="0x000001"/>
        <ForbiddenZeroBit Value="0"/>
        <NALRefIDC Value="0"/>
        <NALUnitType Value="9"/>
        <PrimaryPicType Value="0"/>
        <RBSPStopOneBit Value="1"/>
      </AccessUnitDelimiter>
      <SequenceParameterSet Value="31" Unit="Byte">
        <ZeroByte HValue="0x00"/>
        <StartCodePrefixOne3Bytes HValue="0x000001"/>
        <ForbiddenZeroBit Value="0"/>
        <NALRefIDC Value="3"/>
        <NALUnitType Value="7"/>
        <ProfileIDC Value="100" Name="High"/>
        <ConstraintSet0Flag Value="0"/>
        <ConstraintSet1Flag Value="0"/>
        <ConstraintSet2Flag Value="0"/>
        <ConstraintSet3Flag Value="0"/>
        <ReservedZero4Bits HValue="0x0"/>
        <LevelIDC Value="30" Name="Level 3.0"/>
        <SeqParameterSetID Value="0"/>
        <HighProfileData>
          <ChromaFormatIDC Value="1" Name="4:2:0"/>
          <BitDepthLumaMinus8 Value="0"/>
          <BitDepthChromaMinus8 Value="0"/>
          <QPrimeYZeroTransformBypassFlag Value="0"/>
          <SeqScalingMatrixPresentFlag Value="0"/>
        </HighProfileData>
        <Log2MaxFrameNumMinus4 Value="5" Name="MaxFrameNum = 512"/>
        <PicOrderCntType Value="0">
          <Log2MaxPicOrderCntLsbMinus4 Value="4"/>
        </PicOrderCntType>
        <NumRefFrames Value="4"/>
        <GapsInFrameNumValueAllowedFlag Value="0"/>
        <PicWidthInMbsMinus1 Value="44" Name="720 Pixel"/>
        <PicHeightInMapUnitsMinus1 Value="17" Name="576 Pixel"/>
        <FrameMBSOnlyFlag Value="0" Name="Coded fields or frames"/>
        <Direct8x8InterferenceFlag Value="1"/>
        <FrameCroppingFlag Value="0"/>
        <VUIParametersPresentFlag Value="1">
          <AspectRatioInfoPresentFlag Value="1">
            <AspectRatioIDC Value="4" Name="Sample aspect ratio 16:11"/>
          </AspectRatioInfoPresentFlag>
          <OverscanInfoPresentFlag Value="0"/>
          <VideoSignalTypePresentFlag Value="1">
            <VideoFormat Value="0" Name="Component"/>
            <VideoFullRangeFlag Value="0"/>
            <ColourDescriptionPresentFlag Value="1">
              <ColourPrimaries Value="5"/>
              <TransferCharacteristics Value="5"/>
              <MatrixCoefficients Value="5"/>
            </ColourDescriptionPresentFlag>
          </VideoSignalTypePresentFlag>
          <ChromaLocInfoPresentFlag Value="0"/>
          <TimingInfoPresentFlag Value="1">
            <NumUnitsInTick Value="1"/>
            <TimeScale Value="50"/>
            <FixedFramerateFlag Value="1" Name="25 fps"/>
          </TimingInfoPresentFlag>
          <NalHrdParametersPresentFlag Value="0"/>
          <VclHrdParametersPresentFlag Value="0"/>
          <PicStructPresentFlag Value="1"/>
          <BitstreamRestrictionFlag Value="0"/>
        </VUIParametersPresentFlag>
        <RBSPStopOneBit Value="1"/>
      </SequenceParameterSet>
      <PictureParameterSet Value="9" Unit="Byte">
        <ZeroByte HValue="0x00"/>
        <StartCodePrefixOne3Bytes HValue="0x000001"/>
        <ForbiddenZeroBit Value="0"/>
        <NALRefIDC Value="3"/>
        <NALUnitType Value="8"/>
        <PictureParameterSetID Value="0"/>
        <SequenceParameterSetID Value="0"/>
        <EntropyCodingModeFlag Value="1"/>
        <PicOrderPresentFlag Value="0"/>
        <NumSliceGroupsMinus1 Value="0"/>
        <NumRefIDX10ActiveMinus1 Value="1"/>
        <NumRefIDX11ActiveMinus1 Value="1"/>
        <WeightedPredFlag Value="1"/>
        <WeightedBipredIDC Value="1"/>
        <PicIntQPMinus26 Value="0"/>
        <PicInitQSMinus26 Value="0"/>
        <ChromaQPIndexOffset Value="1"/>
        <DeblockingFilterControlPresentFlag Value="1"/>
        <ConstrainedIntraPredFlag Value="0"/>
        <RendundantPicCntPresentFlag Value="0"/>
        <Transform8x8ModeFlag Value="1"/>
        <PicScalingMatrixPresentFlag Value="0"/>
        <SecondChromaQPIndexOffset Value="1"/>
        <RBSPStopOneBit Value="1"/>
      </PictureParameterSet>
      <SupplementaryEnhancedInformation Value="26" Unit="Byte">
        <ZeroByte HValue="0x00"/>
        <StartCodePrefixOne3Bytes HValue="0x000001"/>
        <ForbiddenZeroBit Value="0"/>
        <NALRefIDC Value="0"/>
        <NALUnitType Value="6"/>
        <SEIMessage Value="0" Name="BufferingPeriod">
          <PayloadType Value="0"/>
          <PayloadSize Value="1"/>
          <SeqParameterSetID Value="0"/>
          <NalHrdBpPresentFlag Value="0"/>
          <VclHrdBpPresentFlag Value="0"/>
        </SEIMessage>
        <SEIMessage Value="6" Name="RecoveryPoint">
          <PayloadType Value="6"/>
          <PayloadSize Value="1"/>
          <RecoveryFrameCnt Value="0"/>
          <ExactMatchFlag Value="1"/>
          <BrokenLinkFlag Value="0"/>
          <ChangingSliceGroupIDC Value="0"/>
        </SEIMessage>
        <SEIMessage Value="1" Name="PicTiming">
          <PayloadType Value="1"/>
          <PayloadSize Value="1"/>
          <CpbDpbDelaysPresentFlag Value="0"/>
          <PicStructPresentFlag Value="1">
            <PicStruct Value="1" Name="NumClockTS = 1"/>
            <ClockTimestampFlag_0 Value="0"/>
          </PicStructPresentFlag>
        </SEIMessage>
        <SEIMessage Value="4" Name="UserDataRegistered">
          <PayloadType Value="4"/>
          <PayloadSize Value="9"/>
        </SEIMessage>
        <RBSPStopOneBit Value="1"/>
      </SupplementaryEnhancedInformation>
    </PacketizedElementaryStream>
  </Hotbird_13.0_E_10757_V_4Fun.TV_H.264_Video>

Gdyby było wiadomo co nie pasuje ALi, to by było prościej, a tak - nie ma na co wskazać. Poza tym to powinno być po prostu załatwione aktualizacją softu, bo nawet gdyby to znalazł, to zaraz się okaże, że jakiś inny nadawca zrobi tą samą kombinację parametrów i siądzie coś innego - to będzie tylko ukrywanie problemu zamiast rozwiązania go tam, gdzie on występuje. Wręcz polecałbym, póki jeszcze większość działa - pozbyć się go, bo nieznany błąd jest jak tykająca bomba. Nagle któryś z nadawców pozmienia coś dla całej oferty i wyłoży w kosmos ten sprzęt, to dopiero będzie. Jak pisałem - to są urządzenia +5 lat, odsłużyły swoje, mogłoby je uratować wsparcie producentów.

 

Mogę to spróbować pchnąć jeszcze raz, ale bez szczegółów w czym problem ma ALi szanse, że coś się zmieni są bliskie zeru. Emisja jest realizowana poprawnie, poziom kompresji i upakowania kanałów jest podobny do reszty tp. operatora.

 

Podkreślam, że bez poprawienia tego po stronie software tunerów jest spore ryzyko, że będzie coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie można powiedzieć, że dzieje się to tylko na określonych kanałach bo raz na jednych zatyka raz na drugich. Dzisiaj się pobawiłem i raz był problem a 4fun i 4funGold, Stars, a za kilka minut chodziły - za to posypało się na Nowa, Metro, Zoom, Stopklatka, DaVinci i Fokus... które przedtem chodziły.

Ale dzieje się tak tylko na kanałach z tego transpondera!!

Reszta kanałów z tp polskich operatorów włącznie z TVN-ami chodzi bez zastrzeżeń.

Czyli jest coś co różni transmisję CP na 10758 V i na pozostałych 11158 V, 12188 V, 12284 H

 

Na pewno jest tam duszno: 26kanałów w tym 4HD.

Edytowane przez mlero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze: nadal jeśli jest tam cokolwiek różnego, to nie jest to błędne - błąd jest po stronie bibliotek procesora w tunerze i zostało to już zdiagnozowane. Nadawca nadaje tam wszystko prawidłowo i cała reszta sprzętu, dekodery, inne odbiorniki niededykowane na rynku - sobie z tym radzą świetnie. I te tunery na ALi też powinny - to jest ich problem.

Po drugie: jeśli już ustalono, że nie ma błędu w emisji - wątpliwym jest, aby nadawca cokolwiek zmieniał (nie wiedząc nawet co, ani nie mogąc tego przetestować), by omijać błąd występujący po stronie jakiegoś sprzętu, ryzykując inne problemy. Zresztą jeśli sprawa jest znana od wielu miesięcy i została przekazana, a nic nie zostało zrobione, to czego się spodziewasz?

 

PS: 25 kanałów, w tym 4 HD i piąty - na razie test, ale ilość nie ma znaczenia dla samego obciążenia - kompresja dynamiczna jest jak wszędzie. Ścisk klasyczny, niewiele lepiej jest na 12,188V - choć kanałów jest mniej, to sporo zajmują software do dekoderów (5,5 Mbit/s). Parametry transpondera są identyczne 1:1 jak z każdym innym. Poza tym przed styczniem 2018 kanałów nie było na 10,758V mniej, były jeszcze VoD. Poza tym absolutnie nie ma żadnych szans, żeby coś stamtąd zniknęło, bo na jakichś starych tunerach jest kłopot, tym bardziej że to nie o to chodzi.

 

Jak napisałem - zgłoszę to ponownie, ale sprawa z tym jest jasna - problem po stronie sprzętu, szanse że ktokolwiek cokolwiek z tym zrobi są zbliżone do tego, że mi na chałupę zrzucą bombę atomową.

 

Rozważ raczej wymianę tunera, bo zaraz inny nadawca coś zmieni i zgasną Ci kolejne kanały, zwłaszcza że jak napisałem - to nie pierwsze problemy z tymi odbiornikami, historia problemu z TVN jest do odnalezienia na tym forum, była też historia z niedziałającymi niemieckimi HD na Astrze na X7. Wiecznie nie da się ratować sprzętu, gdy to problem jest w nim samym - będziemy latać po całym satelicie i prosić wszystkich co chwilę, żeby zmieniali coś, nawet nie wiadomo co, bo stary sprzęt pada? Historia tego sprzętu dobiegła końca, z winy producenta i jego zakończenia wsparcia programowego i tu jest przyczyna i źródło problemu. Nawet jeśli jakimś cudem (szanse znikome) coś spróbują przy tym podłubać, to w każdej chwili każdy inny nadawca może zmienić coś, co sprawi, że padnie Ci więcej kanałów. Problem jest nie w emisji, tylko w odbiorniku i to tam musi być poprawa, inaczej jak nie to, to strzeli coś innego.

 

Chciałbym coś pomóc, ale jestem bezsilny - to problem sprzętowy, producenci doskonale sobie z tego zdają sprawę (link wyżej, odpowiedź Fergusona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko, że tych tunerów Opticum, Ferguson, Openbox, Unibox itp są tysiące i nagle wszyscy mają je sprzedać i kupić nowe?  Tutaj abonenci NC+  mają również utrudniony dostęp do NOWA, METRO, ZOOM, 4Fun, Fokus, Stopklatka i Cyfrowy POLSAT nie może powiedzieć, że na ich tunerach działa i nic ich to nie obchodzi. Również nadawcy tych programów nie  będą szczęśliwi jak dowiedzą się, że oglądalność ich kanałów spada bo nie da się ich oglądać pomimo opłaconego abonamentu. Może jednak trzeba zgłosić do nich sprawę i da się to w jakiś prosty sposób skorygować na transponderze skoro na pozostałych TP wszystko działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakie tysiące? :) Sprawa jest znana praktycznie od początku roku. I od tego początku roku tu na forum nie wiem czy z 5 osób to zgłaszało. A to dlatego, że to nie dotyczy wszystkich Fergusonów, Opticumów itp., tylko najstarszych, które są od lat nieprodukowane (dlatego też nie wiem czemu podajesz marki, a nie modele; chyba celowo, żeby wprowadzić w błąd). Openbox nawet nie padł żaden model, na którym miałby być widoczny ten problem. Większość z tych problematycznych sprzętów do dziś dawno została zezłomowana. To jest mowa o sprzętach +5 lat, w przypadku Arivy 100 - mija 9 lat od premiery. Ariva 102, na której problemu już nie ma - ma w tej chwili 7 lat. Tym bardziej nadawcy nie zauważą tego, bo posiadaczy takich (no sorry, ale) zabytków jest już niewielu.

 

Poza tym w ogóle nie czytasz co piszę - co z tego, że nawet by "naprawili" (zmienili) to, jeśli w każdej chwili z winy sprzętu może strzelić każda inna emisja. I będziemy latać i pisać po wszystkich operatorach, żeby zmieniali coś? :) Na pozostałych TP w każdej chwili może przestać działać normalnie, bo napiszę wprost: te urządzenia mają w obecnej sytuacji wadliwe oprogramowanie (są niedostosowane do współczesnych emisji) i skończyło się ich wsparcie programowe przez producentów.

 

Napisałem - sprawę zgłoszę (i to zamyka dyskusję), ale szanse na poprawę są bliskie zeru - już to było zgłaszane dobre pół roku temu. Jeśli to by miało zostać w prosty sposób "skorygowane", to już dawno by zostało (poza tym - tu nie ma co korygować, bo nie ma błędu w emisji - powinienem raczej napisać "dostosować emisję pod grupę starych odbiorników"). A z uwagi na to co napisałem wyżej, czyli że problem znajduje się konkretnie w urządzeniach, nie w emisji - sytuacja może się drastycznie pogorszyć w każdej chwili. Rozumiem posiadaczy, że szkoda jeśli coś działa... ale sęk w tym, że działać właśnie przestaje. Rozsądek podpowiada, że jedyną słuszną drogą jest niestety podmiana tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...